Skocz do zawartości

PZL KANIA POLICJA 1/72 konwersja Bilmodelmakers + HB Mi-2URP


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Ano tak, Ty z Karpacza! W Szklarskiej siedzimy, ale do Wang i Samotni się wybieramy ;) Ale wcześniej Praga i mam nadzieję odwiedzić 3 sąsiadujące ze sobą sklepy modelarskie... oczywiście po wizycie 'u Fleka' ;P

 

Kania niby inna ale jednak taka sama ;P Ja w desce dolepiłem kawałek przyrządów po prawej stronie i jest git. Trza dorobić telewizorek i kilka innych drobiazgów poza tym reszty nie zmieniałem. Części z parta pasują bo - mam wrażenie - Chińczycy sobie "zaadoptowali" Intecha do którego Part części zrobił. Podłoga pasuje idealnie, sufit i tył nieco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z powodu straszliwego braku czasu (przez co i chęci) powstało niewiele, ale mnie zadowala

 

W skutek tego że kania resortowa to i z wodotryskiem trza było zrobić tapicerki na ścianach i lamperyję z dermy.

 

P1100898.JPG

 

jak i dorobić fotele które ani w Mi-2ce, ani w kani straży granicznej nie są takie same :( więc korzystając

z publikacji aeroplanu poświęconemu PZL Kania siedzę i dłubie

 

P1100903.JPG

 

na tej fotce widać panel wentylacji podsufitowy w komorze transportowej te małe otworki są na dysze nawiewów,

a te zagłębienia wzdłuż pomieszczą w późniejszym czasie lampki oświetlenia kabiny

 

P1100905.JPG

 

a tak wyglądają elementy po położeniu podkładu na razie tylko od wewnątrz

 

P1100913.JPG

 

P1100914.JPG

 

P1100910.JPG

 

Muszę przyznać, że konwersja jest bardzo wdzięczna.

Wszystko pasuje jak ulał, a na dodatek można sobie (jeśli ktoś potrzebuje _ nie był bym sobą )

jeszcze dodatkowo zwaloryzować

Ja pokusiłem się o przerobienie wlotu powietrza tego pomiędzy silnikami, i drobna kosmetyka

 

P1100908.JPG

 

P1100909.JPG

 

obrabia się to jak marzenie ... ech szkoda że wszystkie modele się tak nie składają

czysta robota zarówno HB jak i Bilmodel

 

za przykład jak można to sobie spasować pokażę model, który się trzyma tylko na spasowanych elementach,

bez żadnych taśm czy kleju

 

P1100916.JPG

 

P1100917.JPG

 

P1100915.JPG

 

Stwierdzam że naprawdę zgrabny maluch z tej Kaniuchny :( szkoda tylko że tak niedoceniony wiatraczek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie to wygląda

 

Widzę, że zdecydowałeś się na ścięcie wycieraczki, na co ja się zdecydować nie mogłem ze strachu przed zniszczeniem szybki ;P A wyjątkowo szpetna jest w HB...

 

Czy dobrze widzę, że drugich drzwi nie wycinałeś? Tak BTW - drzwi z Parta pasują do HB. Prawe są nieco większe ale przy otwartych różnicy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie to wygląda

 

Widzę, że zdecydowałeś się na ścięcie wycieraczki, na co ja się zdecydować nie mogłem ze strachu przed zniszczeniem szybki ;P A wyjątkowo szpetna jest w HB...

 

Czy dobrze widzę, że drugich drzwi nie wycinałeś? Tak BTW - drzwi z Parta pasują do HB. Prawe są nieco większe ale przy otwartych różnicy nie widać.

 

Z wycieraczką nie miałem problemu, poza tym kania ma dwie i trzeba było dorobić- lepiej od razu dwie.

Za to z owiewką po wycięciu drzwi już niestety tak, jest ze strasznie kruchego tworzywa i już mi się dwa razy połamała :( kutwa...

 

Co zaś się tyczy pozostałych drzwi to chcę ją zrobić w takim układzie jak na tym zdjęciu

 

2044016.jpg

 

i tak jak pisałem wcześniej nie chcę w nią pakować żadnych blaszek :( konwersja, scratch i to wszystko.

Ten model jest dla mnie też poligonem doświadczalnym, kilka pomysłów na proste techniki chcę na nim przećwiczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczke to ja po prostu zrobię podobną z drugiej strony plus zamaskowanie drucianą. Powinno być w miarę OK. Się zobaczy.

 

Plastik owszem kruchy ale łatwo się skleja. Mogę Cię pocieszyć, że drzwi po prawej stronie są o wiele gorsze bo po wycięciu pozostaje cieniuchna listwa z 2 otworami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczke to ja po prostu zrobię podobną z drugiej strony plus zamaskowanie drucianą. Powinno być w miarę OK. Się zobaczy.

 

Plastik owszem kruchy ale łatwo się skleja. Mogę Cię pocieszyć, że drzwi po prawej stronie są o wiele gorsze bo po wycięciu pozostaje cieniuchna listwa z 2 otworami...

 

ja zrobię, ja zrobię ... a gdzie? ja się pytam miałeś pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie wiele :(

 

Po porannej katastrofie w której połamałem sobie kabinkę HB i odleciała część nosowa

(plastikowa) z zestawu Bilmodelu :( wszystko się rozpadło...

 

... i gdy już posklejałem wszystkie elementy połamanej kabiny i dorobiłem reflektory dziobowe,

chciałem sobie przemyć element rozcieńczalnikiem Wamodu i tu UWAGA !!! okazuje się że plastik wchodzi w reakcję

z rozcieńczalnikiem i na moich oczach element przestał istnieć :( tylko kropelka żywicy którą producent wlewa w nosek

w celu usztywnienia, spadła mi na stół... posłałem wiązankę kwiatów Polskich pod adresem kabinki

 

Ale już wiem przynajmniej, co autor konwersji miał na myśli dając aż trzy noski (2 vacu+ 1 plastik)

 

Nic to, jak mawiała pierwsza szabla Rzeczy Pospolitej i dorobiłem nową

 

P1100921.JPG

 

i po złożeniu

 

P1100923.JPG

 

tak oto dzień minął - ku chwale cyjanoakrylatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pracowity ten weekend był

Musiałem stworzyć świat i to w jeden dzień

 

P1100926.JPG

 

Ale powracając do dłubania, to już tapicerki wewnętrzne do kabiny towarowej (różowo brzoskwiniowe)

i udało mi się przetestować sposób zrobienia tablicy, jakie to małe...

 

P1100930.JPG

 

P1100937.JPG

 

P1100938.JPG

 

troszkę nie ostre zdjęcia, gdyż tryb makro dał ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wreszcie udało się co nieco czasu uskubać

i trochę w kadłubie podłubać

 

P1110047.JPG

 

niestety tapicer spartolił sprawę i podsufitka do wymiany

 

P1110048.JPG

 

Foteliki ( mam za grube paluchy

 

P1110054.JPG

 

Tu już z pasami i monitorem kamerki, jak również dorobione orczyki coby się lepiej latało (widocznie Chińczycy nie używają)

 

P1110059.JPG

 

P1110060.JPG

 

i wreszcie zamknięty kadłubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób porównanie całego kadłuba .........a wogóle to się przestraszyłem,że będziesz zmieniał rzeczywiście tą podsufitkę ............działaj pan dalej,bo czekam na sklejoną już bryłę

 

Mówisz i masz

 

P1110062.JPG

 

P1110064.JPG

 

i właśnie do mnie dotarło że Kania nie ma tych "chrap" na zadku i dawaj piłować

 

P1110066.JPG

 

 

... takie wstępne pomazanie :( poległem na oszkleniu, nie żebym nie czytał o kabinkach HB :(

coś na nie podziałało że są paskudne i jedna pękła :( cóż pierwsze starcie z HB

 

P1110070.JPG

 

i te cholerne krawędzie surfacera :( ma ktoś może na to sposób

 

P1110071.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniuchno ci to wyszło....no super naprawde i kolorek fajnie dobrałeś .....narobiłes mi smaka na Kanię,ale poczekam na tą z Aeroplastu

 

 

Tak, tak wiem minimum 1/48

Myślę że w Twoim, czy Flachy wykonaniu to będzie naprawdę

śliczny model Kaniuchna jest bardzo wdzięcznym wiatrakiem

 

Co do robótek ręcznych, to troszkę "zwaloryzowałem" konwersję BILMODEL'A

strasznie mnie korciło zrobić tą kratkę na "czole" i troszkę zmieniłem sposób

mocowania tu nad kabiną, nieco inaczej niż sugeruje producent ale jestem

pod wrażeniem jak to wszystko ładnie pasuje do siebie

Cóż muszę się przyznać że to moje pierwsze doświadczenia z żywicą,

i jestem zachwycony jak to się ładnie obrabia.

Kolorek to niestety też nie moja zasługa, tylko dedykowany przez producenta

zarąbiste są te farbki cud miód i orzeszki dokładnie to co Flacha pisał, toćka w toćke

 

Od osoby która robi takie modele jak Ty, usłyszeć że Jej się podoba

Miłe, czuję się zmotywowany

 

No, super Świetna robota!

Widzę, że wybrałeś starszą wersję z brązowymi fotelami. To teraz będzie niezła zabawa z badziewiami na zewnątrz ;P

Oj będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiałem czy te fotele szare były jeszcze na U020 ;) W sumie mi wyszło, że były ale do końca nie jestem pewien...

 

Co do konwersji - dla mnie rewelacja - wielki szacun dla Tomka, że ją zrobił i jak ją zrobił - łącznie z onitowaniem do którego kilka osób a priori miało zastrzeżenia, a bez którego osłony silnika wyglądały by łyso w porównaniu z kadłubem, który jest onitowany przez producenta. No i widać, że ta konwersja pasuje do HB.

 

Grzesiek - twoje posunięcie ze spasowaniem przodu-góry było bardzo dobre - dużo lepiej wygląda to u Ciebie niż u mnie Na zdjęciu przed malowaniem można zobaczyć, że to łączenie tak czy siak jest lekko widoczne - umieszczenie tego łączenia na styku białego i niebieskiego - super pomysł! Ja za chwilę wrzucę swojego na MW to będziesz mógł go spkojnie zjechać i wyciągnąć wnioski z moich błędów na niedaleką przyszłość ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.