Skocz do zawartości

Panzerjager 39(H) Marder I - Trumpeter 1:35


hiwis

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat taki trochę niespodziewany, gdyż ostatni raz kleiłem "35-tkę" jakoś pod koniec lat 90-tych, a po powrocie do modelarstwa nie miałem zamiaru bawić się w tej skali ale ... no cóż dałem się wmanewrować w budowę takiej pokraki:

 

a132e819-3160-402c-8867-53a0db65ffc3_zpsbe927c49.jpg

Inbox:

http://www.mojehobby.pl/products/German-Panzerjager-39-H-mit-7.5cm-Pak40-1-Marder.html

Pomimo średniego zapału model muszę zrobić, czasu trochę na to jest, więc pora zacząć.

Żadnego "wypasu" nie będzie, bo: - model bez żadnych dodatków, umiejętności "twórcy" takie sobie, malowanie pędzlem ale może coś się uda poskładać i pokolorować

Trochę informacji o samym modelu znalazłem tu:

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/trumpeter/tr00354.htm

więc wiem mniej-więcej czego się spodziewać - bez szpachli chyba się nie obejdzie

Na razie jeszcze przeglądam różne materiały na temat pojazdu i modelu Trumpka ale "na dniach" zaczynam budowę.

I tu prośba o pomoc do Szanownych Panów Modelarzy - może ktoś zna/budował ten model i może coś podpowiedzieć, zna jakieś ciekawe materiały na temat pojazdu.

Postaram się o w miarę częste relacje z budowy i mam nadzieję że koledzy pancerniacy coś pomogą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,Panie ciekawy temat.Zdjęć parę jest ale bez jakiegoś szału.Kamo z pudła niby jest potwierdzone,gęsi do bani.Zdjęć wnętrza brak ,a przynajmniej ja nie znam takowych,aczkolwiek zdjęcia wnętrza samego przedziału kierowania pewnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zmieniasz skalę szkoda takich ładnych plam pod pędzel może się zdecydujesz na aero, w razie czego służę plujką. A w 35 szkoda się rozdrabniać z pędzlowaniem.

Co to, to nie - żadna zmiana skali (zbyt dużo "72" czeka w magazynie na swoją kolej) - ot taki jednorazowy wyskok, trochę z musu.

No może szkoda trochę pędzlować ale nie mam wyjścia - zakup aerografu odłożony w bliżej nieokreśloną przyszłość, ale pędzlem powinno też się coś udać.

Kamo z pudła niby jest potwierdzone,gęsi do bani.

Nad kamo jeszcze pomyślę - może uda się zrobić jednobarwny lub taki z ostrymi przejściami kolorów.

O gąsienicach wyczytałem że są za długie.

 

Dzięki za zainteresowanie.

 

Tymczasem prace ruszyły.

Na początek zabrałem się za wnętrze (bardzo uproszczone ale po złożeniu całego modelu prawie niewidoczne) i coś podmalowałem, popigmentowałem i na sucho wsadziłem do środka:

 

82a14b10-2627-4cc5-98f6-7909f5579386_zps5ab913d0.jpg

9f6484cf-b9a7-45f9-b9f7-51998f782c3a_zps1ad511b4.jpg

20a105c4-e705-42bb-aec0-11345c37c90b_zps3e9a61df.jpg

59a760e3-bd17-41a4-9acd-1cc6d0c23d60_zpsd421ea0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.