Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog 1:35 Prośba o pomoc


Trauti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ja też jestem raczej na początku swojej ,,kariery'' modelarza, ale mogę ci już coś doradzić.

A mianowicie uważaj z tą taśmą malarską. Ja tak zrobiłem że użyłem jej do zamaskowania niektórych pomalowanych już elementów no i jak ją odrywałem to się zdziwiłem. Mimo iż dałem podkład z Surfacera 1000, farbki akrylowe Vallejo to niestety w niektórych miejscach kolor oderwał się z taką taśmą do żywego plastiku. Na tym forum ktoś doradził mi aby przed przyklejeniem takiej taśmy trochę osłabić klej poprzez kilkukrotne naklejenie taśmy na coś innego. Ale w zasadzie to nie używam takiej taśmy malarskiej wcale. Kupiłem modelarską taśmę maskującą i kupiłem też masę mocującą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że chcesz usunąć te dziury ja wiem że pod spód się nie zagląda ale to jest model a nie zabawka a ta wersja wypuszczona z dziurami przez tamye to miała jeździć. ja usunąłem w swoim modelu wszystkie dziury łącznie z tymi z boków wanny .

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie było jakoś czasu, ale przedstawiam aktualny stan rzeczy. Wszystkie koła i rolki sklejone oraz przeszlifowane.

 

12.jpg

 

Następnie zakleiłem plastikiem z tyłu na bokach dwa dość duże otwory od środka i na zewnątrz.

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

Jednocześnie wypełniłem jeszcze elementami plastikowymi dziury od dołu wanny, tak aby zużyć jak najmniej szpachli.

 

16.jpg

 

Generalnie zakupiłem sobie już taśmę malarską, więc mogę osłonić co trzeba i nakładać szpachlę. Czy muszę osłabiać klej na taśmie jeśli jeszcze nawet nie kładłem podkładu na wannie kadłuba? To pierwsze pytanie.

 

Druga kwestia załatwiłem sobie styropian, bo widziałem jak na jakimś filmiku na youtube gość kładł najpierw szpachlę na styropian, aby ta nie była tak inwazyjna dla plastiku, a potem kładł ją na model.

Mam szpachlę Tamiya - czy ma to sens w przypadku tej szpachli? Bawić się z tym styropianem czy od razu nakładać szpachlę na model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.