Skocz do zawartości

Battle of Smolensk-czyli bitwa o Smoleńsk w1943r


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak wiadomo bitew o Smoleńsk było wiele.. .Mnie przede wszystkim interesuje walka o te miasto 1943 roku kiedy to sowieci wygrali po przegranej bitwie z 1941 roku..

A dokładniej chodzi mi o maszyny, które brały udział w tych walkach takie jak działa samobieżne, czołgi, transportery opancerzone i samochody (ciężarówki) wojskowe. .Jaka była sceneria miasta w czasie walk(bo walka była cięta )....

Pozdrawiam Artur Radkiewicz

 

PS: Informacje mogą być wszelakiego rodzaju od linków gotowych zdjęć, a może nawet zrobionych modeli tylko aby były z okresu tych walk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jakubie chcesz wiedzieć to chodzi mi o stronę niemiecką bo po prostu mój mały projekt zawiera postacie i pojazdy z tej strony walczących..

A co do googli to albo jest mi trudno wyszukać(może źle formułuje hasła???)Albo po prostu nie ma tego czego chce...

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe szukałem na google i nie znalazłem niczego szczegółowego :( Jutro chyba poszukam czegoś w encyklopedii drugiej wojny światowej. Znalazłem twoje pytanie u odkrywców i nic. Korzystając z okazji. Czy byli mam może spadochroniarze niemieccy? Ar2r w jakiej skali będzie twoja diorama-projekt i jak będzie mieć rozmiar? Będzie tam piechota czy same czołgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Moja dio będzia mieć wymairy 20x20 cm.Będzie odpoczywająca piechota trasporter i jakis tam czołg...A co do spadochroniarzy to raczej nie było zrzutów..Z tego co wiem to była to akcja przedewszystkim pancerna....Od 41' roku to należało to planu Barbarossy..Smoleńsk był zajęty przez Niemców własnie w 1941(kiedy to się zaczeła Barbarossa) a 43' został odbity przez Sowietów...

Pozdrawiam Artur

Ps:Straty obu stron były gigantyczne ale na swoim szybcie Rosjanie uzupełnili braki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa niemcy... to masz bardzo DUŻY wybór pojazdów.

 

Tanki:

 

-Praktycznie wszystkie późne rodzaje pz.III (tak jakoś od ausf E w górę)

-To samo tyczy się pz. IV ( od F2 w górę)

-Panthery ausf A i ausf D

-Tiger I Initial i wczesna wersja produkcyjna

 

A więcej o niszczycielach czołgów, transporterach etc. zanajdziesz TUTAJ i TUTAJ

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Sorry chłopacy lecz za dużo nie chce na ten temat mówić bo to na konkurs... Powiem tylke że to będzie 1/72 bo 1/35 to bym zabulił jak za zboże...Chodzi mi oto aby uzyskać info na ten temat..Jakiego rodzaju rośliny występowały itp...(dzrzewa liściaste czy iglaste itp) I o "25tk Pz. Gren. Div. - 5th Pz. Abteilung Smolensk, late ;43"- co kolwiek to znaczy..

Pozdrawiam Artur

 

PS:Mam nadzieję że rozumiecie moją sytuacje, nie chce niczego mówić bo i tak wszystko będzie dokładniej na warsztacie konkursowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas..

Powiedzmy że DBauer nie do końca rozumiem twoją wypowiedź, ale.. Też nie rozumiem czemu ktoś jest anty '72...Przecież to królewska skala...A po za tym to co za różnica w tej sytuacjii czy to 1/35 czy 1/72..??

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio... Kiedyś ktoś to w końcu nazwie z sensem tą skale.. (chyba)

Ale tak mi się wydaję że troszkę odbiliśmy od tematu...Jeżeli nic nikt nie wie no to trudno i dziękuje za jakąkolwiek pomoc, musze jeszcze DUŻO poszukać..Ale myślę że napewno coś znajdę...

Pozdrawiam Artur Radkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie mówi trudno..Będe musiał iść do zimka (pan który lubi zajżeć do butelki, nie urażając nikogo)I mam nadzieję że on mi coś doradzi albo do szanowanego prze ze mnie historyka..(mój były nauczyciel)...

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.