Skocz do zawartości

AH-64 I Saraf 1:72 (Armycast, Hobby Boss)


Fabson93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem wystartować z warsztatem tego cuedeńka Za podstawę postanowiłem użyć model

hobby boss'a AH 64A

Obecnie nie wielki postęp w pracy ...

Saraf.jpg

 

Jutro planuje wykonać nową "podstawę" pod zespół optyki na dziobie ...bo w prawdziwym wszystko wygląda inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitrandir tak to dokładnie ten wariant o którym piszesz, jest również wariant AH 64A Peten-Matrix ... również warty uwagi

Musze powiedzieć , że do bosa też ta konwersja na razie pasuje. Jedynie co to będę musiał żywiczną część kadłuba jakoś wyprostować... i zrobić radar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, tak Peten-Matrix też ładny ale jest jeszcze zwykły Peten

mam i Sarafa i Petena Będą ładne

 

Zaś co się tyczy kadłuba, coś mnie się wydaje że to skrzywienie kadłuba jest zamierzone...

gdzieś czytałem o tym ale nie pamiętam gdzie, że one tak mają (jakby były zwichrowane po długości)

oglądałem i te co mam bo mam jeszcze do Block III Guardian i miałem w ręku do WAH-64

i wszystkie tak mają (a to nie są te same elementy) trzeba pogrzebać jak byś coś znalazł to napisz

inni będą od razu wiedzieć że armycasta trza naprostowywać a może daremny twój trud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacze zwichrowane po długości? Raczej nie... Mi-24 tak ma. Kilka planów widziałem i nie było asymetrii - o ile plany dobre bo swego czasu Mi-24 też rysowali symetrycznie i modele takie wychodziły. Chyba, że wyposażenie dodatkowe u Sarafa jest asymetryczne...

 

Temat świetny W końcu jakieś ciekawe malowanie a nie ciągle ta zieleń,

BTW Ciekawe czy mają też ładne pilotki jak w siłach lądowych

Israeli+female+soldiers+troops+member+women+girl+hoties+hot+cool+sexy+leisure++gun+their+hands+Israeli+female+soldiers+to+participate++live-fire+exercises+Leisure+%25284%2529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacze zwichrowane po długości? Raczej nie... Mi-24 tak ma. Kilka planów widziałem i nie było asymetrii - o ile plany dobre bo swego czasu Mi-24 też rysowali symetrycznie i modele takie wychodziły. Chyba, że wyposażenie dodatkowe u Sarafa jest asymetryczne...

 

Właśnie o to chodzi, że plany też widziałem różne :( lepiej sprawdzić.

Armycast ma wiele konwersji apacza i wszystkie są jednymi z lepszych jakie wydano,

ale wszystkie są takie same nawet WAH-64 pomimo innego osprzętu?!?

błąd? nie sądzę... na tym poziomie poprawić wszystko, a skopać podstawy...

dlatego napisałem żeby sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitrandir niby masz rację ... ale trzeba brać poprawkę na fakt jakim jest seryjna produkcja tej konwersji ... może nie do końca "zastygła" żywica i podczas wyjmowania z formy się wygina ...czy coś ...Przykładowo... Dla mnie Pan Tomasz B. odlewal

MI 14 PŁ który miał być pakowany już pod koniec poprzedniego tygodnia ...jednak ze powodu żywicy która nie dość wystarczająco zastygła, realizacja zamówienia się opóźniła Może więc armycast uznała ze lekko zwichrowany kadłub nie jest problemem i przez to wypuszcza je ... a może tylko taka partia się trafiła zwichrowana ??? Na razie pitole się z kokpitem, i podstawą optyki na dziobie.

 

 

P.S. Patent na robienie ekranów w smiglach

http://www.modelingtime.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=7087&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że zero postępów z prac :( ...ale niestety miałem wyjazd do Warszawy na kilka dni i nie dało się nic szczególnie podziałać ... :(

Ale wyjazd przyniósł również korzyści bowiem udało mi się wrócić z kilkoma fajnymi fantami

20140924_211109.jpg

Najlepszy wariant Tornado bo jedyny posiada zasobnik ECM- Sky Shadow (co prawda nie ma w instrukcji zawartej informacji jak go zlożyć ... ale wprawne oko dostrzeże elementy składowe ;D ) i najbardziej snobistyczny model samolotu jaki widziałem takiego przepychu co w tym pudle ... to nawet Dragon nie ma ...

 

P.S. Zapomiałem o najważniejszym ... łup dejt z prac pojawi się w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W obu przypadkach, adekwatne

 

...a na poważnie o farbach Ci za wiele nie powiem, za to

jeśli chodzi o nitowadełko, ja sobie kupiłem takie montowane do uniwersalnego uchwytu:

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T010-Rivet-R-Mini-Nitowadlo-modelarskie/9056

 

i rozbudowałem sobie możliwości o takie dodatkowa kółka :

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T011-Dodatkowe-kola-zebate-do-nitowadla-Rivet-R/9058

 

Dostępne są jeszcze takie akcesoria do tego nitowadełka :

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T030-Dodatkowe-katowe-kola-zebate-do-nitowadla-Rivet-R-Mini/10813

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T035-Dodatkowe-katowe-kola-zebate-do-nitowadla-Rivet-R-Mini/18721

 

a jak potrzebujesz np: drugiego uchwytu żeby nie zmieniać stale okrągłego i kontowego, to możesz sobie nabyć dodatkowy

uchwyt

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T010H-Uchwyt-do-nitowadla-Rivet-R-Mini/9057

 

Ja nabyłem i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kadłub armycasta jest git

Mitrandir temat chwilowo umarł bo mam dużo nauki... a jestem na podoficerce SW... tak nawiasem; ) Jeśli chodzi o plany to bd robił nowe nity i podziały blach, głowice z optyką na dziobie, kokpit kosmetycznie poprawie ... i nie wiem co jeszcze tam mógłbym zrobić ale to wszystko po 18 grudnia jak wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.