Jump to content

xychu

Members
 • Posts

  74
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Olsztyn
 • Interests
  modelarstwo, piłka nożna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szkoda, obawiam się, że i jesienne konkursy mogą się nie udać... Oby nie. Cóż zrobić.... Oby przyszły rok był lepszy
 2. Dzięki za miłe słowa. Rzeczywiście dwa lata temu jak zobaczyliśmy co się dzieje z festiwalem modelarskim w Olsztynie (w roku 2017 było tylko około 200 modeli!), którego organizacją zajmowała się pewna fundacja to ... To wtedy właśnie nasza grupa zapaleńców postanowiła zawiązać stowarzyszenie. I naszym celem było wyciągnięcie imprezy z głębokiego dołu... Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w organizacji, nie mieliśmy kasy, nie wiedzieliśmy gdzie uderzyć by nam ktokolwiek pomógł, a mimo to Festiwal 2018 był rekordowy jeśli chodzi o frekwencję: ponad 600 modeli. Fundacja zajęła się wtedy jeszcze wydrukiem dyplomów i pożyczyła nam sukna na stoły, ale 90% roboty już było po naszej stronie. Rok 2019. Festiwal w całości organizuje Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia". Korzystając z doświadczeń z poprzedniego roku usprawniliśmy wiele rzeczy, dotarliśmy do sponsorów, którzy ufundowali sporo nagród, lokal na wieczór integracyjny itd. Zainteresowaliśmy media (o festiwalu była wzmianka nawet w Teleexpressie w TVP Info) . Ale to i tak ma sens dopiero jak zjawiacie się Wy - modelarze, którzy się pojawiają się ze swoimi pracami. To wtedy dopiero widać po co się to robi i kiedy wracacie do domów zadowoleni z organizacji imprezy to czujemy satysfakcję. A to prowadzi nas do wniosków, że za rok trzeba się starać jeszcze bardziej /Xychu - Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia"
 3. Mając email np moj@email.com i chcąc zapisać dziecko (dajmy na to Ania) należy wpisać na przykład: moj@email.com|ania (ważne jest by była ta pionowa kreska pomiędzy emailem i znacznikiem). Wiele osób się już w ten sposób zapisało. Jak coś proszę wysłać email na XYCHUL@GMAIL.COM
 4. Hej, aktualna lista sponsorów festiwalu dostępna na naszej stronie, a są to na chwilę obecną (21/03/2019): Firma Cobi – producent wysokiej jakości klocków oraz dystrybutor modeli marki Revell Rado Miniatures – wytwórca naprawdę świetnych figurek żywicznych EUREKA XXL – producent akcesorów modelarskich IBG Models – polski producent modeli plastikowych ToRo Model – producent modeli i figurek z żywicy Moje Hobby – jeden z największych i najlepszych sklepów modelarskich w Polsce Wydawnictwo Andrzej Haliński – twórca bardzo dobrych modeli kartonowych Wydawnictwo GPM – producent świetnych kartonowych modeli Hataka Hobby – producent farb i lakierów modelarskich Robert Benasiewicz – artysta, którego roślinność jest ozdobą każdej dioramy Rodzina Lecha Dunajewskiego wesprze nagrodę specjalną – Memoriał jego imienia Bear’s Scale Modeling (BSM) – uznany już producent wysokiej jakości roślinności na dioramy ufunduje nagrodę za najlepszą roślinność dla juniora Brainstorm Troopers Zbigniew Perski – producent nietuzinkowych schronów bojowych w skali 1:72 Pan Hubert Pietras – osoba prywatna AFV Diorama – Michał Tafil ufunduje nagrodę specjalną za najlepszy model pojazdu w skali 1:35 Bilmodel Makers – producent modeli jak i doskonałej chemii modelarskiej. Tomek Bilkiewicz w sobotę otworzy swoje stoisko! Pub Rabarbar – najbardziej wyluzowany pub w Olsztynie! Lokal jest prowadzony przez modelarza i ugości pełnoletnich modelarzy na wieczorze integracyjnym. Sobota godzina 19:00! Paweł Siemiński Scale Modeling ufunduje swoją nagrodę specjalną za najlepszy model Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej Toruń również przyzna swoją nagrodę specjalną First to Fight – producent modeli z silnym naciskiem na repliki z kampanii wrześniowej 1939 Scibor Monstrous Miniatures – firma z Elbląga, specjalizująca się w figurkach fantasy Miniaturebases – producent nietuzinkowych podstawek pod modele Wydawnictwo Kartonowa Kolekcja – kolejny polski producent świetnych kartonowych modeli Aeroklub Warmińsko – Mazurski. Miejsce, które pomagał tworzyć bohater naszego Memoriału – Lech Dunajewski Wydawnictwo Model-Hobby – szczeciński producent modeli kartonowych Nagrody specjalne dla modelarzy kartonowych ufundują kluby QWKAK, Trojmiejski Piknik Modelarski oraz Modelarnia z Czarnej Białostockiej
 5. Ok, rozumiem, że zapisów internetowych na konkurs nie ma? A kiedy trzeba modele dostarczyć? Bo w piątek to szans brak..
 6. Bardzo ładna miniatura się szykuje. Tylko te zielone spawy wyglądają kiepsko. Jak z większej skali
 7. FUCKE? Mnie się podoba ;-)
 8. Bardzo ładny czołg Gratulacje! Jak dla mnie tylko załoganta/ów brakuje, poza tym super!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.