Skocz do zawartości

Tiger 1 Late [Tamiya] + Aber + Zimmerit [1:35]


Hornblower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Pierwszy model po bardzo długiej przerwie od modelarstwa (z 10 lat?), (wcześniej samoloty, czołgi 1:72).

Próba z większą skalą tym razem.

 

TAMIYA-1-35-TIGER-I-LATE-VERSION--35146--SAVE-20--42.jpg

 

Niestety brak zdjęć z wcześniejszych etapów.

 

001_zps2c7df6d0.jpg

 

002_zpsc4ee806e.jpg

 

003_zps415058cc.jpg

 

004_zps0aed6a04.jpg

 

 

Kolejne zdjęcia będą już w lepszej jakości.

 

Czołg ma już zimmerit i nałożony podkład, zimmerit niestety w wersji gotowej od eduarda. Przyznaję, że elementy fototrawione to wysoka poprzeczka

Malowanie będzie aerografem (pierwszy raz będę nim malować model, wcześniej tylko pędzle były).

Postaram się dzisiaj jeszcze wrzucić nowe zdjęcia jak je edytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj sobie biały arkusz papieru do zdjęć, bo klawiatura w tle to słaby pomysł, he, he. Jeżeli to twój pierwszy kontakt z aero to polecam poćwiczyć zanim zaczniesz malować model. Szkoda by było coś spaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło z kolejnymi zdjęciami będzie ulepszane Podstawowe ćwiczenia z aero już przerobione. Podkład udało się jakoś nałożyć. Kamuflaż oczywiście będę musiał poćwiczyć najpierw na jakimś materiale, zanim będę brał się za model.

 

Aktualne prace:

 

Nałożony podkład z surfacera 1200

 

front_005_zps2e9879ac.jpg

 

back_001_zps8ea2058a.jpg

 

sides_010_zps326fafc1.jpg

 

sides_016_zps864a6645.jpg

 

sides_017_zps24680b03.jpg

 

sides_019_zps5dc76ae7.jpg

 

zoom_001_zps869082e5.jpg

 

zoom_002_zps2b8f4334.jpg

 

zoom_003_zps74c73455.jpg

 

Na zdjęciach bardzo ładnie wychodzą wszystkie niedoróbki z tego co widzę teraz:) Kilka elementów do drobniej poprawki będzie jeszcze chyba. Nie chce też przedobrzyć z poprawkami bo potem wyjdzie jeszcze gorzej...

 

Gąsienice powinienem zrobić przez weekend teraz.

 

Mam jeden problem z anteną, w zestawie jej nie było i nie wiem z czego ją zrobić. Czy kupić jakaś? Czy prostować jakiś drut ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach chciałem zrobić 007, tylko właśnie nie wiem jakie i ile powinno być tych anten. Jak szukałem w internecie to znajdowałem wersje z 3 antenami, jedna "rozczepioną" na gorze i wersje bez anten. Dodatkowo "007" miał zapasowe gąsienice z przodu ? Bo znalazłem zdjęcia modeli z i bez.

 

3 anteny:

http://i306.photobucket.com/albums/nn268/HWRMKII/Famo%20with%20crane/modelpics076.jpg

1 antena:

http://rtvmodelismo.com/Project/Tiger-I-Michael/Gallery-Wittmann/S7300650.JPG

gąsienice na przodzie:

http://sokier.petronet.pl/galerie/tiger/big/tiger1.jpg

 

Więc nie wiem jak powinno być, żeby było najbliżej rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd z numerem 007 był wersją dowódczą Na tylnej płycie inaczej miał rozmieszczone narzędzia plus zasobnik na anteny ( chyba tak to się nazywa ) No i jarzmo działa miało zaślepiony otwór na km. To tyle co mogę podpowiedzieć Seb jest znawca od Tygrysów, więc może cos więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. W takim razie potrzebuje nowe kalki, bo pudełkowe się nie nadają w takim razie.

 

112″, 1.Kompanie sSSPzAbt.101, Normandy, June 1944

606_rn.jpg

 

lub

 

“131″, 1.Kompanie sSSPzAbt.101; Normandy, June 1944

606_rn.jpg

 

będzie prawidłowym oznaczeniem, czy 112 też odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym arkuszu możesz zrobić Tygrysa z nr 205 w którym tez jeździl Wittmann

Jest na necie trochę fotek 205 więc możesz podpatrzyć.Ale dalej nie pasuje strona po której jest godło. Pogrzebałem trochę w materiałach, i okazuje się że umieszczenie godła zależne było od plutonu, (sory ze trochę zamieszałem), na pewno godło jak u ciebie miały nr. 131 oraz 321, z tym że 321 nie miał już nic po prawej jak u ciebie, wystarczy więc dorobić zimm w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.