Skocz do zawartości

Kuba "Dżejrosz" Jarosz - portfolio


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Jako, że parę modeli się skleiło to postanowiłem pokazać je w jednym miejscu .

Tak więc parę słów o sobie ; Modelarstwem zaraziłem się jakieś 5-6 lat temu , jako mniejszy dzieciak modele traktowałem jako "zabawki do sklejenia i późniejszej destrukcji na podwórku .." ,jednak prawdopodobnie na początku lata 2013 roku modelarstwem zaraziłem się na dobre i od tamtego czasu różne modele przeszły mi przez moje łapki . Kleiłem głównie pancerkę , skale różne z paroma odnogami w samoloty , aby na dobre zatopić się w siedem-dwójce z powodów różnych (modele przeważnie tańsze , mniejsze , części mniej etc..) .

Przed tym co pokazałem na forum było parę modeli mniej lub bardziej skończonych .

Tak więc w kolejności chronologicznej pokazuje owe cudeńka :

M3A1 stuart 1:35 Italieri

DSC_0231_zps3a4a252a.jpg

DSC_0230_zps207fa56f.jpg

GALERIA

 

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72

DSC_0859_zps43e0e1df.jpg

DSC_0858_zpsa15b3561.jpg

GALERIA

 

KV-2 Zvezda 1:35

DSC_0876_zps8a24b213.jpg

DSC_0873_zps6e6a09ba.jpg

GALERIA

 

Pzkpfw. II ausf. C 1/72 Ftf

DSC_1052_zps4475ae4e.jpg

DSC_1053_zps787a725d.jpg

GALERIA

 

FT-17 "Le Tigre" 1/72 FtF

DSC_1084_zps394d92fa.jpg

DSC_1083_zpsbea295b4.jpg

GALERIA

 

Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

DSC_1356_zps36f8b214.jpg

DSC_1341_zpscd1e98d0.jpg

GALERIA

 

Na razie to tyle.

Dziękuje i pozdrawiam !

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba,

Modeliki są przepiękne. Ale mam parę uwag co do sposobu ich prezentacji. Wyglądałyby one jeszcze ładniej gdybyś bardziej przyłożył się do prawidłowego sfotografowania ich. Parę uwag od "zaawansowanego" fotografa:

1. głębia ostrości - ustawiłeś w aparacie dość małą wartość przysłony (np. 2.8 lub 4.0) przez to uzyskałeś krótką głębie ostrości (detale na pierwszym planie są ostre, reszta rozmyta). Jeśli ustawisz wartość przysłony na 11, 16, 22 lub podobne to detale z dalszego planu będą nie rozmyte.

2. Na kilku zdjęciach są widoczne plamy na "podkładzie". To powoduje zaburzenie estetyki prezentowanego modelu. Brak efektu "czystości prezentacji".

3. Balans bieli w każdym z obrazów jest w zasadzie inny co rzutuje na odwzorowanie kolorów farb na modelu.

 

Rozumiem, że masz małe doświadczenie w prezentacji swoich prac ale wyobraź sobie sytuację, że swoimi zdjęciami starasz się o zdobycie wymarzonej posady w Lucasfilm Ltd. Wśród wielu Modelworkówców jest ogrom takich co zaprezentują swoje prace lepiej niż Ty przy gorszym "warsztacie" wykonania. To oni będą "na świeczniku" a nie Ty. "Pokazanie" się jest ważniejsze niż warsztat, a Ty masz w "warsztacie" przewagę nad innymi, którzy prezentuję swoje prace lepiej niż Ty. Wykorzystaj ten argument by przebić się wyżej niż inni.

Stworzyłem poradnik dla początkujących fotografów modeli. Jeśli Ci zależy na dobrej prezentacji swoich prac zapraszam do lektury - http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=56&t=42035&start=30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , nie potrafię robic jeszcze zdjęc , ale sie staram . Uzywam nikona D80 , photobucketa jako hostingu darmowego . Mam dwie LEDowki (biurkowa lampka i lampka studyjna) i jedną lamokę biurkową z żarówką. Poc zytałem tylko leciutko twoj poradnik , ale i tak mi pomógł. Balans bieli jest mi trudno ustawic przy roznych lampkach. Budżet na nic innego nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ... to nie tak. Oświetlasz model lampkami jakie masz. Masz w aparacie na tylnej ściance przycisk WB.

1. Naciśnij go i ustaw wartość PRE.

2. Zwolnij przycisk.

3. Następnie ponownie naciśnij przycisk WB na dłuższą chwilę do czasu aż nie zacznie migać napis PRE.

4. Zwolnij przycisk WB.

5. Naciśnij spust migawki. Aparat nie zrobi zdjęcia tylko zmierzy światło.

6. Jak będzie OK wyświetli się napis GOOD. Naciśnij do połowy spust migawki - zniknie miganie i będzie napis PRE. Zrób zdjęcie.

7. Jak będzie NO GOOD wróć do pkt. 5

 

Inna metoda to walisz fotę na WB auto ale zapisujesz ją w formacie RAW i później w kompie, w programie Photoshop lub darmowym Raw Therapee ustawiasz sobie odpowiednią wartość balansu bieli.

 

A swoją drogą zajrzyj do instrukcji swojego Nikona bo tę wiedzę (jak ustawić w aparacie WB) znalazłem w instrukcji do "nikusia" D80

 

Pozdrawiam

 

GrzeH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.