Jump to content

net_sailor

Members
 • Content Count

  972
 • Joined

 • Days Won

  5

net_sailor last won the day on June 12

net_sailor had the most liked content!

Community Reputation

28 Excellent

Personal Information

 • Location
  Elbląg
 • Interests
  lotnictwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wciąż jest na chodzie?
 2. Nie. Przecież armaty holuje się ogonem naprzód.
 3. Tak wszystkie moje DS-y to żywica. W haubicy to wyrób Modell Trans/Silesian Modell zakupiony na stoisku w Bytomiu, ale dostępne są również w Polsce: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/modell-trans-silesian-models/7872-wheels-ds-tyres-for-100-mm-wz1419-75-mm-wz1897-schneider-modell-trans-72476.html Przy "sznajderce" posiłkowałem się Tank Modelsem: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/tank-models/7867-michelin-ds-tyres-for-75mm-schneider-wz-1897-from-ftf-tank-models-72002.html Oba wyroby mają swoje wady i zalety. Po pierwsze i najważniejsze trzeba zawsze zwracać uwagę do czego się te koła kupuje. Koła z haubicy i armaty nie są zamienne!!! W armacie mają mniejszą średnicę! Różnica jest w zestawach żywicznych i w modelach! Jeśli więc założymy małe koła armatnie do haubicy to pancerna osłona będzie stała na ziemi a koła wisiały w powietrzu. Z kolei haubiczne koła nie zmieszczą się w armacie, która ma takie śmieszne ograniczniki przy kołach od strony ogona. Zatem nie ma uniwersalnego zestawu kół do obu typów dział, choć np. Modell Trans/Silesian Modell na wyrost przekonuje, że tak jest. W kwestii zalet Silesian Modell można wymienić lepsze odwzorowanie felgi koła. Z bieżnikiem nie jest tak wesoło, bo koła są identyczne tzn. po założeniu kół jeden bieżnik idzie "w przód" a drugi "w tył". Co ciekawe opona jest węższa od tej z Tank Models. Różnica szerokości w plastyku też występuje, ale w drugą stronę - haubiczna opona jesz szersza. Nie wiem kto ma rację 😕 W Tank Models lepsze są bieżniki, bo i symetryczne oraz bardziej estetyczne, ale z kolei felga nie powala - zwłaszcza obręcze wymagają obróbki, bo są trochę zniekształcone (nierówne obrzeże) i bardziej uproszczone od plastikowego pierwowzoru (bez charakterystycznego wrębu). Ogólna kolorystyka armatek to znany i lubiany zestaw Hataki do pojazdów z Września 1939. Opony to stary i niezawodny Revell nr 9, a na to kurz z farb olejnych nakładanych suchym pędzlem: biel tytanowa zabrudzona odrobiną umbry. Poniżej porównanie kół plastykowych (luzem) oraz żywicznych (założone na modelach).
 4. A to moja "sznajderka" na pneumatykach ukończona ostatnio. Warto było zainwestować w żywiczne koła z bieżnikiem. Te z modelu nawet jak zasmarowałem pseudo-błotem nadal nie wyglądały najlepiej.
 5. net_sailor

  Artyleria

  Jest już oficjalna zapowiedź na fejsbuniu. Nowości IBG Models dostępne w ostatnie dni czerwca: 1/35 75mm French Field Gun Mle 1897 – Modified 1938 1/35 75mm French Field Gun Mle 1897 – Polish Forces in the West
 6. net_sailor

  Artyleria

  Zgodnie z zasadą, że jak zaczniesz dłubać starego grzmota to zaraz pojawi się nowy model - IBG właśnie wypuszcza elegancką armatę wz 1897 🙂 Widziałem wtryski próbne na ich stoisku podczas Babaryby.
 7. Podczas Babaryby dowiedziałem się od producenta, że powstaje armata 155 mm!
 8. Fotograficzne podsumowanie III. Zlotu. Również tym razem nie zawiedliście i stawiła się liczna reprezentacja w 1/144. Jeden mały zgrzyt to odseparowanie śmigłowców od swoich braci w skali. Na następny raz trzeba po prostu utworzyć klasę śmigłowców 1/144, bo teraz były wystawione w "1/72 i mniejsze" i zapewne z tego powodu pojawiły się tylko dwie sztuki. A mogło być więcej!
 9. Hmmm, dopiero teraz przeczytałem Twój wpis. Jakbym był na miejscu i wiedział o tym, to może zaaranżowali byśmy to inaczej. W sobotę niestety przybyłem dopiero około godziny 11. Swoją drogą Marudku przecież masz mój telefon - trzeba było było zgłosić się do mnie z tą sprawą. Naprawdę na telefon idzie sporo załatwić, prawda @lejgo_inc?
 10. To po weekendzie, bo teraz się pakuję na Babarybę. Ale zaspoileruję - brać bo warto!
 11. Przecież ja go kupiłem już kilka miesięcy temu w Bytomiu.
 12. Czy można prosić o zamieszczenie listy stoisk handlowych zgłoszonych na Babarybę? Zamierzam się udać na mały #shopping 😉
 13. Plastik faktycznie nie jest najprzyjemniejszy w obróbce. Ja część elementów po prostu wycinam ząbkowaną piłką-żyletką. W polskim zielonym wydaniu plastik jest lekko za miękki, jakby gumowaty. Ale idzie wytrzymać. Z kolei w niektórych modelach nieco powiększona instrukcja znajduje się też w środku gazetki a nie tylko na odwrocie pudełka. Jest więc trochę lepiej jeśli chodzi o jej czytelność. W ogóle to się cieszę , że komuś się podoba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.