Skocz do zawartości

"Sherman Thunderbolt" - 1:35


Milke

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu od dziś, więc pierwsza diorama, jak i czołg na niej się znajdujący będę pokazywać od etapu malowania. Do tej pory nie uwieczniałem swojej pracy i nie udzielałem się na forach. To moje Początki więc jestem bardzo otwarty na rady, porady krytykę etc. Chłonę wiedzę!

 

Mam dwa scenariusze na tą dioramę.

 

1. Sherman jadący po zniszczonej uliczce. Pada, w kałuży w strugach deszczu, obok niemieckiego trupa, porusza się kilku żołnierzy usa (może rannych, wracają z boju). I tu pytanie, czy orientujecie się gdzie mogę dostać takie figurki? Tego mi brakuje.

 

2. Jak wyżej ale nie ma rannych wracających z boju żołnierzy usa, zamiast tego Thunder jest w wersji zimowej i oddaje wystrzał. Szukam teraz materiałów o robieniu imitacji wystrzału. Może coś polecicie, lub macie jakieś doświadczenia?

 

nie działa mi dodawania obrazków więc link do galerii w google.

 

https://plus.google.com/u/0/photos/107003284227144366320/albums/6101334877906397393/6101334884281976562?pid=6101334884281976562&oid=107003284227144366320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wstępne malowanie i nałożenie pigmentów za mną. Dodałem kilka elementów gruzowiska, zastanawiam się czy jeszcze go nie wzbogacić o szmaty lub elementy wyposażenia mieszkania etc. Kolejny etap jaki mam w planach to zmatowienie, zwęglenie drewna, i malowanie figurki.

 

 

DSCF2660.JPG

 

DSCF2654.JPG

 

DSCF2655.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna podstawka, przydałaby się jeszcze fasada jakiegoś zniszczonego, niemieckiego budynku. Jeśli udałoby Ci się fajnie pokazać deszczową pogodę to myślę że wyszłaby z tego naprawdę klimatyczna diorama.

Shermanowi przydałoby się ruchome zawieszenie aby dobrze dopasował się do dosyć nieregularnego podłoża.

 

Z figurkami amerykańskich żołnierzy trochę jest ciężko, przynajmniej w porównaniu do tego jaki jest wybór niemieckich żołnierzy.

Osobiście polecam coś z tych zestawów:

-Dragon:

U.S. Infantry, 2nd Armored Division (Normandy 1944) -wydaje mi się że ten zestaw jest najbliższy temu czego szukasz, aczkolwiek fakt że broń jest w pogotowiu sugeruje że bardziej by pasowali do tego aby poruszać się razem z czołgiem

"Advance To The Rhine" - U.S. 1st Army at Remagen 1945

U.S. Army Tank Riders 1944-45

-Miniart:

35089 U.S. 101st AIRBORNE DIVISION (NORMANDY 1944)

 

Warto jeszcze przejrzeć ofertę Master Boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irgr, dzięki za koncepcje.

 

970_rn.jpg

i ten zestaw master box wydaje się być idealny. poszukam kto go ma, i do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.