Skocz do zawartości

Pz IV C - Tristar 1/35


SAGITARIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co unikać tej barwy......... z panzergrau czasem wychodzą lepsze efekty niż na wermachtowym kamo..........

Przyjemnie się patrzy na ten model.... czym robiłeś brud na kołach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian zdradziłeś letadla w 1:48 czy nadal peczterdziestki czasem dłubiesz A Pancerek całkiem cacy, jedyne co mi się nie podoba to zwis gąsek, moim zdaniem jest zbyt duży, Pancery tak nie miały, gąsienice raczej sa na zdjęciach napięte lub w nieznacznym zwisie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo realistyczny, nie przegięty, wyważony.

Piękny model :-!!!!!

Ps. Jedna uwaga. Należy uważać z suchym pędzlem przy szmatach. Bowiem szmaty, są miękkie i ich forma podczas użytkowania ulega zmianą. Raz się tak coś przykryje, raz inaczej. Dlatego nie ma powodu by tak mocno podkreślać, jej przetarcia i wypłowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów, dla mnie rewelacja! Podoba mi się zwłaszcza umiar w podkreślaniu śladów eksploatacji oraz wykonanie brudzenia układu jezdnego.

Sklejam teraz Panzer IV A.C Dragona, mój trzeci model w życiu (nie liczę epizodu sprzed kilkunastu lat bo modelarstwem nie można było tego nazwać) i byłbym szczęśliwy gdyby udało mi się go wykonać przynajmniej w 25% tak jak Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Uffff, nareszcie chwila czasu, przepraszam, że tak długo milczałem ale zaganiany jestem :(

... tylko nie uważasz że twoja rdza jest zbyt chropowata.

 

... uważam, ale i tak już po fakcie ...

... czym robiłeś brud na kołach??

 

... pigmenty, suche pastele - mieszanina kolorów: pasek, brąz biel i czerwień, całośc utrwalona White Spirit TALENSA ...

 

Krystian zdradziłeś letadla w 1:48 czy nadal peczterdziestki czasem dłubiesz...

 

... niestety, tylko czasami wracam do latadeł chociaż mam ich całą szafę ...

 

... Pancery tak nie miały, gąsienice raczej są na zdjęciach napięte lub w nieznacznym zwisie.

 

... fakt, trochę przesadziłem z tym - ale chyba aż tak bardzo nie kole w oczy ? ...

 

Jedna uwaga. Należy uważać z suchym pędzlem przy szmatach. Bowiem szmaty, są miękkie i ich forma podczas użytkowania ulega zmianą. Raz się tak coś przykryje, raz inaczej. Dlatego nie ma powodu by tak mocno podkreślać, jej przetarcia i wypłowienia.

 

... kieruje się prostą zasadą, która mówi, że pokazywany model to ujęcie danej chwili - nie okresu! W przypadku kiedy jest to ujęcie danej chwili ta szmata, właśnie na tym tanku leży w takiej, a nie innej pozycji. Układa się tak, a nie inaczej i światło pada na nią tak, a nie inaczej. Dodatkowym efektem wspomagającym ( wielokrotnie mylącym ) jest światło które pada na model podczas robienia zdjęć. Ot cała moja filozofia Lestatyzmu w czystej formie, do której nie muszę sobie dorabiać ideologi ...

... Sklejam teraz Panzer IV A.C Dragona ...

 

... powodzenia !! ...

 

Dziękuję za opinie i na koniec mały UPDATE

 

th_PzIVB1.jpgth_PzIVB2.jpg

th_PzIVB3.jpgth_PzIVB4.jpgth_PzIVB5.jpg

th_PzIVB6.jpgth_PzIVB10.jpgth_PzIVB11.jpg

th_PzIVB12.jpgth_PzIVB13.jpgth_PzIVB14.jpg

 

th_PzIVW1.jpgth_PzIVW2.jpgth_PzIVW3.jpg

th_PzIVW4.jpgth_PzIVW11.jpgth_PzIVW12.jpg

th_PzIVW13.jpgth_PzIVW14.jpgth_PzIVW17.jpg

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie wiem co to jest lestatyzm:-))

Zapomniałem dodać, że zdjęcia są piękne. Dodatkowy szacuneczek za fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.