Skocz do zawartości

MB Actros - relacja z budowy


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sklejam actrosa. To jest moja pierwsza relacja z budowy. Nie wiem czy będą częste aktualizacje, to wszystko zależy od czasu, a mam go bardzo mało:(

 

Jak na razie mam sklejony i okablowany most napędowy. Bardzo zależy mi na dokładnym odwzorowaniu modelu.

 

f3d737ed94a3b75bm.jpg

 

16b5b09121f0b63cm.jpg

 

55441fc9f622d3e0m.jpg

 

f1755006dfe28c9dm.jpg

 

7396e472e7c37dd3m.jpg

 

Proszę o opinie i uwagi.

Pozdrawiam. Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego Actrosa sklejasz (który numer)? Bo ja od ponad miesiąca dłubię z Actrosem Black Edition (Italeri #3841) i męczę się z nim strasznie. Relacja kilka tematów niżej.

Powodzenia i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes-Benz Actros Black Edition No 3841

To ten, co ja. Ciekaw jestem, jakie masz wypraski, bo u mnie dość kiepskie - dużo szlifowania na łączeniach formy.

Poza tym, nie spasowało mi połaczenie rury z silnika do tłumika i będę musiał "nadstawki" robić.

Ale przede wszystkim, walczę teraz z uzyskaniem fajnego koloru, a w zasadzie połysku czarnego. Chromy też mi dają w kość.

Mój będzie lekko "tuningowany", ale instalacji żadnych nie robię.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Znalazłem chwile czasu i zabrałem się za Merca. Przykleiłem most do ramy, dorobiłem część od instalacji pneumatycznej, której nie było w modelu i podorabiałem przewody do zbiorników.

 

360c7d5f3904f6bfm.jpg

 

ce38719dc4a1717cm.jpg

 

4e86a680eabf46a3m.jpg

 

Pozdrawiam. voseba

 

 

Aktualizacja 27.10.2007

 

Wyniki wieczornego sklejania. Przykleiłem skrzynkę na akumulatory i zbiorniki od instalacji pneumatycznej. Niektóre przewody jeszcze nie są podłączone, bo jeszcze nie zrobiłem elementów instalacji, do których zostaną podłączone.

 

9c61538022a2a07dm.jpg

 

d3f39f3119cba778m.jpg

 

e6dac3d814db7c2dm.jpg

 

43eaf77dca907bf7m.jpg

 

07a8b552585d6d7fm.jpg

 

0fff5dc402c4d0cam.jpg

 

7adbf15ef2ed9cd5m.jpg

 

Skrzynka na akumulatory została przerobiona tak, żeby można było włożyć do niej akumulatory i zostawić otwartą pokrywę. Zdjęcia oryginału:

 

9e824779b963150am.jpg

 

ec4e5ab4c5da69f2m.jpg

 

Pozdrawiam. Voseba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.3mm

0.4mm

 

I jeszcze jednej, najcieńszej. Niestety nie znam jej średnicy. Musze wymyślić jakąś alternatywę dla żyłki, bo ta jest zbyt mało elastyczna i naprężenia z części żyłki, która ma być wygięta przenoszą się na reszt żyłki, co powoduje problemy przy układaniu przewodów.

 

Pozdrawiam. Voseba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam Pytanie czy posiadasz jakaś szczegułową dokumentacje zdjeciową do MP II bo z Twojej relacji wnioskuje ze musisz takową posiadac skoro takie okablowanie szczegółowe wykonujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie czy posiadasz jakaś szczegułową dokumentacje zdjeciową do MP II bo z Twojej relacjiwnioskuje ze musisz takową posiadac skoro takie okablowanie szczegułowe wykonujesz

 

Tak, posiadam dość znaczną dokumentacje zdjęciową:)

voseba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twój postęp prac - model zapowiada się rewelacyjnie.

Ja też pracuję nad Actrosem (już dość długo) i właśnie zaktualizowałem mój temat:

viewtopic.php?p=57899#57899

Jest on dość daleko (dopisywałem do swojego ostatniego posta), byłbym wdzięczny, gdyby ktoś napisał jakiś komentarz, celem przesunięcia tematu do góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie zapowida się jedna z najciekawszych relacji w tym dziale

 

Mam Pytanie czy posiadasz jakaś szczegułową dokumentacje zdjeciową do MP II bo z Twojej relacjiwnioskuje ze musisz takową posiadac skoro takie okablowanie szczegułowe wykonujesz

 

Tak, posiadam dość znaczną dokumentacje zdjęciową:)

voseba

 

Zamiast każdemu wysyłać fotki na PW może zrobisz Walkarounda w dziale 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże brawa za instalację Wiem ile kosztuje taka zabawa z żylką ale trud się opłaca, bo efekt jest piorunujący. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach. No i oczywiście czekam na następną aktualizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Długo nie było aktualizacji, bo prace nie idą tak jak powinny. Muszę niestety poprawiać babole po sobie jak i po producencie. Rada na przyszłość do osób chcących sklejać tego Merca i robić w nim instalację. W instrukcji poprzeczka pomiędzy ceownikami ramy, montowana na wysokości siodła jest przesunięta w dół, powinna być przesunięta do góry. U mnie to niedopatrzenie skutkowało koniecznością rozerwania ramy i ponownym przyklejeniem poprzeczki we właściwym miejscu. Dodam, że przy sklejonej i okablowanej ramie jest to dosyć trudne i naprawdę odbiera chęci do pracy. To był błąd italeri, teraz czas na mój. Na początku budowy postanowiłem przerobić skrzynkę na akumulatory w taki sposób, aby można było włożyć do niej akumulatory i zostawić otwartą pokryw. Zrobiłem jak wymyśliłem. Niestety nie przemyślałem sprawy do końca i ścianki wykonałem z tektury. To był błąd. Narożniki dociętych elementów zaczęły się rozdwajać. Rezultat: rozrywanie ramy i robienie skrzynki od nowa.

 

Parę fotek.

Rama po wymontowaniu skrzynki, parę elementów odpadła, zbiornik przymocowany do skrzynki przykleił się tak mocno ze odrywając go zrobiłem dziurę w skrzynce, parę żyłek też się odkleiło, znowu czeka mnie zabawa z pęsetą:(

 

548cae729c3e3b68m.jpg

 

Skrzynka i nowe ścianki.

 

c5924c19a87f8eddm.jpg

 

Skrzynka z zamocowanym nowymi ściankami.

 

0f77e71e02fa0afcm.jpg

 

Elementy, które musiałem sobie dorobić, będą mi potrzebne do zamocowania instalacji.

 

6f3f4966029f66ccm.jpg

 

Pozdrawiam. Voseba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to idzie a tak na przyszłość - aby karton nie rozdwajał się należy nasączyć go CA.

 

 

Dzięki za rade. Możesz rozszyfrować skrót CA?

 

Pozdrawiam. voseba

kleje cyjnoakrylowe: Super Glue, Cyjanopan, SOS, Kropelka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.