Jump to content

djack

Members
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

djack last won the day on February 21 2020

djack had the most liked content!

Community Reputation

29 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak przy okazji spytam. Co to za pojazd stoi obok MTLB? Ten z nr 17?
 2. Coś mi świta, że któreś z czasopism z lat 90-tych było kontynuacją Techniki Lotniczej i Astronautycznej, tylko nie pamiętam, czy to było Aero Technika Lotnicza czy Aeroplan.
 3. Czy ktoś kojarzy z przełomu lat 80-tych i 90-tych zestawy żołnierzyków z wojen napoleońskich w 1:72? Pamiętam, że były sprzedawane nie w pudełkach, ale w woreczkach foliowych z dołączoną etykietą. Kiedyś coś takiego miałem, ale nic mi z tego nie zostało.
 4. http://fighters.forumactif.com/t53638-mikoyan-gourevitch-mig-19-farmer-heller
 5. djack

  Debonder Wamod

  Z daleka omijałbym też wynalazek o nazwie Z-7 Debonder. Narusza plastik, kleju za cholerę nie chce.
 6. Nie masz wrażenia, że boki kadłuba są zbyt płaskie? W oryginale były lekko wypukłe.
 7. Żeby to była rewolucja w porównaniu do KP, to 17-tkę musiałby zrobić Eduard, a na to się nie zanosi. Nowe KP i tak trzeba by rżnąć i piłować, a Airfix jest moim zdaniem fajną bazą pod przeróbki.
 8. Moja córka (lat7) jeszcze w zeszłym roku oznajmiła, ze też chce skleić samolot. Nawet nie próbowałem robić jej krzywdę jakimś Mistercraftem czy ZTS-em, tylko kupiłem dwa zestawy Revella z serii StarWars: X-Winga i myśliwiec Anakina Skywalkera. Oba skleiła bez większego problemu i z wielka radochą zabrała się za malowanie, oczywiście w takich kolorach jakie sobie wymyśliła (i jakie tata miał akurat pod ręką).
 9. Wspaniała robota. Te kółeczka we wrzątku wyginane, czy jakaś inna metoda?
 10. Warto poszukać "Messerschmitt Bf 109 G-1 to K-4 Engines Fittings" Jean-Claude'a Mermeta. Tam są fajnie wytłumaczone różnice pomiędzy osłonami silnika jakie występowały w Bf 109 G i K.
 11. W starszych publikacjach rzeczywiście ten Bf-109 jest traktowany jako G-10/AS, ale nie zgadza się kilka rzeczy. Po pierwsze G-10 nie były wyposażane w silniki BD 605 AS i ASM, więc nie było wersji G-10/AS. Po drugie Bf-109 z 318 dywizjonu posiada cechy G-14/AS, czyli położenie pokrywy rozrusznika do zimnego rozruchu poniżej otworu na korbę (w G-10 były na tej samej wysokości) oraz pokrywy wlewu do zbiornika oleju (położenie tuż nad wlotem powietrza wskazuje na mały zbiornik typowy dla wersji AS). Poza tym ten konkretny egzemplarz posiada inne cechy G-14/AS produkcji Mtt: długa goleń podwozia,
 12. Biały kolor jest przesunięty.
 13. To nie chodzi o to, co MC przepakowuje, bo kupując Iła-10 wiedziałem, że w środku znajdę stare KP. Tylko jak taki młody człowiek kupując tani model na początek zostanie skuszony napisem na pudełku "Super Decal Included"... .... dostanie to coś... ...to może się wkurzyć. Przy takich przesunięciach widoczny gołym okiem raster to mały pikuś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.