Skocz do zawartości

Mercedes UNIMOG RW1 - Revell 1/24


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam swój pierwszy wątek warsztatowy na tym forum. Do tej pory zbudowałem 2 Humvee i 1 Mutt'a - czyli współczesne pojazdy wojskowe. Teraz stwierdziłem, że przyda mi się mała odmiana (choć równolegle będę "ciągnął" humvee z waloryzacjami) czerwonego wozu prosto z pudełka.

Taki oto model nabyłem okazyjnie na allegro:

 

1_zpsc6b441d6.jpg~original

 

Zestaw leciwy, ze sporą ilością nadlewek i śladów po wypychaczach, ale dość ciekawy...

Rama pojazdu jest w pewnym stopniu złożona, ale w sposób niedbały i przy pomocy słabego kleju... Rozklejenie nie będzie wielkim problemem... I to będzie pierwszy krok budowy...

Jak pisałem wcześniej do tej pory zbudowałem trzy pojazdy bojowe i wiem, że budowa wozów cywilnych ma trochę inne zasady - malujemy połyskiem, a nie matem... Nie ma washa i suchego pędzla... Proszę o kilka najważniejszych wskazówek jak dobrze malować auto straży pożarnej, które z natury jest wyczyszczone i wypolerowane...

Jeśli posiadacie jakieś zdjęcia, materiały czy linki do galerii lub warsztatów budowy Unimoga, gdzie będę mógł podpatrzeć jakieś zmiany, czy scratch (doróbki, przeróbki) np. okablowanie podwozia, to będę wdzięczny...

Proszę o doping, wskazówki i nie bijcie - to dopiero mój czwarty model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat "Unimoga" było tu kilka wątków. Nie jest to łatwy model. Albo właściwie, jest to model dający duże możliwości waloryzacji. Jesli chcesz odszukaj mój wątek sprzed roku. Mam sporo zdjęć egzemplarza z OSP Strykowo. Z tym, że zmian, jest dosyć sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat "Unimoga" było tu kilka wątków. Nie jest to łatwy model. Albo właściwie, jest to model dający duże możliwości waloryzacji. Jesli chcesz odszukaj mój wątek sprzed roku. Mam sporo zdjęć egzemplarza z OSP Strykowo. Z tym, że zmian, jest dosyć sporo.

Fajnie byłoby zrobić krajowego OSP, ale nie będę silił się na duże przeróbki - scratch na razie średnio mi wychodzi... Zostanę przy malowaniu i oznakowaniu pudełkowym. Przejrzałem Twój warsztat i jestem pod wrażeniem - naprawdę bardzo dobra robota

 

Pierwsze pytanie dotyczące początku budowy, czyli bloku silnika - kolor ma być zielonkawy - PaleGreen będzie dobry?

Reszta ramy na czarno... Ale blok silnika i rama w kolorze matowym, czy połysku..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu silnik był morski zielony. Na zdjęciach mam różne egzemplarze w kilku odcieniach zielonego, popielatego i szarego. Wszystkie matowe. Pale Green będzie może więc być.

Rama raczej zawsze czarna. U mnie błyszcząca, ale to była rama już malowana.

Choć robisz model z pudła, to myślę, że warto dorobić parę drobiazgów jak np. tylne i boczne szybki. Są płaskie więc można wyciąć z folii.

Ponieważ pod maską revell zrobił tylko silnik w 25-tym stopniu uproszczenia, warto dorobić brakujące nadkola, aby nie było tak bardzo widać, że pod maską nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu silnik był morski zielony. Na zdjęciach mam różne egzemplarze w kilku odcieniach zielonego, popielatego i szarego. Wszystkie matowe. Pale Green będzie może więc być.

Rama raczej zawsze czarna. U mnie błyszcząca, ale to była rama już malowana.

 

Jeśli możesz, to wrzuć do wątku parę (2-3) zdjęcia silnika - jak wygląda on w realu i czy mocno jest styrany i zalany "płynami ustrojowymi... Będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak pisałem wcześniej do tej pory zbudowałem trzy pojazdy bojowe i wiem, że budowa wozów cywilnych ma trochę inne zasady - malujemy połyskiem, a nie matem... Nie ma washa i suchego pędzla... Proszę o kilka najważniejszych wskazówek jak dobrze malować auto straży pożarnej, które z natury jest wyczyszczone i wypolerowane...

 

Eleminowanie tych technik ze sojego warsztatu tylko dlatego ze malo kto je stosuje w cywyliach nie jest za dobrym posunieciem. Te techniki nie tylko sluza do brudzenia ale i wydobywania detali. W 1/25 nada to sie szczegolnie do wnetrza kabiny i troche by przybrudzic rame. Moze plucuje te wozki w remizach ale rama tez sie troche pobrudzi przy pierwszym lepszym deszczu. A wypadki na drogach najczesciej zdazaja sie wtedy. Ja nie bede sie sztucznie ograniczal i bede kozystal z dobodziejstw tych technik jak "jesli " dojde to etapu malowania swojego trucka.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.