Jump to content

Roztopiony plastik przez klej


kowal76
 Share

Recommended Posts

Mam mały problem. Skleiłem kadłub w modelu i na następny dzień po środku statecznika pionowego zrobiły się zapadliny. Plastik zrobił się w tym miejscu jak guma. Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło. Używam kleju Tamiya i nałożyłem go z umiarem tak jak zawsze. Myślę jednak, że klej roztopił plastik.

Mam w związku z tym pytanie czy plastik w tym miejscu zrobi się twardy po kilku dniach ?. Czy może muszę coś innego wykombinować ?.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to faktycznie klej to teoretycznie powinien odparować w ciągu kilku-kilkunastu dni pozostawiając lekko zdeformowaną, ale suchą powierzchnię, którą uda się wypełnić szpachlówką. Mamy sezon grzewczy, więc możesz przyśpieszyć proces kładąc model koło kaloryfera (tylko nie bezpośrednio na żeberkach!).

Jak po tym czasie objawy nie ustąpią spróbuj wypełnić "dołeczki" mieszanką kleju CA i szpachli (w proporcji 1:1), ale tak z naddatkiem naokoło żeby złapało suche brzegi. Po wyszlifowaniu powinna postać nad rozmiękniętą powierzchnią sucha skorupa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.