Skocz do zawartości

Hind Polski Wersja E D itp :. ... ? różnica szczegółów ;)


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam model trumpetera Hind w skali 1:35 , posiadam również całego "Big Eda" dedykowanego do niego, mam zamiar zbudować śmigłowiec w Polskich barwach, czytałem gdzieś że podstawową różnicą jest osłona "AI-9" , I tu moje pytanie Czy na wyposażeniu Polskiej Armii są Hind-y w wersji E lub wersji która nie wymaga jakichkolwiek większych przeróbek , Czy wgl. Polska Armia ma Hindy które nie wymagają przeróbek tej osłony? jeśli zna ktoś odpowiedź na te nurtujące mnie pytania i jakąś jeszcze ciekawostkę apropo Hindy która może być przydatna przy budowie tej maszyny to proszę o sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która z tych wersji jest najbliższa wersji E ,oraz jakie malowanie pasuje do poszczególnej wersji, co też należało by zmienić w wersji E by powstała wersja D lub W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zdaje się, że mylisz nazewnictwo.

Ja podałem oznaczenia w wersji oryginalnej (D, W), Ty jak się domyślam, operujesz nomenklaturą NATO (Hind-E).

 

Więc może na początek trochę zaznajomienia z tematem i jakieś odpowiedzi sam znajdziesz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....średnio rozumiem, dodam że to moje pierwsze latadło ,nie wliczając lotnictwa II WŚ , ale model trumpetera to śmigłowiec "chyba" o oznaczeniu "Mi-24 V" , Polska Armia używa Mi-24 D i W , wersja "V" (jeśli prawidłowo rozgryzłem te oznaczenia" na pewno czymś się różni od Tych Polskich wersji, jakie są to różnice , pytanie kierowane do osób które popełniły już ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm.... to znaczy że prosto z pudła można wykonać Polskie Mi-24 W ? jeśli tak to jakie malowanie miały takie maszyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie: na początku służby miały fabryczne, potem remontowe, obecnie znormalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś zdjęcie schematu? , widziałem ciemno zielone Hind-y , również jasno żółte z zielonymi plamami i błękitne u dołu ,i kwestia oznaczeń. Najlepiej by było aby malowanie te było malowaniem które użyto bojowo a nie tylko takie które "gdzieś stoją w hangarze" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem , model leżał....dobry rok , teraz się tym zaciekawiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór! Fajny model!

 

Na początek przeczytaj sobie informacje o Mi-24 z wikipedii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi-24

 

Za niewielkie pieniądze możesz kupić książkę TBiu lub np. to:

http://bonito.pl/k-90343451-smiglowiec-bojowy-mi-24 (zwane czasem w sieci nie wiem czemu migowcem ;P)

 

Co do malowania to kup kalki HDLu w 35 - z nich się wszystkiego dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie kupię kalki ale techmodu, i za jakiś czas ruszę z warsztatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pokaże warsztat tego modelu, mam masę obaw , same te wersje ,wiem że w "D" jest inna osłona 'AI-9',skoro V z angielskiego na Polskie to wersja W ,więc znaczy że minimum dwie opcje malowania z techmodu będę mógł wykorzystać bez jakichkolwiek modyfikacji śmigłowca.Tą książkę postaram się na być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.