Skocz do zawartości

[IN-BOX]Typ-613 [MIKRO-MIR]oraz Type-033 [HOBBY-BOSS] 1:350


Robo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zacumował ORP BIELIK Okręt typu 613 znanym w kodzie NATO - WHISKEY

Okręty tego typu były użytkowane przez naszą MW jako - ORP BIELIK [słynny],ORP ORZEŁ,ORP KONDOR,ORP SOKÓŁ...

Praprzodkiem tych okrętów były .....U-Booty typu XXI ,a kolejnym pokoleniem był Typ 613 ROMEO, który to, z kolei był na częściowej licencji produkowany w Chinach ....

Firma MIKRO-MIR ,być może faktycznie zrobiła ukłon w kierunku Pana Millera,który pływał na Bieliku ale z jakich powodów nie wiem

Można tez się domyślać z jakiego powodu jednemu z Kobbenów nadano nazwe - ORP Bielik ....

 

odsyłam do... http://www.okretywojenne.mil.pl/index.php?go=114

 

Przejdżmy do tematu....

Miałem tylko opisać whiskeya ale postanowiłem porównać oba wyroby [pare miesięcy temu szukałem okrętów podwodnych które można byłoby przerobić na nasze op-y i wpadłem na Typ 033 ,spodobał mi się ,więc kupiłem wraz z warszawianką i, jak pisałem czekam na Foxtrota] - kupiłem 613-ke z tej firmy tylko dla tego ,że zrobili ukłon w naszym kierunku a należy dodać ,iż służyły w 9 krajach.

 

MIKRO-MIR -

 

pudełko nie powala na kolana - słabawe i miękkie ,a szata graficzna porostu zwykła...

 

f4513db3b2c75b8fm.jpg

 

HOBBY-BOSS -

 

pudełko dość sztywne i ładne ...

 

1b56da4a8be76ad7m.jpg

 

- oba razem ...

 

a27f23a191aeff35m.jpg

 

w pudle mikromirowskim mamy : części bez nadlewek i ....niespodziewajke[zapodam na końcu],blaszki - pokład i drobnice...

 

73b81bddc006b4b5m.jpg 42cf8fef2bdc5d4fm.jpg

 

oraz kalkomanie i numer burtowy [295]który nas najbardziej interesuje ,a na instrukcji jest opis do naszego op-a ...

sama instrukcja prosta ,bo nic wielkiego tam nie ma:)

 

08fcbe32511a0c17m.jpg ba15c01cb804350am.jpg dd1d57634120c09bm.jpg

 

- przeciwnik ...

 

części zapakowane starannie - bez uszkodzeń i nadlewek,kiosk dodatkowo chroniony przed uszkodzeniem ..

 

115eabc86bd95cb7m.jpg 7ddaae5f081339e3m.jpg

 

blaszki oraz kalkomania ...

 

aab43c4045300966m.jpg f9032e50f85dd6e3m.jpg

 

instrukcja - dodatkowo dołożono jak to bywa w wyrobach owej firmy ładną i kolorową rozkładówke ...

 

4a77c8fe9fbafae8m.jpg dc8a662ac96ab17dm.jpg

 

- oraz dodatek lotniczy :

 

55a55948240660edm.jpg fbe2a0ea8494b0d8m.jpg

 

 

CENA i ocena - model HOBBY BOSS-a można kupić za jakieś 45 zeta ,a MIKROMIRA za 90 złotych naszych....wydaje mi się ceną troszke przesadzoną .Wypust HB jest w mojej ocenie o punkty wyżej niż przeciwnika i dostaje dobre 5 do 3+ ...plus za ORP a duży minus za babola ...reszta wydaje się ok.

 

niespodziewajka w Mikromirze...

 

tylna część kadłuba uszkodzona :( napisze do sklepu niech sprawdzą w pozostałych ...

 

06abb2041acb8084m.jpg 4aea2d77482c86a3m.jpg

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
...Być może trafiłem na wadliwą partie...

Myślę że to właśnie jakaś trefna partia była...

Chciałem wszystkich potencjalnych klientów uspokoić - nabyłem w tym roku 3szt. (w dwóch niezależnych sklepach) i wszystkie były OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
...Być może trafiłem na wadliwą partie...

Myślę że to właśnie jakaś trefna partia była...

Chciałem wszystkich potencjalnych klientów uspokoić - nabyłem w tym roku 3szt. (w dwóch niezależnych sklepach) i wszystkie były OK

 

- będzie dy-onik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dy-onik ?

Niezupełnie... jeden na wykonanie standardowe, drugi na wyskrobanie wersji dozoru radiolokacyjnego (p.640) a trzeci "na zapas".

Teraz niespokojne czasy na wschodzie, nie wiadomo co będzie z MM - wolałem się zaopatrzyć na zapas. Tym bardziej że oni po wyprzedaży danej partii raczej nie wznawiają produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.