Skocz do zawartości

Ferrari 599 GTB Fiorano Revell 1:24


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory są na bank te same na wzorniku kolor przeważnie jest inny niż w realu . A kolory nie miały być takie jak na tym zdjęciu realu tylko w takim układzie , pomalowane Co do zalania też ciężko mi się zgodzić bo malowałem 3 razy i warstwy raczej grube nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolory są na bank te same na wzorniku kolor przeważnie jest inny niż w realu . A kolory nie miały być takie jak na tym zdjęciu realu tylko w takim układzie , pomalowane Co do zalania też ciężko mi się zgodzić bo malowałem 3 razy i warstwy raczej grube nie były.

 

No i ok! To przecież twój model .... Działaj dalej!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiły się dosyć ciężkie elementy do maskowania ze względu na swój kształt (szczególnie drzwi) możesz zobaczyć mojego heinkela 111 w samolotach ,tam maskowanie wyszło nieźle . Wrzuce drzwi do cleanluxa i pomaluje na nowo

 

Nie będę patrzył na Heinkla, bo nie o nim rozmawiamy Ponadto strasznie nie lubię sprzętu, który sypie bomby na ludzi Na twoim miejscu wszystko wrzuciłbym do cleanluxa, dokładnie umył, zmatowił, położył podkład, wyrównał i położył kolor (cienko) najpierw dokładnie maskując (małymi kawałkami taśmy)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanlux ciemną farbę ściągnął od razu ale tej jasnej (gunze seria C) nie rusza, trzeba skrobać paznokciem a i tak ciężko idzie . Części moczą się już 2 dni. Zastosować inny płyn? Dot 3 nie zeżre plastiku?

 

Cleanlux nie ściągnie Ci serii C choćbyś moczył jeszcze 2 tygodnie... Tylko "Dot" albo "Kret"....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie nie było ale prace nie stanęły, no może poza 1.5 tyg pobytem w Zakopcu i Krakowie Dot ściągnął farbę a ja przystąpiłem do ponownego malowania. Myślę , że teraz efekt jest lepszy , zmieniłem układ kolorów i teraz mi się bardziej podoba

YwXcSMj.jpg

 

ATa9xsf.jpg

 

ZPznBbj.jpg

 

DidNUsv.jpg

 

6F2Hymy.jpg

 

8ntOKxE.jpg

 

pwHajh0.jpg

 

2clQnZP.jpg

 

Miejsca zaznaczone "profesjonalnie " w paintcie chcę wyłożyć floczkiem tylko jeszcze muszę przeczytać jak to zrobić

 

ZROwsEm.jpg

 

f0GD61c.jpg

 

Na koniec mały bonusik przywieziony z wycieczki do Wieliczki

 

u5402DU.jpg

 

A tym pokryje kastę po bazie

 

L1J3YXF.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem sił z flokiem

3ISQSuu.jpg

 

rRUH1Fv.jpg

 

Metoda na farbę , chyba nie jest źle? Chciałbym jeszcze wykonać dywaniki jednak nie mam pomysłu z czego . Myślałem aby wyciąć z kartki papieru ,pomalować farba i sypnąć flokiem, może się uda. Dół wanny będzie jeszcze flokowany tylko nie wiem czy ten flok jakoś się zabezpiecza? Mat czy zostawia się gołe po sypnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dywaniki jest jeden prosty sposób. Kup sobie zwykłą taśmę malarską, sypnij flockiem i pomaluj całość na kolor jaki chcesz ( tak, flock można malować - tyle że z aerografu ). Na brzegach doklejasz cienkie paseczki tej samej taśmy zawinięte dookoła, malujesz na kolor jaki chcesz mieć i... gotowe

 

W razie co mogę na PW dokładniej wytłumaczyć.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dywaniki jest jeden prosty sposób. Kup sobie zwykłą taśmę malarską, sypnij flockiem i pomaluj całość na kolor jaki chcesz ( tak, flock można malować - tyle że z aerografu ). Na brzegach doklejasz cienkie paseczki tej samej taśmy zawinięte dookoła, malujesz na kolor jaki chcesz mieć i... gotowe

 

W razie co mogę na PW dokładniej wytłumaczyć.

 

Pozdrawiam

Messer

 

 

Na pewno spróbuję ten patent na dywaniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dywaniki jest jeden prosty sposób. Kup sobie zwykłą taśmę malarską, sypnij flockiem i pomaluj całość na kolor jaki chcesz ( tak, flock można malować - tyle że z aerografu ). Na brzegach doklejasz cienkie paseczki tej samej taśmy zawinięte dookoła, malujesz na kolor jaki chcesz mieć i... gotowe

 

W razie co mogę na PW dokładniej wytłumaczyć.

 

Pozdrawiam

Messer

 

 

 

Masz jakąś fotkę jak to wychodzi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pogoda nie ułatwia pracy nad ferrarką ale coś tam powoli dłubię . Kabina nabrała kolorków, srebrne obwódki wylotów powietrza do poprawki jeszcze będą . Muszę pomalować kierownicę i podsufitkę z lusterkiem bo flokowanie nie wyszło .

41lmi4t.jpg

 

IKSaJBe.jpg

 

iDuoW4C.jpg

 

KzoW0kB.jpg

 

Nie wiem jak wyflokować podłogę w wannie , żeby znów nie malować od nowa wszystkiego Lepiej po kawałku robić czy od razu wszystko? Metoda:

- Farba ( gęstą czy rozcieńczoną) z pędzla czy aero

- Wikol

 

 

PS

Przy maskowaniu wanny na tylnej ściance taśma Tamiya zostawiła mi ślady, widoczne tylko pod światło czemu tak się stało? Pytam z ciekawości i tak fotele zasłonią to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny update , tym razem wnętrze już gotowe raczej nic więcej nie wykrzesam Dorobiłem dywaniki naklejając flok na taśmę tamiya Podsufitka przy lusterku średnio wyszła ale 3 raz nie będę moczyc w dot

Nie wiem tylko co zrobić ze światełkiem przy lusterku , żeby wyglądało jak w realu

2OWBXt0.jpg

 

1xjaJto.jpg

 

4pdFOXe.jpg

 

qNGfCtY.jpg

 

QIvD7Ye.jpg

 

MPWmCcX.jpg

 

Teraz pozostaje sidolux , wash i mat a potem biorę się za kastę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.