Skocz do zawartości

Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogąc złapać weny dla FAI postanowiłem podłubać trochę przy podstawce. Niestety nie znalazłem przedwojennego zdjęcia pokazującego budynek przed którym stoi faja (ul.Krucza 4). Zdjęcia ogólne pokazują, że ulica była zabudowana czterokondygnacyjnymi budynkami raczej prostej konstrukcji. Dlatego będzie trochę sf w oparciu o vacu forrmę z T.M.Diorama. Oto pierwsze efekty

 

fai%252016.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podstawka zapowiada się bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu ,znalazłeś może coś takiego?

słabe zdjęcie z 1938r.

 

http://www.warszawa1939.pl/obiekt_right.php?kod=krucza_4

 

można powiększyć klikając "POWIĘKSZ"

Wygląda na to ,ze drzwi i kilka detali jednak inne

Kurcze jednak jest zdjęcie. Dzięki

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że byłem na tej stronie (warszawa1939.pl) i nie widziałem tego konkretnego ujęcia. Chyba muszę zmienić okulary

 

Ale do rzeczy. Skoro wiem jak wyglądał budynek to zadajmy pytanie - czy FAI stoi przy Kruczej 4 lub 6?

 

Pomimo zapisu w annałach, że pojazd był zaparkowany przy ul.Kruczej 4 to chwili uwiecznionej na zdjęciach chyba stoi w innym miejscu (analiza porównawcza poniżej - inne portale nad bramami i drugie drzwi) Nie jest to również początek ul.Kruczej, bo na zdjęciu nr 2 widać, że takowy był o niskiej zabudowie. Jedyne co raczej na 100% można stwierdzić to to,że jest to ul.Krucza ponieważ dalsze "wypady" nie były możliwe ze względu na ustawione barykady. Tak więc prawdopodobnie zostawię to co zrobiłem, a tabliczka informacyjna na podstawce będzie bez numeru domu

 

fai%252017.jpg

 

Co o tym wszystkim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować to w Twojej podstawce odtworzyłbym parter tej kamienicy z oryginalnego zdjęcia z FAI, a piętro pozostawił z vacu lub zrobił jak na Kruczej 4.

 

Pomysł z podpisem miejsca bez numeru jest jak najbardziej w porządku. Krucza 4 równie dobrze może oznaczać drugą stronę ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wowczas było tak jak dotychczas to parzyste numery były po jednej stronie 2,4,6 itp po przeciwnej 1,3,5 ...

 

gdzieś Wojciechu na tej lub innej stronie znalzłem zdjecie bodajze Kruczej 2 i pod katem patrzenia w kierunku skrzyzowania widać inna juz ulice i wysokie zabudowania więc zostaje coś między Krucza 4-6 .Więc chyba dobrze kombinujesz. Wpisz w google grafice Warszawa ,ul.Krucza 6 1939r to chyba widziałem wczoraj fotkę fasady do porównania.

z drugiej jednak strony coś nie zgadzają się zdobienia pod oknami na fotkach z FAI i samego budynku.

 

oczywiście może być tak że pojazd zdobyto w okolicy Kruczej 4 a zdjęcie zrobiono dalej.

 

niestety nie siedzę przy komputerze tylko przy tablecie bo "kobieta poza domem" jak głosi cytat z "va bank II" to synowi towarzyszę w podróży do krainy Morfeusza...

 

 

ps

 

znalazłem coś takiego

 

http://wczorajidzis.blogspot.com/2011/03/krucza-i-mokotowska-na-przedwojennych.html

 

pierwsza fotka dobrze pokazuje róznice w kolorach fasad. Niestety nieznana numeracja. Zgadzają się detale pod oknami....

ale wskazówka jest poniżej w nowoczesnej zabudowie. Że to może być strona numerów nieparzystych jednak a fotograf stał przy czwórce,może się odwrócił by mieć rozeznanie i tak zapadło w swiadomośc. Albo moja paranoja wychodzi na jaw i zmęczenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zrezygnowałem z próby odtworzenia kamienicy, bo i tak prawdopodobnie odbiegała by od rzeczywistości. Dlatego brniemy dalej.

Żeby trochę urozmaicić monotonię elewacji budynku, bawiąc się w "kamieniarza" dorobiłem ... balkonik

 

fai18_zps351c40b6.jpg

 

Potem zmieniłem się w ogrodnika i posadziłem drzewko i przyciąłem dół elewacji likwidując stopień wejściowy do budynku. Aktualnie po złożeniu na sucho podstawka wygląda tak

 

fai19_zps24ee4eba.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.