Skocz do zawartości

Włoskie trio spod znaku czarnego konia, czyli F40,F50 i Enzo


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam warsztat w którym zamierzam ukończyć te trzy piękne samochody:

DSCF0163_zps4fd90011.jpg

Oczywiście w kolorze Rosso Corsa:

photo2.jpg

 

Na początek inbox Enzo:

DSCF0159_zps53c6c7a3.jpg

DSCF0160_zpsf591eda6.jpg

DSCF0161_zpsb7e035c4.jpg

DSCF0162_zps546fc710.jpg

 

Jak dotychczas posklejałem silniki, od lewej Enzo F50 i F40

DSCF0191_zpsa71120c1.jpg

I pomalowane na aluminium:

DSCF0195_zpsad395dce.jpg

 

Są bardzo podobne konstrukcyjnie, tak więc cały warsztat będzie wyglądał właśnie tak, te same elementy trzech samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie

 

Sugerowałbym sprawdzenie w modelach Revella - szczególnie w Enzo - czy "szkło pasuje"... Rozsiadam się w pierwszym rzędzie

 

Powodzenia

 

P.S. I pomyśleć, że ja od trzech wieczorów męczę kierownicę do Californi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to telepatia ale dziś przeglądając modele na popularnym portalu aukcyjnym pomyślałem że jak skończe moje trio Roberta Kubicy (a może będzie kwartet jak dołożę Fiestę WRC) to chciałbym właśnie taką trójkę sobie posklejać, dokładnie te 3 modele. Będę przyglądał się z uwagą i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić kiedyś tę F40 Competezione. Czy można z niej stworzyć wersję cywilną? Czy tylko wyścigową?

 

Poza tym jestem wielkim fanem Ferrari i nie mogę doczekać się Twojego warsztatu dalej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, podziwiam Cię za to, że mając na rynku te modele od Tamiyi to jednak się zdecydowałeś na 2 modele od revella Ale, ale.. czemu? Te revelle to bez grubej waloryzacji często nawet do pierwowzorów nie są podobne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć za marką nie przepadam to warsztat zapowiada się bardzo ciekawie .

Będą numery po kolei na tablicach rejestracyjnych (tj. np: wwa 01 wwa 02 wwa 03)?

 

 

Revell ma jedną niezaprzeczalną zaletę... Jak się coś definitywnie spieprzy, lub definitywnie zgubi można bez większego bólu w portfelu zakupić kolejny model... A ponieważ każda wypraska Revella tego samego modelu jest inna można też liczyć na wszelkiego rodzaju inne emocje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim za miłe słowo i zainteresowanie

Nie wiem czy to telepatia ale dziś przeglądając modele na popularnym portalu aukcyjnym pomyślałem że jak skończe moje trio Roberta Kubicy (a może będzie kwartet jak dołożę Fiestę WRC) to chciałbym właśnie taką trójkę sobie posklejać, dokładnie te 3 modele. Będę przyglądał się z uwagą i trzymam kciuki.

No to czekam, chętnie bym zobaczył. Ja tez myślałem właśnienad kwartetem czyli to co mam plus LaFerrari

 

Też chciałem kupić kiedyś tę F40 Competezione. Czy można z niej stworzyć wersję cywilną? Czy tylko wyścigową?

Lepiej kupić od razu cywilną, competizione ma inne felgi i opony, a do cywilnej są same felgi bez opon a te z competizione sa za duże.

 

Choć za marką nie przepadam to warsztat zapowiada się bardzo ciekawie .

Będą numery po kolei na tablicach rejestracyjnych (tj. np: wwa 01 wwa 02 wwa 03)?

Co chcesz od ferrari, jest super A z rejestracjami nic jeszcze nie myślałem, zobaczymy w trakcie.

 

Karol, podziwiam Cię za to, że mając na rynku te modele od Tamiyi to jednak się zdecydowałeś na 2 modele od revella Ale, ale.. czemu? Te revelle to bez grubej waloryzacji często nawet do pierwowzorów nie są podobne

Tamiya jest o wiele lepsza to fakt, ale Enzo wygrałem w zeszłorocznej edycji konkursu i w tym postanowiłem z nagrodą wystartować na PWMie, a F50 kupiłem za grosze. Poza tym, Tamiya jest okrutnie droga, a mi na super replice aż tak nie zależy, wystarczy mi to co oferuje revell plus moje dodatki

 

Dobra, teraz to co zrobiłem:

Na początek pomalowałem pokrywy na czerwień:

DSCF0314_zps244a23a0.jpg

Potem matowy:

DSCF0318_zps49dae857.jpg

I wash:

DSCF0328_zps3e7c02da.jpg

 

F50 nie ma, bo jak się okazało pokrywy ma czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio na forum dużo ferrari w dziwnych kolorach to ja postanowiłem pomalować swoje jak należy

DSCF0411_zpsc1be0836.jpg

DSCF0412_zpsc3b404a5.jpg

Przy okazji wyciąłem wlociki na klapie silnika.

 

Tak dla porządku, F50 jest już w podkładzie a w Enzo walczę z dopasowaniem maski do karoserii ;) Jak wszystko będzie w kolorze, wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.