Skocz do zawartości

1/72 ZTS PLASTYK MUSTANG P51


dragon149

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jest to mój pierwszy w życiu model plastikowy więc proszę o wyrozumiałość prace nad nim jak na razie wygladają tak :

 

Początek

 

a86ece9cc2c671camed.jpg

 

później wziąłem się za kokpit

e7b280454d6b240emed.jpg

Wkleiłem kokpit i zająłem się szlifowaniem

458af48fa0b73f47med.jpg

 

d6a23a2393ef0520med.jpg

 

oraz dorobiłem wlot powietrza wcześniej był to tylko kwałek plastiku

d0fca800eac2c5efmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na początek tak.

 

1. Malujesz gęstą farbą z puszki a to źle. Warstwa farby jest gruba, są smugi po pędzlu - takim sposobem nigdy nie pomalujesz modelu starannie. Kup odpowiedni rozcieńczalnik do farb, których używasz.

2. Na forum w dziale Tajniki modelarstwa masz porady zarówno co do rozcieńczania farb jak i malowania pędzlem. Poczytaj i staraj się stosować do tego.

3. Na fotelu (na oparciu) zostawiłeś ślad po formie - takie slady trzeba usuwać czy to pilnikami czy papierem sciernym, grubą warstwą farby tego nei zakryjesz, nie wyjdzie ładnie.

4. Na łączenia części, choćby połówek kadłuba, stosuj szpachlę modelarską. Jak szpachle wyschnie trzeba ją zeszlifować na gładko papierem ściernym. W ten sposób po pomalowaniu modelu nie będzie widoczne łączenie części modelu.

 

W skrócie - poczytaj dział porad na forum i staraj się do niech stosować to progres w Twoim modelarstwie będzie znacznie szybszy niż jakbyś do tych samych wniosków co inni miał dochodzić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski model wybrałeś sobie na start Jeśli będziesz miał go dość, to się nie przejmuj i nie poddawaj Do kosza, a na nowy projekt proponuje nie drogie nowe wypusty Airfix lub Messery z ICM.

Mi sporo pomogły filmiki na youtube, choć tu na forum jest chyba wszystko.

np.

czy też trochę nowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc to podoba mi się dłubanie przy tym modelu chociaż jest bardzo dużo przy nim pracy ale przypomina mi się stara dobra szkoła jeszcze mam zamiar zrobić ze 3 modele w 1:72 a później przechodzę na 1:42 i mam zamiar pobawić się z detalami:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.