Skocz do zawartości

TKS z działkiem 20 mm FTF 1:72


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat a właściwie warsztacik - model mały, nie za dużo części, roboty niewiele. Jak na razie sklejone wszystkie elementy z wyjątkiem narzędzi. Malowanie - piaskowy Pactra A25 Armor Sand, zielony akrylowy Model Master 4734 Medium Green, brązowy Pactra A22 Earth Red. Z przeróbek: przesunąłem działka z centrum jarzma we właściwe miejsce (poprawię jeszcze wypełnienie starego otwór), rozwierciłem lufę działka i wydech, zrezygnowałem z niepotrzebnej podstawy do strzelań przeciwlotniczych. Na pomalowanie rury wydechowej na czarno zdecydowałem się po obejrzeniu zdjęć odrestaurowanego TKS-a w Militariach XX Wieku (nr 3/2014) - mjr Ogrodniczuk wie co robi.

W kolejnych etapach:

1) poprawki plam kamuflażu - nie wszędzie farba dobre pokryła

2) narzędzia

3) wytarcia, zwłaszcza na gąsienicach

4) wash (będzie dość mocny, trzeba solidnie podkreślić krawędzie włazów, brąz van Dycka powinien się nadać)

5) lekki brudek (suche pastele)

Fotki niestety przy sztucznym świetle więc nieco słabsze niż zwykle.

mr5dy8u35uuo.jpg

idlhcbxleb91.jpg

bmlrrgshnzqz.jpg

7p7d5b5sv0wv.jpg

x0vjuovnx6le.jpg

prqhlo09o4i5.jpg

qhpqkhel3ow2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że chciało ci się poprawić jarzmo.

 

Wydaje mi się, że brąz powinien być dużo ciemniejszy. Kolor sugerowany w instrukcji malowania w gazetce jest zdecydowanie za jasny.

Piaskowy może wymagać rozjaśnienia - jak zrobisz mocnego washa to może się zrobić za ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowego raczej rozjaśnia nie będę - washa robię bardziej przez zapuszczanie zakamarków niż smarowanie po powierzchni, więc za bardzo nie ściemni. Nawet obawiałem się że piaskowy jest trochę za jasny, odpowiada z grubsza nieco prześwietlonym (moim skromnym zdaniem) fotkom z Militariów XX Wieku. Co do brązu - zastanawiam się nad przemalowaniem Pactrą A103 Rot Braun. Kolejny "w kolejce" ciemniejszy brąz czyli Pactra A105 Shokoladenbraun to chyba by już była przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brązowe plamy kamuflażu przyciemniłem Pactrą A103 Rot Braun. Lufa przemalowana mieszanką czarnego i gun metalu. Doszedł wash (oleje dla artystów, brąz van Dycka), wytarcia (ołówek i srebrna kredka), narzędzia. Do zrobienia zostały liny holownicze i lekki brudek. No właśnie, liny holownicze... Można bez problemu znaleźć zdjęcia tankietek z liną na przednich hakach holowniczych, ale nie znam zdjęcia z liną na tylnych. Logicznie powinny być jednak dwie liny. Więc najprawdopodobniej zrobię dwie.

Fotki poniżej, tym razem słońce dopisało więc jakość zdjęć lepsza. Dla pokazania wielkości modelu moneta 1 gr obok.

xllqer95zzfw.jpg

spizizauoc8o.jpg

zdjt91ldio01.jpg

edu9xcgrcnfg.jpg

45p0n0kuvl53.jpg

fz64ksoi17oj.jpg

tirl494hk32l.jpg

15r9gcnwu6yr.jpg

91cutlfo6d50.jpg

snzm67h1lwjr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.