Skocz do zawartości

Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze raz dziękuę za zainteresowanie tematem i miłe słowa

 

Kolejna aktualizacja.

1.Przód nadwozia sklejony i wklejony. Trochę było monotonnie więc otworzyłem jedne drzwi dorabiając nowe "skrzydło"

2.Kierownica znaleziona przypadkowo w złomie dzięki czemu zaoszczędziłem trochę czasu.

3.Pakunek niezgodny ze oryginalnym zdjęciem i zamiast worka "z owsem" dla UNIC-a zrobiłem z miliputa mniej lub więcej podobną imitację plandeki.

4.Dorobiny "notek" widoczny na jednym z oryginalnych zdjęć. Dopiero przy okazji jego wykonania zorientowałem się, że układ maski jest niezgodny z prawdą, ale teraz to musztarda po obiedzie :(

 

Plamami na modelu proszę się nie martwić. Po prostu moja mata jest już tak upstrzona {muszę ją wyprać) , że wszystko brudzi. Wszystko to zniknie po kąpieli i polerce.

 

Ale się rozpisałem

No to teraz fotki:

 

UNIC17_zpse43ae927.jpg

UNIC16_zps4662aa05.jpg

UNIC18_zps4f0a345e.jpg

 

cdn...

 

P.S. Nadal zbieram pomysły na wykończenie tylnej części nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas kończyć tą nierówną walkę. Pomierzyłem pokombinowałem i zrobiłem przedział amunicyjny. Według moich analiz okazało się, że prawie nie róźni się od tego co zaproponowało ACE, ale i tak zrobiłem go od podstaw, bo jednak parę szczegółów jest innych. Ostatecznie zrezygnowałem z deskowania na korzyść "blachy"

 

UNIC19_zps450b49a6.jpg

 

Po tym wszystkim powoli nadszedł czas na malunki, żeby zobaczyć co i jak i ewentualnie zrobić poprawki.

 

UNIC20_zps6261ed36.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się dopiero będzie działo.

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Wojciechu, co to za kolor we wnętrzu? to biały brudzony pigmentami czy gotowy produkt?

Malowany zestawem Life Color MS01 German Dunkelgelb z tym, że zastosowałem bazowy UA 250 na przyciemnienia, rozjaśniony UA 249 jako baza, a do rozjaśnień UA 249 + biały. Na to poszły filtry MIG-a żeby zmienić odcień na bardziej żółty. Kolor na zdjęciu jest ciemniejszy od rzeczywistego. Niestety lampa zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I działo po olejach.

 

pak21_zpsbb6a6f58.jpg

pak20_zpsf91a9694.jpg

pak19_zpscb68dff2.jpg

 

Teraz czekamy aż to wszystko dobrze wyschnie

cdn...

 

3. FAI

 

Żeby nie marnować czasu i "uczcić" kolejną stronę rozpoczynam budowę tytułowej "Faji" zdobytej przez Powstańców 1.08.1944

 

Na początek kilka oryginalnych fotek znalezionych w sieci

 

fai-m_04.jpg.fai-m_03.jpg.fai-m_02.jpg

 

Dodatkowo mam zamiar posiłkować się między innymi zdjęciami zamieszczonymi przez Kolegę skala72 na blogu TUTAJ

 

Dyskusji na forach czy to było FAI czy BA znajdziecie mnóstwo więc nie ma co drązyć tematu.

Do budowy wykorzystam model dla wytrwałych czyli "sławne" ACE, a konkretnie

 

3026_rd.jpg

 

Lista koniecznych przeróbek jest baaaaaaaaardzo długa, począwszy od skrócenia ramy ( długość FAI to 3,75m FAI-M 4,31m- szerokość jest w tej skali do pominięcia, bo daje ok.1mm różnicy), błotników, reflektorów, zderzaka, a skończywszy na kołach, które prawdopodobnie trzeba będzie zrobić od podstaw. Pewnie to nie wszystko, ale to się okaże "w praniu"

 

Mały pogląd jak pojazdy FAI i FAI-M mają się do siebie.

 

fai%252001.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

 

Zabawę z fają rozpoczniemy od kół. Standardowo pojazd był wyposażony w koła szprychowe i takie też posiada autko Powstańców co wyraźnie widać na jednym ze zdjęć.

Dodatkowo opona jest hmmm ... trochę cieńsza od opony FAI-M co widać na zdjęciu porównawczym, które zamieściłem powyżej.

ACE zgodnie z prawdą do FAI-M dało koła pełne ( o dziwo, nawet z ładnym detalem) więc zmusiło mnie do pracy twórczej. W efekcie powstało jedno koło i surowiec na cztery pozostałe.

 

023dc27e-c4fe-4769-ae35-d5a840d5e217_zps8803a1f3.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego te szprychy? Świetny temat. Bardzo interesująco się to zapowiada, ale nakład pracy ogromny, nie wiem, czy dożyję końca prac

Ciekawi mnie, czy masz dalekosiężnie rozpisane plany, czy sklejasz jeden model, a potem myślisz o kolejnym?

Planujesz może zlepienie w najbliższymczasie [wieeem, to pojęcie względne ] również włoskiego czołgu? To chyba M14/41 były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite.

Bez przesady, nie jest to znowu taki cud

Z czego te szprychy?

PART S72212 1/72 Koła szprychowe I wojna światowa

Świetny temat. Bardzo interesująco się to zapowiada, ale nakład pracy ogromny, nie wiem, czy dożyję końca prac

Niestety, ja też się nad tym zastanawiam

Ciekawi mnie, czy masz dalekosiężnie rozpisane plany, czy sklejasz jeden model, a potem myślisz o kolejnym?

Kilka w planie już mam, a potem zobaczymy

Planujesz może zlepienie w najbliższymczasie [wieeem, to pojęcie względne ] również włoskiego czołgu? To chyba M14/41 były...

Jak uda mi się go zdobyć to nie wykluczone, że się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Przepiękne odpryski na podłodze! Jak je robisz?

Świetny, bardzo mi się podoba.

Na lakier do włosów

Bardzo ładnie wyszło to malowanie.

Muszę jeszcze co nie co poprawić

 

Szybka zmiana tematu. Koła do faji w zasadzie gotowe.

 

fai02aa_zps91923ba7.jpg

 

Czas na podwozie i błotniki. Na chwilę obecną jedna strona jest gotowa.

Było tak

 

fai05a_zpsbc05c0db.jpg

 

... a po obróbce jest tak

 

fai04a_zpsbcbeb8e8.jpg

fai03a_zps33346f45.jpg

fai06a_zps691bd82e.jpg

 

Tak więc pozostaje druga strona, skrócenie całości no i oczywiście wycięcie zbędnej części tylnej.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.