Jump to content

net_sailor

Members
 • Content Count

  987
 • Joined

 • Days Won

  5

Everything posted by net_sailor

 1. A mógłbyś z grubsza wymienić co jest nie tak? Chodzi o ratownika czy szaraka?
 2. Polecam kontakt z https://modelwork.pl/profile/497-tytus/ Udało mi się zakupić sprawnie i za rozsądną cenę.
 3. Oczywiście zrobisz jak uważasz.
 4. Zastanów się dobrze czy ich potrzebujesz. Obecnie produkowane F-35 nie mają tych ekstra wyraźnych paneli RAM. Teraz są koloru reszty i prawie ich nie widać.
 5. Szkoda, że nie ma ujęć z drugiej strony, bo bym się pokusił o taki model na pohybel weatheringowi! Drugie zdjęcie ukazujące zaawansowane techniki malarskie pt. "Kupimy szpraja i będziemy malować!"
 6. Gumy i gąsienice na zielono! Pomaluj tak model to Cię współmodelarze żywcem zjedzą bez gotowania i przypraw!
 7. Chyba, że sam kupisz całość, a model 1/72 opchniesz. Myślę, że w granicach 180-190 zł znalazłbyś chętnego, skoro w sklepie producenta kosztuje 155 zł netto nie licząc przesyłki.
 8. Niestety pakowany tylko w pudełku wraz z modelem 1/72. Cena za taki komplecik dość wygórowana - 240 zł w Martoli.
 9. Jakie wersje tego P-38 będą dostępne? Fotorozpoznawcze też?
 10. No ja bym poczekał i wybrał mniejsze zło 😉
 11. Zvezda to przepak 25-letniego Dragona: http://www.kitreviewsonline.de/mig-17-fresco-in-172-von-zvezda-7318/
 12. Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.
 13. Taka ciekawostka. Obecnie produkowane seryjnie F-35 nie mają już wyraźnie odcinających się kolorystycznie pasów na krawędziach paneli dostępowych. Tutaj pionowzlot wersji B, ale dotyczy to wszystkich wersji. Zatem uważajcie którą maszynę będziecie odwzorowywać, bo można namaskować się bez sensu przy malowaniu, np. polskiego what-if-a. No chyba, że ktoś zakłada scenariusz, że przejmiemy jakieś niepełnowartościowe, używane strucle 😉
 14. Wciąż jest na chodzie?
 15. Nie. Przecież armaty holuje się ogonem naprzód.
 16. Tak wszystkie moje DS-y to żywica. W haubicy to wyrób Modell Trans/Silesian Modell zakupiony na stoisku w Bytomiu, ale dostępne są również w Polsce: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/modell-trans-silesian-models/7872-wheels-ds-tyres-for-100-mm-wz1419-75-mm-wz1897-schneider-modell-trans-72476.html Przy "sznajderce" posiłkowałem się Tank Modelsem: http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/tank-models/7867-michelin-ds-tyres-for-75mm-schneider-wz-1897-from-ftf-tank-models-72002.html Oba wyroby mają swoje wady i zalety. Po pierwsze i najważniejsze trzeba zawsze zwracać uwagę do czego się te koła kupuje. Koła z haubicy i armaty nie są zamienne!!! W armacie mają mniejszą średnicę! Różnica jest w zestawach żywicznych i w modelach! Jeśli więc założymy małe koła armatnie do haubicy to pancerna osłona będzie stała na ziemi a koła wisiały w powietrzu. Z kolei haubiczne koła nie zmieszczą się w armacie, która ma takie śmieszne ograniczniki przy kołach od strony ogona. Zatem nie ma uniwersalnego zestawu kół do obu typów dział, choć np. Modell Trans/Silesian Modell na wyrost przekonuje, że tak jest. W kwestii zalet Silesian Modell można wymienić lepsze odwzorowanie felgi koła. Z bieżnikiem nie jest tak wesoło, bo koła są identyczne tzn. po założeniu kół jeden bieżnik idzie "w przód" a drugi "w tył". Co ciekawe opona jest węższa od tej z Tank Models. Różnica szerokości w plastyku też występuje, ale w drugą stronę - haubiczna opona jesz szersza. Nie wiem kto ma rację 😕 W Tank Models lepsze są bieżniki, bo i symetryczne oraz bardziej estetyczne, ale z kolei felga nie powala - zwłaszcza obręcze wymagają obróbki, bo są trochę zniekształcone (nierówne obrzeże) i bardziej uproszczone od plastikowego pierwowzoru (bez charakterystycznego wrębu). Ogólna kolorystyka armatek to znany i lubiany zestaw Hataki do pojazdów z Września 1939. Opony to stary i niezawodny Revell nr 9, a na to kurz z farb olejnych nakładanych suchym pędzlem: biel tytanowa zabrudzona odrobiną umbry. Poniżej porównanie kół plastykowych (luzem) oraz żywicznych (założone na modelach).
 17. A to moja "sznajderka" na pneumatykach ukończona ostatnio. Warto było zainwestować w żywiczne koła z bieżnikiem. Te z modelu nawet jak zasmarowałem pseudo-błotem nadal nie wyglądały najlepiej.
 18. net_sailor

  Artyleria

  Jest już oficjalna zapowiedź na fejsbuniu. Nowości IBG Models dostępne w ostatnie dni czerwca: 1/35 75mm French Field Gun Mle 1897 – Modified 1938 1/35 75mm French Field Gun Mle 1897 – Polish Forces in the West
 19. net_sailor

  Artyleria

  Zgodnie z zasadą, że jak zaczniesz dłubać starego grzmota to zaraz pojawi się nowy model - IBG właśnie wypuszcza elegancką armatę wz 1897 🙂 Widziałem wtryski próbne na ich stoisku podczas Babaryby.
 20. Podczas Babaryby dowiedziałem się od producenta, że powstaje armata 155 mm!
 21. Fotograficzne podsumowanie III. Zlotu. Również tym razem nie zawiedliście i stawiła się liczna reprezentacja w 1/144. Jeden mały zgrzyt to odseparowanie śmigłowców od swoich braci w skali. Na następny raz trzeba po prostu utworzyć klasę śmigłowców 1/144, bo teraz były wystawione w "1/72 i mniejsze" i zapewne z tego powodu pojawiły się tylko dwie sztuki. A mogło być więcej!
 22. Hmmm, dopiero teraz przeczytałem Twój wpis. Jakbym był na miejscu i wiedział o tym, to może zaaranżowali byśmy to inaczej. W sobotę niestety przybyłem dopiero około godziny 11. Swoją drogą Marudku przecież masz mój telefon - trzeba było było zgłosić się do mnie z tą sprawą. Naprawdę na telefon idzie sporo załatwić, prawda @lejgo_inc?
 23. To po weekendzie, bo teraz się pakuję na Babarybę. Ale zaspoileruję - brać bo warto!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.