Skocz do zawartości

Castrol Celica Tamiya 1:24


rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wzruszony przeciwnościami losu dalej próbuje swoich sił w modelarstwie cywilnym Nauczony błędami poprzedniego modelu staram się popełnić coś nowego.

 

Moim tworem będzie...

 

Tamiya%20Toyota%20Celica%20Castrol.jpg

 

Ogólnie zastanawiam się czy robić standard z pudełka czy coś urozmaicić ( nie wiem czy umiejętności pozwolą)

Na starcie chciałem zrobić otwierane drzwi ale jak zobaczyłem jakie oferuje wnętrze drzwi producent to od razu zwątpiłem,,

,,, Aczkolwiek czekam panowie na wasze wyzwania dla mnie, każde ocenie i sprawcze czy moje umiejętności na to pozwolą.

 

Na obecną chwilę zakupiłem różne grubości polistyrenu itp do dodatków czekam na paczkę, a teraz co dokonałem z modelem

 

Oczywiście strzeliłem fotkę jak model wyglądał na początku

 

20141006_202946.jpg

 

Później dużo szlifowałem.... i dałem podkład obecnie tak to wygląda

 

20141008_005852.jpg

 

20141008_005922.jpg

 

20141008_005908.jpg

 

Panowie czekam na wasze sugestie co do zmian, dodatków, naprawdę potrzebuję w tym pomocy!!

 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś zmieniać, to ja bym zaczął od malowania. Celicą jeździło (startowało) wielu polskich kierowców, jak np. Hołowczyc. Kilka kalek i juz masz inne auto.

Z innych dodatków jakie ja stosuję seryjnie to: folia zamszowa na dywaniki (chociaż w rajdówce to ich raczej nie ma), folia lustrzana do lusterek, folia ciemna transparentna do przyciemniania szyb. Są to dodatki znacznie tańsze, a bardziej widoczne od np. fototrawionych tarcz hamulcowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przyciemniania szyb to czytałem, że można to zrobić za pomocą lakieru bezbarwnego + dodatek, odnośnie kalek to nie wiem czy robi mi to różnicę czy będą one z pudełka czy oznaczenia hołowczyca

 

W tle jest to faktycznie f250, jednak jest to model metalowy w którym szwagrowi tylko felgi przemalowałem i po sklejałem bo były połamane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian to może i ja coś podpowiem. Tak jak pisze Marak zmiana na "polaka" to fajna sprawa. Dodatkowo możesz pokusić się o wymianę amorków, siatki maskujące w metalu, gaśnice, pasy 4 lub 6 punktowe materiałowe z mocowaniem jak fabryka dała, dodatkowo nakładki na pasy z logiem firmy (lepsza alternatywa niż wszystko z kalki), na klatce tam gdzie być powinna pianka, może jakieś logo na felach w zależności od wersji rajdówki. Z mojej strony tyle. Życzę owocnej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co mi tu ciekawego piszecie i się zastanawiam, gdzie ja u siebie w mieście mogę znaleźć takie czary

Gdzie w bogatym mieście można kupić to nie wiem. Ja kupuję w Nędzy. Popatrz na znany serwis aukcyjny alle.. Sprzedawca "naszeokleiny_pl".

Dostaniesz u nich wszystko. Jak nie ma na aukcji to zadzwoń bo na pewno mają. Za folię przyciemnianą 35 x 50 cm zapłaciłem 5 zł. Zamszowe dostałem jako próbki za darmoche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co mi tu ciekawego piszecie i się zastanawiam, gdzie ja u siebie w mieście mogę znaleźć takie czary

Gdzie w bogatym mieście można kupić to nie wiem. Ja kupuję w Nędzy. Popatrz na znany serwis aukcyjny alle.. Sprzedawca "naszeokleiny_pl".

Dostaniesz u nich wszystko. Jak nie ma na aukcji to zadzwoń bo na pewno mają. Za folię przyciemnianą 35 x 50 cm zapłaciłem 5 zł. Zamszowe dostałem jako próbki za darmoche.

 

 

Nie myślałem, żeby zamawiać specjalnie z alledrogo jednej rzeczy ale.. czy nie jest to taka??

 

http://allegro.pl/folia-okienna-samoprzylepna-j9-czarna-45x50-i4601674891.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam troszkę w ostatnim czasie popracowałem więc wrzucę co udało mi się wymodzić

Wszelkie rady i krytyka mile widziana

 

20141025_014108.jpg

 

20141025_014126.jpg

 

20141025_014141.jpg

 

20141025_011058.jpg

 

20141026_233247.jpg

 

20141026_233258.jpg

 

Dodatkowo przeglądając wasze posty i zachwycając się dioramami sam postanowiłem wykonać podstawkę, nie jest jakaś fenomenalna ale zawsze to jakiś początek

 

20141027_224945.jpg

 

20141027_235136.jpg

 

20141027_235122.jpg

 

A tak wygląda przymiarka

 

20141028_064423.jpg

 

20141028_064135.jpg

 

20141028_064147.jpg

 

To by było na tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idziesz dobrą drogą. Natomiast zastosowane techniki brudzenia może nie do końca są OK. Bardzo widoczne smugi z pędzla na masce i dachy. Powinno być przykurzone, teraz nie wygląda to naturalnie. Próbuj dalej Wzoruj się na zdjęciach, mniej na wyobraźni, będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idziesz dobrą drogą. Natomiast zastosowane techniki brudzenia może nie do końca są OK. Bardzo widoczne smugi z pędzla na masce i dachy. Powinno być przykurzone, teraz nie wygląda to naturalnie.

 

To mnie się wydawało, że właśnie dobrze zrobił, zapierdzielająca leśną drogą Celica dostaje takie właśnie strzyki z błota, a nie delikatny, równomierny kurz. Dobra, może te ciapy na dolnej części zderzaka niefortunnie nieco, ale szyby, reflektory, maska - są ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa, twój model, ja bym urandomizował* brud na zderzaku, błotnikach i drzwiach, poza tym bym zostawił.

 

* nadał mu kierunek padania jak w szybko poruszającym się aucie rajdowym, wypryski spod kół, rozmył, ujednolicił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie wygląda całkiem realistycznie i tak jak koledzy pisali, rajdówka wygląda jak po trudnym błotnistym os-ie... tylko model przedstawia samochód z Rajdu Monte Carlo, rajdu w czasie którego odcinki szutrowe niestety nie mają w ogóle miejsca, więc trudno tam o takie ilości błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.