Jump to content

xychu

Members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Olsztyn
 • Interests
  modelarstwo, piłka nożna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za miłe słowa. Rzeczywiście dwa lata temu jak zobaczyliśmy co się dzieje z festiwalem modelarskim w Olsztynie (w roku 2017 było tylko około 200 modeli!), którego organizacją zajmowała się pewna fundacja to ... To wtedy właśnie nasza grupa zapaleńców postanowiła zawiązać stowarzyszenie. I naszym celem było wyciągnięcie imprezy z głębokiego dołu... Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w organizacji, nie mieliśmy kasy, nie wiedzieliśmy gdzie uderzyć by nam ktokolwiek pomógł, a mimo to Festiwal 2018 był rekordowy jeśli chodzi o frekwencję: ponad 600 modeli. Fundacja zajęła się wtedy jeszcze wydrukiem dyplomów i pożyczyła nam sukna na stoły, ale 90% roboty już było po naszej stronie. Rok 2019. Festiwal w całości organizuje Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia". Korzystając z doświadczeń z poprzedniego roku usprawniliśmy wiele rzeczy, dotarliśmy do sponsorów, którzy ufundowali sporo nagród, lokal na wieczór integracyjny itd. Zainteresowaliśmy media (o festiwalu była wzmianka nawet w Teleexpressie w TVP Info) . Ale to i tak ma sens dopiero jak zjawiacie się Wy - modelarze, którzy się pojawiają się ze swoimi pracami. To wtedy dopiero widać po co się to robi i kiedy wracacie do domów zadowoleni z organizacji imprezy to czujemy satysfakcję. A to prowadzi nas do wniosków, że za rok trzeba się starać jeszcze bardziej /Xychu - Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia"
 2. Mając email np moj@email.com i chcąc zapisać dziecko (dajmy na to Ania) należy wpisać na przykład: moj@email.com|ania (ważne jest by była ta pionowa kreska pomiędzy emailem i znacznikiem). Wiele osób się już w ten sposób zapisało. Jak coś proszę wysłać email na XYCHUL@GMAIL.COM
 3. Hej, aktualna lista sponsorów festiwalu dostępna na naszej stronie, a są to na chwilę obecną (21/03/2019): Firma Cobi – producent wysokiej jakości klocków oraz dystrybutor modeli marki Revell Rado Miniatures – wytwórca naprawdę świetnych figurek żywicznych EUREKA XXL – producent akcesorów modelarskich IBG Models – polski producent modeli plastikowych ToRo Model – producent modeli i figurek z żywicy Moje Hobby – jeden z największych i najlepszych sklepów modelarskich w Polsce Wydawnictwo Andrzej Haliński – twórca bardzo dobrych modeli kartonowych Wydawnictwo GPM – producent świetnych kartonowych modeli Hataka Hobby – producent farb i lakierów modelarskich Robert Benasiewicz – artysta, którego roślinność jest ozdobą każdej dioramy Rodzina Lecha Dunajewskiego wesprze nagrodę specjalną – Memoriał jego imienia Bear’s Scale Modeling (BSM) – uznany już producent wysokiej jakości roślinności na dioramy ufunduje nagrodę za najlepszą roślinność dla juniora Brainstorm Troopers Zbigniew Perski – producent nietuzinkowych schronów bojowych w skali 1:72 Pan Hubert Pietras – osoba prywatna AFV Diorama – Michał Tafil ufunduje nagrodę specjalną za najlepszy model pojazdu w skali 1:35 Bilmodel Makers – producent modeli jak i doskonałej chemii modelarskiej. Tomek Bilkiewicz w sobotę otworzy swoje stoisko! Pub Rabarbar – najbardziej wyluzowany pub w Olsztynie! Lokal jest prowadzony przez modelarza i ugości pełnoletnich modelarzy na wieczorze integracyjnym. Sobota godzina 19:00! Paweł Siemiński Scale Modeling ufunduje swoją nagrodę specjalną za najlepszy model Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej Toruń również przyzna swoją nagrodę specjalną First to Fight – producent modeli z silnym naciskiem na repliki z kampanii wrześniowej 1939 Scibor Monstrous Miniatures – firma z Elbląga, specjalizująca się w figurkach fantasy Miniaturebases – producent nietuzinkowych podstawek pod modele Wydawnictwo Kartonowa Kolekcja – kolejny polski producent świetnych kartonowych modeli Aeroklub Warmińsko – Mazurski. Miejsce, które pomagał tworzyć bohater naszego Memoriału – Lech Dunajewski Wydawnictwo Model-Hobby – szczeciński producent modeli kartonowych Nagrody specjalne dla modelarzy kartonowych ufundują kluby QWKAK, Trojmiejski Piknik Modelarski oraz Modelarnia z Czarnej Białostockiej
 4. Ok, rozumiem, że zapisów internetowych na konkurs nie ma? A kiedy trzeba modele dostarczyć? Bo w piątek to szans brak..
 5. Bardzo ładna miniatura się szykuje. Tylko te zielone spawy wyglądają kiepsko. Jak z większej skali
 6. FUCKE? Mnie się podoba ;-)
 7. Bardzo ładny czołg Gratulacje! Jak dla mnie tylko załoganta/ów brakuje, poza tym super!
 8. xychu

  ISU-122

  Jest świetny
 9. Ru-cek, Ru-cek, Ru-cek! Ja tez kibicuje. Model będzie fajny, jak zwykle ;) boś nadzieją.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.