Skocz do zawartości

Ferrari 599 GTB Fiorano Revell 1:24


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejna aktualizacja . Wnętrze ukończone tak samo bebechy auta . Łosz słabo siadł ale jakoś to wygląda, mogło być lepiej ale jestem w miarę zadowolony z efektu. Przy następnym aucie muszę popracować nad czystością po flokowaniu bo w niektórych miejscach jest nie tam gdzie powinien

Silnik

mLpSOni.jpg

 

athiovG.jpg

 

wwUH4mr.jpg

 

T8hKFXQ.jpg

 

"Szoferka"

UY6AdQG.jpg

 

LSiAXPs.jpg

 

cZkDgYc.jpg

 

4ucg6FS.jpg

Lewy koń się lekko rozjechał

 

j892LpE.jpg

 

Zdjęcie grupowe

1HaBrQV.jpg

 

UpJcaZc.jpg

 

Teraz biorę się za kastę i już po wstępnych próbach wiem ,że ciężko ją nałożyć na podwozie

Jak zacząć z tą kastą? Chciałem tak

1. Dać szpachlę jeśli gdzieś trzeba

2. Szlif na mokro 1000- 2000

3. Podkład

4. Szlif na mokro j.w.

5. Będzie ok to baza

Czy lepiej inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mała aktualizacja , tym razem obręcze zrobione , na przekór standardom zrobiłem je czarne z czerwonymi nakrętkami Nie wszystkim się pewnie spodoba ale wydaję mi się , że czarne dodają trochę pazura sportowym gablotom

Zdjęcie grupowe

Mfj5BaM.jpg

 

Tarcze za duże otwory ale już tak musi być

HZj955i.jpg

 

Felga

YAlx9rQ.jpg

 

Złożone na sucho

eke4p9q.jpg

 

Elementy zabezpieczyłem matowym microscale'm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ,

Kolejna aktualizacja Dorobiłem się w końcu stojaków tamki , więc można ostro lecieć z kastą Porcja zdjęć po 2 warstwach podkładu, maska raz , biały mr surfacer 1000.

 

rUR99fr.jpg

 

5AhYARY.jpg

 

Xn1OrFI.jpg

 

oSwb3Jp.jpg

 

5FURh3D.jpg

 

HGq2cBq.jpg

 

LdUb6X1.jpg

 

yfxhpg4.jpg

 

XEzilD5.jpg

 

Teraz chcę przeszlifować lekko papierem 2000 bo zaczął mi pluć podkład, chyba za mocno go rozcieńczyłem. Ten biały jest chyba rzadszy niż szary mr surfacer 1200 albo mi się wydaje. Przepraszam za jakość zdjęć ale oświetlenie lypka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gablota jest po 2 warstwach bazy i wyszła pomarańcza. Chyba za daleko aerograf trzymałem . Planuję dać jeszcze jedną warstwę. Potem bezbarwny czy najpierw polerka pastami tamiya a dopiero później błyszczący ? Jakieś uwagi i pomoc?

VVhuAg2.jpg

 

AUBzg04.jpg

 

4LUR1rs.jpg

 

ighWqjP.jpg

 

lYjW0eB.jpg

 

QlONNKT.jpg

 

W0gawcR.jpg

 

YS0B3kQ.jpg

 

UFhkHAu.jpg

 

pP40P32.jpg

 

aG3uIOL.jpg

 

Lwblw8r.jpg

 

TOXMoGx.jpg

 

Farba jaką malowałem to Gunze C Super Italian Red.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję 3 cienkie warstwy i na to jedną mokrą. Odstępy pomiędzy warstwami ok 10 min. Efekt możesz zobaczyć w wątku Aoshima k.i.t.t. ;) Mój model po tych 3 cienkich warstwach wygląda tak jak ten Twój teraz. Daj mokrą warstwę i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mniej rozcieńczalnika i nakładasz ją powolnym ruchem trzymając bliżej aerograf do modelu. Starasz się żeby w danym miejscu robił się połysk i było widać odbicia. Trzeba uważać żeby nie zrobić za grubej warstwy i nie porobić zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmalowałem kastę i wylazł połysk ( do ideału jeszcze daleka droga) i doczepiło się kilka baboków

n1D1JUw.jpg

 

LStBDu2.jpg

 

0AjVSWI.jpg

 

MIYGn69.jpg

 

MvwR4LT.jpg

 

8CR2JSv.jpg

 

Nie obyło się bez ofiar, maska będzie malowana od nowa co dalej z tym?

3 pasty Tamiya do polerki, później bezbarwny i znowu polerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszła czerwona farba , mogłem pomalować maskę jeszcze raz , zeszlifowałem trochę kastę z paprochów i położyłem warstwę czerwonego aby wyrównać kolor z maską obecnie wygląda to tak

22uw5GG.jpg

 

71GftgP.jpg

 

smI3fVW.jpg

 

qdyGAG3.jpg

 

QN0yoEh.jpg

 

mlPdaPv.jpg

 

F42rSIC.jpg

 

Czy teraz na to mogę położyć top coat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy. Uszczelki są z gumy, więc są matowe. Jeśli malujesz bezbarwnym połyskiem to uszczelki potem. Bezbarwny nakłada się tak samo jak każdy inny, sprayem, aerografem albo pędzlem.

Chodziło mi bardziej o to , czy TopCoat nakładać za jednym razem jak bazę, czyli w odstępie kilku minut a na końcu mokra warstwa czy najpierw jedną aby porządnie wyschło a później następną. Szukałem w kilku wątkach warsztatowych ale nie mogę znaleźć info na temat samego nakładania tego lakieru na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba raczej bez różnicy, ja generalnie każdą farbę, czy to podkład, czy kolor, czy bezbarwny zawsze nakładam na dwa razy, pierwsza warstwa zapoznawcza, czyli niewiele tak żeby zobaczyć jak się nakłada, bardzo cienko i prześwitująco, druga warstwa już na gotowo po kilku minutach. No może podkład nakładam inaczej, maluje kilka warstw aż uznam, że dość ;) Metalizery nakładam jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.