Jump to content

net_sailor

Members
 • Content Count

  983
 • Joined

 • Days Won

  5

net_sailor last won the day on June 12

net_sailor had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

Personal Information

 • Location
  Elbląg
 • Interests
  lotnictwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szkoda, że nie ma ujęć z drugiej strony, bo bym się pokusił o taki model na pohybel weatheringowi! Drugie zdjęcie ukazujące zaawansowane techniki malarskie pt. "Kupimy szpraja i będziemy malować!"
 2. Gumy i gąsienice na zielono! Pomaluj tak model to Cię współmodelarze żywcem zjedzą bez gotowania i przypraw!
 3. Chyba, że sam kupisz całość, a model 1/72 opchniesz. Myślę, że w granicach 180-190 zł znalazłbyś chętnego, skoro w sklepie producenta kosztuje 155 zł netto nie licząc przesyłki.
 4. Niestety pakowany tylko w pudełku wraz z modelem 1/72. Cena za taki komplecik dość wygórowana - 240 zł w Martoli.
 5. Jakie wersje tego P-38 będą dostępne? Fotorozpoznawcze też?
 6. No ja bym poczekał i wybrał mniejsze zło 😉
 7. Zvezda to przepak 25-letniego Dragona: http://www.kitreviewsonline.de/mig-17-fresco-in-172-von-zvezda-7318/
 8. Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.
 9. Taka ciekawostka. Obecnie produkowane seryjnie F-35 nie mają już wyraźnie odcinających się kolorystycznie pasów na krawędziach paneli dostępowych. Tutaj pionowzlot wersji B, ale dotyczy to wszystkich wersji. Zatem uważajcie którą maszynę będziecie odwzorowywać, bo można namaskować się bez sensu przy malowaniu, np. polskiego what-if-a. No chyba, że ktoś zakłada scenariusz, że przejmiemy jakieś niepełnowartościowe, używane strucle 😉
 10. Wciąż jest na chodzie?
 11. Nie. Przecież armaty holuje się ogonem naprzód.
 12. Tak wszystkie moje DS-y to żywica. W haubicy to wyrób Modell Trans/Silesian Modell zakupiony na stoisku w Bytomiu, ale dostępne są również w Polsce: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/modell-trans-silesian-models/7872-wheels-ds-tyres-for-100-mm-wz1419-75-mm-wz1897-schneider-modell-trans-72476.html Przy "sznajderce" posiłkowałem się Tank Modelsem: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/tank-models/7867-michelin-ds-tyres-for-75mm-schneider-wz-1897-from-ftf-tank-models-72002.html Oba wyroby mają swoje wady i zalety. Po pierwsze i najważniejsze trzeba zawsze zwracać uwagę do czego się te koła kupuje. Koła z haubicy i armaty nie są zamienne!!! W armacie mają mniejszą średnicę! Różnica jest w zestawach żywicznych i w modelach! Jeśli więc założymy małe koła armatnie do haubicy to pancerna osłona będzie stała na ziemi a koła wisiały w powietrzu. Z kolei haubiczne koła nie zmieszczą się w armacie, która ma takie śmieszne ograniczniki przy kołach od strony ogona. Zatem nie ma uniwersalnego zestawu kół do obu typów dział, choć np. Modell Trans/Silesian Modell na wyrost przekonuje, że tak jest. W kwestii zalet Silesian Modell można wymienić lepsze odwzorowanie felgi koła. Z bieżnikiem nie jest tak wesoło, bo koła są identyczne tzn. po założeniu kół jeden bieżnik idzie "w przód" a drugi "w tył". Co ciekawe opona jest węższa od tej z Tank Models. Różnica szerokości w plastyku też występuje, ale w drugą stronę - haubiczna opona jesz szersza. Nie wiem kto ma rację 😕 W Tank Models lepsze są bieżniki, bo i symetryczne oraz bardziej estetyczne, ale z kolei felga nie powala - zwłaszcza obręcze wymagają obróbki, bo są trochę zniekształcone (nierówne obrzeże) i bardziej uproszczone od plastikowego pierwowzoru (bez charakterystycznego wrębu). Ogólna kolorystyka armatek to znany i lubiany zestaw Hataki do pojazdów z Września 1939. Opony to stary i niezawodny Revell nr 9, a na to kurz z farb olejnych nakładanych suchym pędzlem: biel tytanowa zabrudzona odrobiną umbry. Poniżej porównanie kół plastykowych (luzem) oraz żywicznych (założone na modelach).
 13. A to moja "sznajderka" na pneumatykach ukończona ostatnio. Warto było zainwestować w żywiczne koła z bieżnikiem. Te z modelu nawet jak zasmarowałem pseudo-błotem nadal nie wyglądały najlepiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.