Skocz do zawartości

OFFSHORE POWER BOAT 1/36 Revell


rucek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Hmmm.....

 

Śledziłem warsztat z wątpliwościami, ale skończony model nie wygląda najgorzej, przynajmniej lepiej niż się można tego było spodziewać. Trudno się oprzeć zabawkowemu wrażeniu ale ogólnie jest akceptowalny.... przynajmniej przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny model - jest jednak jeden element który mi do niego totalnie nie pasuje - ale to tylko mój punkt widzenia, więc nawet nię będę o nim pisał (heheheeh - wiem, że to mało konstruktywne, ale najważniejsze to mieć zabawę z klejenia a Ty ją miałeś i to jest najważniejsze).

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model - jest jednak jeden element który mi do niego totalnie nie pasuje - ale to tylko mój punkt widzenia, więc nawet nię będę o nim pisał (heheheeh - wiem, że to mało konstruktywne, ale najważniejsze to mieć zabawę z klejenia a Ty ją miałeś i to jest najważniejsze).

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

 

 

Opowiadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Cześć

Właśnie wróciłem z urlopu i czytam... no więc postaram się konstruktywnie, co by nie wyszło, że tylko skrytykowałem. Uwaga płynie z szczerego serca osoby, która na tym elemencie zjadła zęby ;-) Otóż elementem, który mnie razi jest napis - a dokładnie font/typografię jaką zastosowałeś. Sporo pracy cię to kosztowało (stworzenie szablonu itp) i mam nadzieję, że się nie obrazisz. Oczywiście o gustach nie powinno się rozmawiać i wierzę, że Tobie ten styl piśmiennictwa się najzwyczajniej na świecie podobał... lub nie znalazłeś ciekawszych alternatyw. I tutaj chciałbym pomóc - otóż jest bardzo ciekawa strona internetowa, która może przyjść z pomocą w takich zadaniach: http://www.dafont.com/ Na szybko tylko opiszę jak z niej korzystać. Otóż w dużej czerwonej ramce na górze strony masz różne kategorie czcionek. Klikając w jedną z nich, można zobaczyć dostępne czcionki. Teraz jeszcze należy wpisać treść napisu który chcemy sobie symulować do okienka: "Preview" i wybrać "Submit". Dzięki temu można bardzo łatwo i szybko odnaleźć najciekawszy font. Po prawej stronie, każdej czcionki jest przycisk Download. Czcionki są całkowicie legalne i darmowe. Po ściągnięciu pliku na dysk wystarczy wybrać go prawym przyciskiem myszki (czasem należy uprzednio rozpakować z formatu ZIP) i wybrać - "Zainstaluj Czcionkę"

Polecam bardzo gorąco - to kopalnia na prawdę świetnych fontów, które w takiej sytuacji mogą urozmaicić model jeszcze bardziej ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, zrobienie szablonu na ten napis zajęło mi bardzo dużo czasu, jednak ja szukałem czcionek w sposób : google - darmowe czcionki wybrałem to co mi najbardziej pasowało z dostępnych tam czcionek.

 

Druga rzecz... napis ten wycinałem nożykiem na taśmie maskującej która później przykleiłem do modelu i odmalowałem, nie znalazłem innego sposobu który był w moim zasięgu.

 

Dzięki za podpowiedz, następnym razem na pewno skorzystam z tej strony. A jeszcze jedno w jaki sposób Wy robicie takie szablony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Sposób nanoszenia jest bardzo dobry - ja też tak robię. Dla chętnych animacja instruktażowa mojego autorstwa (kiedyś kolega mnie pytał na Brytyjskim forum więc zrobiłem gif-a)

How-To-Stencil%2Bv01.gif

W skrócie - należy wydrukować napis, umocować go na uprzednio naklejoną "żaluzje" z taśmy maskującej, ciąć po obrysie napisu, zdjąć papier i delikatnie odkleić podciętą taśmę, nakleić na model, dokładnie docisnąć brzegi i malować :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Acha - rozumiem. No wiesz - jeszcze jest opcja zaprojektowania napisu i wysłaniu pliku graficznego na wycinanie laserowe, ale jeszcze nie próbowałem tej metody (moje szablony były raczej proste i nie wymagały specjalnego traktowania)

Jakiś czas temu robiłem F-117 i wycinałem gwiazdki flagi amerykańskiej... tak wyszło ;-)

 

Przed naniesieniem szablonu:

IMG_2077.JPG

 

Szablon:

AmericanFlag.jpg

 

Wycinanka:

IMG_2080.JPG

 

W trakcie prac:

IMG_2081.JPG

 

Efekt końcowy:

DSC05169.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.