Skocz do zawartości

POMOC W BUDOWIE PIERWSZEGO MODELU :)


Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek coś o mnie jestem Mateusz lat 27 z Poznania

Nie zbudowałem jeszcze żadnego modelu chciał bym dopiero zacząć to fajna i zarazem trudna zabawe wiec prosze o pomoc tak naprawde nie wiem od czego zacząć na poczatek nie chcial bym na zatrudnego modelu sobie wybrac wiec myslalem o modelu samolotu F16 w skali 1:48 wydaje mi sie on dosc łatwy na początk lecz tak naprawde nie mam pojecia w firmach modelarskich zarówno produkujących modele jaki i akcesoria do modeli farby kleje itp. myslałem nad farbami firmy PACTRA sa stosunkowo tanie i maja duża palete kolorów a nad reszta nie mam pojecia z góry dziekuje za pomoc

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.tez jestem początkujacym modelarzem i mam juz za soba mig-29 su-22 i p-51D mustang

teraz sie przymierzam do kolejnego miga-29 bo juz mam troche wprawy i wiem juz co zrobic zeby nie porobic takich błędów jak na początku.

i tu mowa jest o skali oczywiscie 1:72 a taka ponieważ 1:48 to jest ciut za trudna jeszcze tym bardziej Tobie odradzam niestety tym bardziej jak jeszcze nic nie sklejałes to proponuje od mniejszej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dzieki za poradę myslałem na skalą 1:48 ponieważ sa troszke większe elementy wiec bedzie je łatwiej je sklejac tylko tak jak mówisz bedzie trudniejszy technicznie

a jakich farb używasz kleju itp na poczatek kazda informacja jest cenna

można gdzieś podejrzeć twoje pierwsze modele

jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie nie przeznaczam wiekszej kwoty niz 30zl na model i nie maluje,najpierw chce sie nauczyc sklejac a malowanie potem.

i jak ja zaczne juz malowac to spróbuje na jakims tanim modelu do 20zl z allegro zeby potem nie zalowac ze cos nie wyszlo itp.

a teraz kupuje mig-29 moje cudenko nie wiem czemu ale ja innego modelu i samolotu w rzeczywistości nie widze po za nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha zakochany w MIG-u

ja tak myslalem 50-70 zl i chcial bym pomalowac to napewno najgorsze jest to ze im wiecej czytam na ten temat tym wiecej bym chciał

zobaczymy co z tego wyjdzie nic na siłe najwarzniejsza jest zabawa

Bardzo słusznie, że chcesz od razu malować, nie rozumiem jaki ma sens sklejanie plastikowego modelu i nie malowanie go chociażby pędzlem w kilku podstawowych kolorach. Ja tam też po kilkunastu latach zacząłem coś tam lepić, nadal uważam się za mocno początkującego, ale tutaj bez praktyki niczego się nie osiągnie. Czytanie poradników i oglądanie filmików to jedno, ale w rzeczywistości tak pięknie nie jest ;) No ale trzeba dążyć, żeby było chociaż w miarę przyzwoicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek coś o mnie jestem Mateusz lat 27 z Poznania

Nie zbudowałem jeszcze żadnego modelu chciał bym dopiero zacząć to fajna i zarazem trudna zabawe wiec prosze o pomoc tak naprawde nie wiem od czego zacząć na poczatek nie chcial bym na zatrudnego modelu sobie wybrac wiec myslalem o modelu samolotu F16 w skali 1:48 wydaje mi sie on dosc łatwy na początk lecz tak naprawde nie mam pojecia w firmach modelarskich zarówno produkujących modele jaki i akcesoria do modeli farby kleje itp. myslałem nad farbami firmy PACTRA sa stosunkowo tanie i maja duża palete kolorów a nad reszta nie mam pojecia z góry dziekuje za pomoc

POZDRAWIAM

 

 

Witaj Mateusz!

moja rada jest krótka: grzeb do znudzenia w forum, czytaj poradniki, relacje z budów modeli, oglądaj galerie.

Ja sklejałem modele od dziecka, potem miałem dłuugą przerwę a teraz powoli zabieram się do reaktywacji i po kilku tygodniach na forum stwierdziłem, że jestem amatorem.

Niemniej nie poddaję się i powoli, małymi krokami organizuję niezbędne wyposażenie.

pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zacząć od poczytania forum i pobuszowania po youtube.

Na pierwszy model nie wybierajcie tylko nic z plastyka czy mastercraftu. Szkoda czasu i szpachli.

Nowe wypusty Airfix czy messery z ICM, dobrze spasowane i niedrogie modele na początek, aby zacząć zabawę.

Podstawowe narzędzia lepiej kupić w super/hiper markecie niż w modelarskim.(tu mi się pewnie oberwie od właścicieli sklepów, ale niestety np. obcążki do wycinania elementów z ramek identycznie tną te za 8 zł z marketu, jak te z np. z italeri za 40 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chce odrazu malowac i starac sie robic z godnie z orginałem lecz wiem ze to bedzie dalekie od rzeczywistości ale jak to mowia nie spier... to sie nie nauczysz nie chce też jakis drogich narzędzi podctawowe mi wystacza bo jak to mówia wiecej sprzętu niz talentu a co do szpachli czytałem na ten temat i zastanawiam sie czy umiał bym to użyć

nawet jak zrobie najwieksze gówno a pewnie tak bedzie to i tak wrzucę zdiecia do galerii zebyscie troche pokrytykowali zebym wiedział na co zwrócić uwage przy nastepnych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tto i tak wrzucę zdiecia do galerii zebyscie troche pokrytykowali zebym wiedział na co zwrócić uwage przy nastepnych modelach

 

Lepiej załóż warsztat, to na pewno ktoś na bieżąco podpowie co źle robisz lub co trzeba poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak założyć ten warszta bo za bardzo nie wiem jak to zrobic jestem na forum dopiero od dwóch dni i nie ogarniam wszystkiego

 

 

jeśli zamierzasz budować samolot to wchodzisz do działu "samoloty i śmigłowce" do zakładki "warsztat" i zakładasz nowy temat w tytule najlepiej moim zdaniem umieścić nazwę samolotu i skalę + coś w rodzaju "pomóżcie" "help" czyli ogólnie naprowadzające ludzi na udzielanie wskazówek przy budowie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nie w tym rzecz. Warsztat jest po to żeby relacjonować budowę modelu i uzyskać pomoc, porady od doświadczonych kolegów. Wrzucając fotke z ukończonego modelu niewiele się wnosi a i za późno już wtedy na ewentualne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma konto w innym miejscu, ja z uwagi na to że posiadam smartfona i musiałem do uzytkowania jego założyć konto ns gmailu skorzystałem z opcji własnie w tym portalu, wchodze w picasaweb i tam wrzucam moje zdjecia, pozniej po wejsciu w zdjęcie wciskam prawy przycisk myszy "kopiuj adres obrazka" i gotowe, oczywiscie jesli robie zdjecie aparatem musisz pamietac aby chociazby w paincie zmienic rozdzielczosc na 800x600

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.