Skocz do zawartości

Tiger I "Final Version" AFV Club 1:48


Amadem

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem chciałbym zaprezentować model Tygrysa.

Składałem go po roku przerwy od modelarstwa, na "głodzie" łącznie w tydzień, więc wyszło jak wyszło.

Z góry przepraszam za wszelkie błędy merytoryczne, bo przyznam szczerze model trafił w moje ręce przypadkiem, a chciałem po prostu złożyć coś na rozgrzewkę, by sobie poprzypominać co i jak, a wielkim fanem tygrysów nigdy nie byłem .

 

Wykonanie "prosto z pudła".

Malowanie standardowo Gunze, olejne Abteilunga. Efekty i pigmenty Miga oraz AK.

Wstępnie chciałem wykonać pojazd z s.Pz.Abt. 510, ale dysza w mojej Piwacie umarła i niestety nie pozwoliła mi wykonać precyzyjnie kamuflażu więc pozostał SF.

Przepraszam też za jakość zdjęć, ale przez tą dyszę, całe fundusze na zestaw bezcieniowy zostały odłożone na nowe aero.

 

Na zakończenie dodam, że jest to mój pierwszy w życiu pojazd w tej ciekawej skali, choć nie ukrywam, że w przyszłości głównie w niej chciałbym składać. ;)

 

TlOLOBa.jpg

f53KES9.jpg

niXBWRK.jpg

Wn5IRgm.jpg

5hybnRh.jpg

QnlsBe4.jpg

M96aw1A.jpg

d2RtmlZ.jpg

wRU7TsV.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za opinie.

Natomiast zdając sobie sprawę, że model jest nieciekawy (nie dziwię się, że nie wywołał żadnej dyskusji)

i mając chwilę postanowiłem w końcu popracować nad zdjęciami.

 

Bardzo liczę na opinię w tej kwestii i jakieś porady bo w najbliższym czasie niestety nie dam rady zmienić aparatu i próbuję wycisnąć z mojego starego kompaktu(DSC-T2) ile się tylko da.

 

cqciH2s.jpg?2

RfMiopv.jpg?2

TsJ8lJV.jpg?2

HtDVdDc.jpg?2

6tVaMGN.jpg?2

HMMrFZ9.jpg?2

h0WWj2q.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym Twojego wykonania "nieciekawym" a raczej tradycyjnie wykonanym i w tej konwencji podoba mi się. Podobno tylko kameleony nie są nudne. A co do zdjęć to nie są złe. Do szczęścia brakuje czystej bieli tła czyli balans bieli ciut wyżej za to są sensowne zbliżenia o ostrości na całej powierzchni modelu. Przy kadrowaniu gdy przedstawiany jest cały model daj więcej przestrzeni wokół niego by nie było tak optycznie duszno. Poza tym jak najbardziej pozytywnie z mojej strony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować

@Andrzej LK właśnie zabieram się za Pz Kpw III Ausf. L więc zapewne na dniach pokaże się na warsztacie

@Roman dzięki za solidne uwagi, teraz już wiem co mogę zrobić lepiej i przy następnych zdjęciach postaram się to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.