Skocz do zawartości

Tomasz Mroczkowski - Współczesne WP i inne.


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 6 lat bycia tu na Modelworku stało się jednym z najdłuższych internetowych historii w moim życiu. Smak porażek jak i uśmiech z powodu miłych komentarzy nauczył wiele. Czas podsumować w tym oto portfolio jak przez ten okres "rozwijałem się" modelarsko. Niestety wszystko to pędzel, aerografu jak nie mam, tak mieć raczej nie będę, a szkoda. To co tu przedstawiam to modele które ukończyłem i nie wstydziłem się ich pokazać, tych których nie ma, niech im kurz lekki będzie. Są też 2 warsztaty, jednak nie posiadam za dużo czasu aby cokolwiek kleić. Wiem ze to żaden poziom modeli, ale mam satysfakcje że zrobiłem je ja i laikom opadają szczęki Nie będę się rozpisywać, wszak trzeba oglądać, nie czytać

 

Modele nie będą w żadnym ustawieniu chronologicznym czy alfabetycznym, jak lecą.

 

1. T-72M1 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0913.JPG

 

Najnowsza moja produkcja, szczyci się tym, że to najdroższy model i wziął udział w I Elbląskim Ogólnopolskim Festiwalu Modelarskim. Model przedstawia T-72M1 z Braniewa, dlaczego nie ma żadnych numerów? Ponieważ postanowiłem uwiecznić mój pierwszy czołg w życiu który dotknąłemczyli go: LINK DO ZDJĘCIA, uprzedzając, tak, to zdjecie moje które dostało się na Wikipedie . Model Tamyia 1:35.

 

2. T-62 mod. 1962

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0915.JPG

 

Wg. komentarzy mój jeden z najlepszych, jak nie najlepszy model. Czy to przez to ze zaoszczędziłem mu błota? A moze że takie paradne maszyny są rzadkie? Nie wiem, ale koncepcja była prosta. Ma być coś innego i tak powstał Choca... tzn. T-62 Model ukazuje pojazd prosto z defilady, białe obwódki, wyropowany i pachnący (spalinami). Model Trumpeter 1:35.

 

3. T-72A

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0917.JPG

 

Starszy brat T-72M1, tym razem ubłocony, pocięty i z pierwszym dodatkiem, lufą od RB-Model. Pamiętam że okropnie cieszyłem się na ten zakup, wszak wtedy miałem największą chrapke na radzieckie konstrukcje. Poza tym wg mnie T-72 ma jedną z najładniejszych brył ze wszystkich Tanków. Model czy udany? Starałem się, jak zawsze, ale na końcu wyszło jak wyszło. Model Zvezda 1:35.

 

4. Leopard 2A4 10 Brygada Kawalerii Pancernej (11LDKP)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0919.JPG

 

Kolejny Polski akcent, nasz Leoś, ubrudzony, sponiewierany, ale mi się podobał. Kanciasta bryła zawsze do mnie przemawiała (bez powiązania z Tygrysem ) Również lufa RB-Model i bodajże pierwszy model który mi się przyjemnie sklejało Cóż dodać więcej. HobbyBoss 1:35.

 

5. BRDM-2M96i z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0921.JPG

 

Pierwszy model który robiłem w całkowitej tajemnicy, pojawiło się 1 zdjęcie w jakimś warsztacie (kto znajdzie w któtrym w nagrode ) Model w którym pierwszy raz bardzo mocno zaingerowałem w wygląd, sporo pracy przy wszelkich dodatkach, już chciałem go rzucić, ale dało rade! I tak oto jest, osobiście wersji M96i nie widziałem, wiec czuje się pierwszy Dragon 1:35.

 

6. BWP-1 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0923.JPG

 

Kolejny stworek z 9BKPanc, ale jak tu nie kochać tej jednostki skoro ona tylko 10km od domu Zvezda 1:35.

 

7. Leopard 1A4

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0925.JPG

 

Model Leoparda 1, nie wiem czemu go kupiłem i zrobiłem, coś mnie podkusiło złego. Nie pasuje mi on do niczego i szczerze gdybym się cofnął w czasie, nie kupiłbym go. Ale nie dlatego że jest zły czy coś. Tylko jako mądry chłopak trzymałbym te pieniadze na Geparda Nie dotrzymałem, nie mniej Geparda zdobędę jeszcze. Sam model bez echa, ot jest i się kurzy. Tamiya 1:35.

 

8. MT-LB

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0927.JPG

 

Pojazd w zestawie był z haubicą D-30, ta w troszkę okrojonej wersji premiery się nigdy nie doczekała. Jednak pojazd postanowiłem zaadaptować, wyszło słabo, ale nie przejmowałem sie wtedy tym, wszak przede mną tyle wspaniałych modeli a ja mam się nad jakimś SKiFem pierdzielić? SKiF 1:35.

 

9. M2 Bradley

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0929.JPG

 

A kto nie pamieta swojego pierwszego modelu na poważnie niech rzuci kamieniem. Można rzec, że ten model to Milenium mojego modelarskiego warsztatu, pierwszy model z technikami typu wash itp. Ale czego się nie robi dla konkursu, bodajże I Zimowy Modelwork. Kawał historii i modelu, czasami mam wrażenie że jest przeskalowany. Academy 1:35

 

10. Panzerhaubitze 2000

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0931.JPG

 

Kolejny model z serii "o co Tomkowi chodziło". Może to kwestia wielkości? Może tylko dawny projekt Bundeswehry który nie wypalił. Model okropny, sam w sobie jak i moje wykonanie. Ale koła mi się podobały. Revell 1:35.

 

11. 2S1 Goździk

 

GALERIA MODELU

 

IMG_0932.JPG

 

Ten model stoi bo stoi, pierwsze próby złożenia czegoś z WP, nieudane. Nie mniej model już nie długo pójdzie na przysłowiowe żyletki. Czeka już 2S1 Trumpetera . SKiF 1:35

 

WARSZTATY

 

Jeszcze obiecane warsztaty, jeden starszy od drugiego. Są plany dokończenia. Kiedyś. Jak Polski klub do LM awansuje

 

I tak:

Młodszy

1. Mercedes Wolf z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (11LDKP)

 

LINK DO WARSZTATU

 

IMG_0935.JPG

 

Revell 1:35

 

2. BM-21 "Grad" (być może pojazd z WP)

 

LINK DO WARSZTATU

 

IMG_0937.JPG

 

Alanger 1:35

 

Słowem zakończenia, 2 warsztaty rozpoczęte a w pudłach czeka Warrior 1:72 Revela i 2S1 Trumpetera. Czekają na czas. Co w przyszłości? Na pewno ZSU-23-4. Reszte przyniesie życie.

 

Pozdrawiam modelarską i nie tylko brać.

Tomasz Mroczkowski

PS. Zapraszam na moją strone, link w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 5 months later...

Podsumowanie roku, w 2016 wrzucam na tapetę dokończenie Luchs'a, sklejenie 2S1 Goździka, BWP-1 i BRDM-2, oraz małego (1:72) BM-21. Dodatkowo cała flota samolotów w barwach SP. W planach jest jeszcze 1:72 SZRP, T-72M1 już jest

 

Niżej nowości spod mojego pędzla i dwa spod aerografu

13. MCV Warrior

 

GALERIA MODELU

 

IMG_2820.JPG

 

14. URAL-375A

 

GALERIA MODELU

 

IMG_2904.JPG

 

15. ZSU 23-4 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16 PDZ)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_4993.JPG

 

16. Mercedes Wolf 10 Brygada Kawalerii Pancernej (11LDKP)

 

GALERIA MODELU

 

IMG_3872.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.