Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog 1:35 Prośba o pomoc


Trauti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Niniejszym otwieram swój pierwszy warsztat z modelarstwa w życiu. Moim pierwszym modelem będzie w/w w tytule M41 Walker Bulldog w skali 1:35. Generalnie mam już prawie wszystko czego potrzebuję do rozpoczęcia prac nad modelem. Komentarze i pomoc merytoryczna mile mile widziane. Jutro zaczynam

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przysiadam do prac z modelem i mam już pytanie odnośnię odtłuszczania go. Odtłuszczam model dopiero po sklejeniu czy wszystkie ramki przed rozpoczęciem prac z modelem?

 

Sprzedawca w sklepie zasugerował mi, że w przypadku mojego modelu i faktu, że jest to mój pierwszy model(również z powodu czynniku ekonomicznego) nie stosować w nim podkładu. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze początkujący w tej "branży" ale zawsze daje podkład pod farby akrylowe, znacznie lepiej trzymają się potem na modelu. Pewnie przyjdzie Ci jeszcze ochota żeby nieco "zdewastować" (nadać mu śladów używania) model więc dobrze by było aby farba mocno się trzymała. Zawsze odtłuszczam cały sklejony model przed malowaniem podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem prace nad modelem. Poniżej fotki z efektem moich prac. Myślę, że nie jest najgorzej, ale mogło być lepiej

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Jak usunąć pozostałości po kleju, które widać na powyższych zdjęciach? Jak te miejsca ładnie wykończyć?

 

4.jpg

 

5.jpg

 

Ta sama historia...

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Tak to wszystko na tą chwilę wygląda. Czekam na opinie i sugestie.

p.s: Ręce trzęsły mi się czasami jak diabli Nie wiem czy ze stresu, żeby czegoś nie zepsuć, czy z podniecenia Niektórzy mówią, że to starość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeszlifuj wszystkie elementy, bo widać miejsca łączenia form (ten naddatek, tworzący wypukłą linię).

 

Które miejsce masz na myśli? Wszystko co wycinałem z ramek było przed klejeniem szlifowane z naddatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć pozostałości po kleju, które widać na powyższych zdjęciach? Jak te miejsca ładnie wykończyć?

kup wodny papier ścierny, najlepiej kilka grubości i jedziesz.

 

Nie wiem co kolega Spotter miał na myśli, ale ja widzę nieoszlifowane ślady łączenia form np. na hakach (3 ostatnie zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a czym to zrobić? samą szpachlą czy wykorzystać jakieś niepotrzebne elementy ramek do zaklejenia i potem szpachla do wyrównania oraz szlifowanie?

 

Aaa i do kolegów co pisali o naddatkach... jakbyście mogli mi na tych zdjęciach wskazać o jakie miejsca dokładnie wam chodzi, bo chyba nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te dziury na spodzie kadłuba to jesli chcesz pocwiczyc szpachlowanie to jie załataj ewentualnie wytnij odpowiedniej wielkości fragmenty z cienkiego arkusza plastiku w każdym sklepie modelarskim mają coś takiego za ok 2 zł ale generalnie nie trać dużo czasu na coś co i tak nie będzie widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do tematu naddatków... Czy chodzi wam o miejsca zaznaczone przeze mnie na poniższych zdjęciach? Czyli te grzbiety i miejsca spawów?

 

5a.jpg

 

7a.jpg

 

Zaopatrzyłem się również dzisiaj w papier ścierny wodny - arkusze 800,1200,1500 oraz 2000. Dzisiaj postaram się coś ruszyć z tą wanną do przodu. Postaram się usunąć te otwory w dnie wanny.

Czekam na odpowiedzi i sugestie od Was.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie zrobiłem za wiele. Rozpocząłem szlifowanie tych nieszczęsnych naddatków. Pewnie jeszcze będę musiał je szlifować, ale to pewnie mi powiecie. Zakleiłem dzisiaj również od środka otwory w wannie.

 

11.jpg

 

10.jpg

 

8.jpg

 

Czy te dziurki w środku(haki itd) wypełniać szpachlą? Mam bawić się tu, aby wyglądało to w środku estetycznie?

 

9.jpg

 

Teraz zastanawiam się... pewnie te małe otwory wypełnić szpachlą, a te dwa duże prostokątne również czy je tak zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Zaraz siadam do modelu Zastanawiam się czy nakładać tylko na te małe otwory szpachle i zostawić tylko te dwa prostokątne tak jak są, czy nawet zostawić to wszystko tak jak jest to teraz?

 

Jak oceniacie przeszlifowane naddatki na hakach i spawach? Ok? poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie zrobiłem za wiele, nie było czasu. Zacząłem kleić koła i rolki. Co do wanny to mam pytanie odnośnie szpachlowania i taśmy malarskiej. Czy mogę zamiast taśmy maskującej (bo jej nie mam aktualnie) użyć zamiennie po prostu taśmy malarskiej? Posiadam szpachlę Tamiya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.