Skocz do zawartości

Cadillac Eldorado Seville 1959 1:32


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowałem Vallejo, efekt jaki jest taki zostanie, dzisiaj w Castoramie kupiłem deskę jako podstawkę oraz pleksi. Cadillac pomalowany lakierem bezbarwnym i zauważyłem, że karoseria jest chropowata...lecz chyba tak już to zostawię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cały czas zastanawiam się jak zrobić "ramkę" na pleksi w desce. Stolarz średnio 20-30zł za robotę bo to niestandardowe wymiary i więcej ustawień maszyny niż roboty. Może ktoś z Was podpowiedziałby jak mógłbym własnoręcznie to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem właśnie ramkę do obrazka 40*50.

U nas jest sklep dla stolarzy gdzie można kupić surowe listewki drewniane - mi podpasowały te co trzymają szybę w drzwiach.

koszty: listewka 2*1,35 (takie dostępne były w tym wzorze) = 4,60 pln

sam przycinasz pod katem 45' (ja mam taki przymiar U z naciętymi rowkami pod kątem) i łączysz klejem Wikol = 2,50 pln małe opakowanie

następnie marsz do szklarza.

koszt : szyba "2" 40*50 około 8 pln

pod szybę brystol 1mm za 1,50 pln - wycinasz nożykiem.

Wszystko złożone do kupy, zabezpieczone zszywkami . Koszt mi wyszedł ok 16,60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły nowe możliwości jeśli chodzi o dioramy/gabloty. Mianowicie własnoręcznie wszystko zrobione oraz dwie poniższe na zdjęciach. Gotowy garaż do kupna to trochę pójście na łatwiznę co mi się zbytnio nie podoba ale przeźroczysta gablota z plastikowym spodem oglądałem dzisiaj w sklepie i myślę, że dałoby radę wszystko zmontować oraz namalować przekrój garażu. Co o tym myślicie?

 

Gablotka-do-dioram-sklejka-360x200x222mm.53859.jpg

AutoArt-1-18-Clear-Plastic-Cover-Gablotka.11098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowany miałem na myśli, że ściany i ewentualne drzwi, klamka byłaby przestrzenna, półki doklejone do ścianki, elementy na szafkach takie jak felgi dodatkowe czy inne rzeczy też bym dokleił, jakąś szafkę na narzędzia samodzielnie bym dorobił itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsza opcja to gotowa gablotka (na rysunku z Ferrari) przerobiona tak jak trochę wyżej napisałem? Bo doczytałem na stronie produktu, że ten pierwszy obrazek (gotowy garaż) to są tylko 4 deski + płyta pilśniowa do sklejenia a wnętrze również samemu trzeba dorobić, więc chyba będzie wtedy więcej roboty niż przy gablocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ze zdjęcia jest nawet trochę większa bo miałem ją w rękach oraz jest jeszcze trochę większa do wyboru, po świętach pojadę z modelem i przymierzę do gabloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i gablotę, którą kupiłem do mesia i rozpoczętą dioramę robioną od podstaw. Jak dla mnie szkoda na maxa niszczyć gablotę, ja za swoją dałem 46 zl a to akurat na skalę 1:24. Weź teraz wytnij to ładnie, podorabiaj rzeczy, kup resztę materiałów..wg mnie niepotrzebne. Dogadałem się ze stolarzem, dał mi ścinki swoich płyt, pomierzyłem, skręciłem do kupy, kupiłem regips, dociąłem do rozmiarów ścian po skręceniu, igiełką wyskrobałem cegiełki i jazda. Nie musisz się ograniczać co do wielkości, bo to groszowe sprawy. Możesz zawsze pomyśleć nad oświetleniem, podnośnikiem, antresolą. Wbrew pozorom to nie tak dużo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakupiłem w sklepie samochodowym pastę do polerowania:

10872689_10203130652537457_280290588_n.jpg?oh=81c4cbcf757e69c78129aa403a76693a&oe=54A4C429&__gda__=1420096349_142c6816fec890e6783363c242732d48

 

a poniżej efekt polerowania (na górze część wypolerowana, na dole sama farba), oczekuję na lakier bezbarwny błyszczący, ponieważ pactra się nie bardzo sprawdziła i po lakierowaniu ponownie wypoleruję całość

10899725_10203130723219224_1474001985_n.jpg?oh=4f3edda0a6ec8b22a6667745d8f00f9d&oe=54A4ED49&__gda__=1420089572_32a6357035c1146c68f80d06da7f3abc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu jest bagażnik a z prawej strony taśma maskująca i to na niej widać ziarno ;) na karoserii jest o wiele lepiej ;) Może jeszcze dzisiaj uda mi się wstawki chromowane pomalować i wtedy wrzucę zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery farby (3x humbrol oraz 1x vallejo) jako próbki imitacji chromu. Jednak Vallejo (pierwsza z prawej) na żywo wygląda jako największy odpowiednik. Była zastosowana we wcześniejszej próbie malowania, dlatego teraz również ją zastosuję. Najwyżej pomęczę się z malowaniem bo to jedna wielka masakra: nałożenie farby, 2-3 ruchy pędzlem i już zaschnięta a rozcieńczyć się nie da niestety, no ale nikt nie mówił że będzie łatwo.

 

10872450_10203133080118145_1561061034_n.jpg?oh=4013a91f3e65531fbb4584c0200e2abf&oe=54A4C227&__gda__=1420074314_ecd9b1d69f7d24debeeee73401bc0829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam wcześniejsze posty ponieważ obrazki nagle zniknęły więc poniżej ponowny opis i wstawione zdjęcia (myślę że teraz już nie znikną)

 

Diobeu - popełniłem błąd bo to było na mało widocznej części modelu no ale w sumie to nawet tak nie powinienem tylko na jakiś resztkach. Nie mam jak nabyć Alclada oraz wcześniej już nabyłem inne farby no i pomalowany został i więcej już nie ruszam bo znowu wraz z taśmą maskującą odrywały się małe fragmenty karoserii...

 

A poniżej wcześniejsze posty z nowymi zdjęciami:

 

1. Zakupiłem w sklepie samochodowym pastę do polerowania:

4d49a1cfde2a60fagen.jpg

 

a poniżej efekt polerowania (na górze część wypolerowana, na dole sama farba), oczekuję na lakier bezbarwny błyszczący, ponieważ pactra się nie bardzo sprawdziła i po lakierowaniu ponownie wypoleruję całość

91f1b8d1ac8c24f8gen.jpg

 

2. Cztery farby (3x humbrol oraz 1x vallejo) jako próbki imitacji chromu. Jednak Vallejo (pierwsza z prawej) na żywo wygląda jako największy odpowiednik. Była zastosowana we wcześniejszej próbie malowania, dlatego teraz również ją zastosuję. Najwyżej pomęczę się z malowaniem bo to jedna wielka masakra: nałożenie farby, 2-3 ruchy pędzlem i już zaschnięta a rozcieńczyć się nie da niestety, no ale nikt nie mówił że będzie łatwo.

 

cfd969669d9f675dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat Cadillaca Eldorado powraca. Mianowicie chodzi dalej o baterię. Na początku myślałem o skrzynce, którą wykonałem własnoręcznie:

10660221_10203934867242322_8805344392529329357_n_zpsadybsu1g.jpg

 

Jednak zrobiłem inaczej: dziura pod samochodem w podstawce i przełącznik po prawej stronie. Widać na zdjęciu że bateria nadal rzuca się w oczy, więc postanowiłem z kawałka balsy zrobić małą tabliczkę z nazwą modelu. Planuje czarne tło z napisem w jasnym kolorze. Nie mam jakoś wizji tego. Jeśli inną kolorystykę polecacie to byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

53_zpsjfxvsomw.jpg

54_zpsl0dffzbl.jpg

55_zpsh2xsdn2t.jpg

52_zpswqxglztw.jpg

 

Widać niedociągnięcia w modelu, coś postaram się poprawić ale cudów jednak nie obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że post pod postem ale może wybaczycie. Zastanawiam się nad czcionką. Do wyboru mam te co na zdjęciu:

1_zpsuiohlcc2.jpg

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.