Jump to content

[Pytanie]-malowanie


Recommended Posts

Witam, mam pytanie do Szanownych Kolegów modelarzy. Natchniony Waszymi pracami postanowiłem wzbogacić swój warsztat. Pytanie moje dotyczy wykonywania wash'a, a mianowicie... zakupiłem odpowiedni "pakiet" farb dla artystów oraz rozpuszczalnik terpentyna. Otóż rozpuszcza on farby olejne... i tu pytanie... Czy white spiryt czy jakoś tak, rozpuszcza farby Revell, Humbroll i tym podobne? Zabezpieczałem modele Sidoluxem i nic to nie dało. Sorry za tak oczywiste dla Was pytanie, ale każdy wydatek jest dla mnie ważący.

Jeżeli moderator uzna, że pytanie jest "debi...e" proszę o usuniecie wątku.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wash nakładasz na sido które zabezpiecza powłokę malarską. Są dwa typy nakładania washa: 1 to zalanie całego modelu miksturą i ścieranie z całej powierzchni; 2 preferowany przeze mnie to wash punktowy podawany jedynie w miejsca gdzie powinien wystepować. A co do kwestii, że u ciebie warstwa sido nie sprawdza się i szlak trafia powlokę malarską to albo jest cos z położeniem lub sido nie wysechł dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.