Skocz do zawartości

Fw 190 D9 1/48 italieri


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Chcialbym wam przedstawic swoj pierwsz model wykonany w skali 1/48.Model ten wykonalem jakis czas temu jednak nie mialem go kiedy dobrze sfotografowac.Mysle ze sie teraz udalo

Model przedstawia samolot na ktorym latal Oblt. Hans Dortenmann.

W.Nr.210003 14./JG 26 March 1945 Varrelbusch Germany.

Oryginalnie ''czerwona 1'' byla pomalowana rlm 76/75/83 jednak zostala przemalowana w lutym 45 roku.

Maszyna ta przetrwala wojne jednak silnik w niej zostal uszkodzony podczas londowania.

Tyle jesli chodzi o maszyne a odnosnie modelu w miare dobrze spasowany jednak troche szpachli I szlifowania trzeba bylo zrobic.

do wykonczena urzylem farb I pigmentow Humbrola a na zakonczenie matowy werniks.

Od strony merytorycznej zalezalo mi bardziej na poprawnym sklejeniu niz odwzoraowaniu wszystkich szczegolow jak w orginale.

 

Jestem ciekaw waszych opini poniewaz mam 190 do zrobienia ichcialbym ja zrobic juz bardziej dokladnie wiec wytykajcie bledy co by ich w przyszlosci uniknac,biore na klate

 

Pozdrawiam

2014-10-30%2015.43.38_zpsvhwwjv6x.jpg

2014-10-30%2015.44.19_zpsrmyfwnrg.jpg

2014-10-30%2015.44.55_zpszhdax5eb.jpg

2014-10-30%2015.45.21_zpslebhkum4.jpg

2014-10-30%2015.45.54_zpst7vmjefr.jpg

2014-10-30%2015.46.25_zpsqga7twzt.jpg

2014-10-30%2015.47.29_zps3dev6zer.jpg

2014-10-30%2015.47.55_zpswsfy5cvg.jpg

 

Ps

 

zdjecia robione telefonem...gdzies zapodzialem aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie panowie doceniam.

Gdzies czytalem ze Dory mia;y jakies samonapinacze do anten co by luzno nie zwisaly.Moze sie pomylilem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

model nie jest zły, choć mógłby być bardziej dopracowany (mam na myśli linię koloru na bokach kadłuba, ale to pewnie z czasem i wprawą przyjdzie),

 

co do linki anteny - jak wyżej wspomniano, pierwsze Dory miały napinacz jak i większość fok A8.... bo to były w większości przebudowane A8 (zmiana silnika + wstawienie segmentu przed ogonem dla zrównoważenia dłuższego przodu), i najłatwiej to poznać po płaskiej osłonie kabiny,

wypukłe osłony (stosowane w niektórych A8, poza tym w szturmowych/bombowych F i G) nie miały takowego napinacza, miały osłonę za zagłówkiem odsuwanym razem z owiewką (płaskie owiewki mają tylko taki płaskownik z mocowaniami) i takie wypukłe osłony stosowane w Dorach także nie miały napinania linki, czyli powinna sobie swobodnie zwisać

 

poza tym mam wrażenie że podwozie jest przyklejone pod zbyt dużym kątem (koła powinny być wypchnięte bardziej do przodu).

 

poza tym miło że ktoś jeszcze maluje Humbrolami

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.