Skocz do zawartości

Jagdpanther Italeri 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Model czysto fantazyjny, zrobiony tylko po to, żeby przetrenować robienie zimmeritu i trójbarwne kamo przed zabraniem się za Tygrysa Dragona. To mój pierwszy zimmerit więc w różnych częściach pojazdu masa się trochę różni . W rzeczywistowści ta wersja Jagdpanthery nie miała chyba nawet zimmeritu... No więc do rzeczy:

-zimmerit własny z milluputa

-farbki: podkład Humbrol, malowanie Vallejo, Sidolux, mat Pactry

-gąski: gumisie

-wash: olejny

-pigmenty: CMK

PA080007.JPG

PA080008.JPG

PA080014.JPG

PA080015.JPG

PA080018.JPG

PA080019.JPG

Jako że idą ciemne dni chyba pora zakupić dwa halogeny i zrobić ładne studio fotograficzne... Bo coraz ciężej złapać dobre światło. Reasumując - sorki za brzydkie fotki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model jeden z lepszych na tym forum malowanie cieniowanie także fajne szkoda że użyłeś gumowych gąsiennic lipnie one wyglądają ale trudno widocznie nie miałeś wyboru noo i ten zimmerit z przedniej płyty jest bez kitu pikny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reegy, co ty gadasz

 

Jakie tam brzydkie fotki

 

Model przy takim oświetleniu wygląda bardzo naturalnie, widać szczegóły, dla mnie bomba. Ode mnie 3X czyli....

Raz że italeri (moja ulubiona firma), dwa że sylwetka tego działa zawsze mi sie podobała, a trzy za to ze to co ty nazywasz wprawką, jest wykonane bardzo porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jest bardzo ładny jak kazdy twój model reggy, a zimeritt chociaż ci nie za ciekawie wyszedł (tak czy siak i tak lepiej od mojego) no i szkoda że gumisie. Dla mnie 5 /6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny zimmerit będzie lepiej rozwałkowany i robiony wytuningowanym narzędziem :P Na płycie silnika brakuje paru elementów... Jakoś tak "odpadli" A że to miał być projekt-przyjemniaczek jakoś nie powróciły na swoje miejsce...

 

Przy okazji parę fotek z malowania:

Podstawowe kolory:

P9290002.JPG

Sido:

PA010006.JPG

Wash:

PA030006.JPG

PA030007.JPG

Matowienie przed suchym pędzlem:

PA060004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo z ręki. Rozpracowałem wreszcie swój drugi aerek EW770. Farbami Vallejo Model Color z paroma kroplami retardera Talens'a można malować bardzo dokładnym strumieniem bez plucia i zapychania.

Najpierw cały model na ochrę, potem zieleń, brąz, potem poprawka ochrą, a na koniec na cały model mgiełka szarej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza to wash z sienny palonej, a potem na to pigmenty rdzawe rozcieńczane terpentyną balsamiczną. Ja osobiście z tych gąsek jestem zadowolony. Udało mi się je ułożyć i skleić tak, że nie widać szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo ładnie wykonany zimmerit. Twój pierwszy? No cóż, pozostaje wierzyć na słowo, bo wyszedł elegancko.

Kolejny wątek z fajnym - rzeczowym wstępem:

"-zimmerit własny z milluputa

-farbki: podkład Humbrol, malowanie Vallejo, Sidolux, mat Pactry

..." itd, itp.

Przyjemnie się ogląda fotki, ale dzięki temu można się też czegoś dowiedzieć i nauczyć. Dodałbym jeszcze numery farbek i informacja byłaby prawie kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model czysto fantazyjny, zrobiony tylko po to, żeby przetrenować robienie zimmeritu i trójbarwne kamo przed zabraniem się za Tygrysa Dragona

 

To ja w takim razie też chce tak umieć trenować jak Ty Genialny modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze numery farbek i informacja byłaby prawie kompletna.

Podkład: czarny Humbrol 33 popryskany po położeniu benzyną lakową dla wtopienia w plastik.

Bazowy: zielona ochra (ten żółty) Vallejo 914 Green Ochre

Kamo: zielony Vallejo 823 Luftwaffe Cam. Green

i rdzawy mix Vallejo: Cavalry Brown 982 i Brown Glaze 854.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.