Skocz do zawartości

Toyota TE27 Levin - Pierwszy model


Carmodelscraft

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem przedstawić mój pierwszy model cywilny, jest to Toyota TE27 Levin. Nie sklejałem modeli 14 lat.

Błędy jakie popełniłem to :

1. Samochód nie był pomalowany podkładem.

2. Nie szlifowałem nie docierałem go po malowaniu, dopiero się uczę tego i nawet nie wiedziałem ,że powinienem go docierać papierem żeby zetrzeć "skórkę pomarańczy"

3. Do poprawy będą ranty nad drzwiami, po pomalowaniu farba nie wyschła dobrze i zatarłem ją ręką. (będzie nakładana folia samoprzylepna aluminiowa)

4. Niektóre elementy nie są domalowane takie jak migacze boczne" powinienem też pomalować plastiki obok kloszy świateł.

 

Tylna półka jest obita flokiem.

 

Zapraszam do komentowania.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

 

Zaprasza na mój nowy kanał You Tube , na filmik z tym modelem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota taka sobie, za to Chevy super.

 

Kanał będziesz rozwijał? Przydał by się jakiś komentarz (jak fastjimmy lub dr cranky)? Może kilka in box review klasyków z fujimi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota taka sobie, za to Chevy super.

 

Kanał będziesz rozwijał? Przydał by się jakiś komentarz (jak fastjimmy lub dr cranky)? Może kilka in box review klasyków z fujimi.

 

Kanał ma dopiero tydzień, z każdego modelu jak mam na stanie bedzie review - niebawem, fastajmy będą. Może też małe poradniki co i jak.

właśnie pracuje nad poradnikiem jak robić różne detale do modeli takie jaki gazety cy miniaturowe wiaderko itd.

Bedzie rozwijany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Drugie zdjęcie niszczy plus wykonanie auta. Chciałbym poznać tajniki wykonywania takich zdjęć jak ujęcie Levina na wspomnianym drugim zdjęciu. Gratuluję pierwszego auta, wyszło świetnie!

 

Wszystkie zdjecia wykomalem z dlugim czasem naswietlania. I "malowalem swiatlem" Zajmuje to troche czasu ale warto. Model zostal sciagniety z Japonii na

e-bay.Faktura wyszla bo nie bylo podkladu.Nie za bardzo wiem dlaczego tak sie dzieje. No i model nie byl docierany na mokro i polerowany ale to ostatni mofel jaliego nie polerowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura wyszła nie dlatego że nie było podkładu ale dlatego, że model nie był szlifowany i polerowany. Przy następnym modelu nie zapomnij o tym. Zdjęcia porobiłeś takie że nie za wiele widać, ale ja nie mam nic przeciwko. Fajnie że wymieniłeś to, co zrobiłeś źle. Jak na pierwszy model wg mnie jest bardzo dobrze, auto ma swój urok. Czekam na dalsze projekty i powodzenia z prowadzeniem swojego kanału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

hej

jak na 14 lat niesklejania to modelik wyszedł super.Nie wiem czym malujesz(spray czy pistolet) i jakimi farbami. Ale jesli popracujesz nad gęstością farby to efekt skórki pomarańczy zniknie. Chodzi o to że farba jest za gęsta i nie ma jak się rozlać(mowi ci to zawodowy lakiernik:) jesli sie ładnie rozleje to nie potrzeba później szlifować tylko lekka polerka starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
hej

jak na 14 lat niesklejania to modelik wyszedł super.Nie wiem czym malujesz(spray czy pistolet) i jakimi farbami. Ale jesli popracujesz nad gęstością farby to efekt skórki pomarańczy zniknie. Chodzi o to że farba jest za gęsta i nie ma jak się rozlać(mowi ci to zawodowy lakiernik:) jesli sie ładnie rozleje to nie potrzeba później szlifować tylko lekka polerka starczy.

 

 

Maluje aerografem. Dzięki za cenne info. W kompresorze Moge kontrolować ciśnienie tutaj chyba malowalem 2.8 . I chyba za blisko był aerograf modelu. Mozesz doradzic czym najlepiej szlifowac i polerowac , mam papiery 1000 2000 3000 5000. Pasty lekko scierajace . I wosk do polerowania. Co jeszcze mi potrzeba i w jakiej kolejnosci najlepiej.

 

Czy warto jest docierac kolejne warstwy farby np. Mam model ktory pomalowalem w 30 % pokrycia i jest troche pomarańczowej.. czy moge to dotrzec i dawac koleje warstwy czy pomalowac pokrycie 100% i potem docierac.

 

Jak najlepiej pomalowac bezbarwnym kiedy bede wiedzial ze juz jest dobrze . Boje sie ze warstwa bedzie za gruba i model straci detale. Na Yt jest taki japoński kanal SPURE MANIA pokazuja jak robic modele i efekty sa powalajace. Docieraj oni model po pomalowaniu i potem malują bezbarwnym. I dopiero potem jeszcze szlifuja i poleruja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.