Skocz do zawartości

Farby


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach przerwy mam zamiar odświeżyć romans z modelarstwem.

Stare farby z szuflady Humbrola nadają się raczej do śmieci zresztą nigdy nie zachwycały mnie swoją jakością. Planuję przejść na Vallejo.

Pytanie do kolegów brzmi czy to dobry pomysł, morze ktoś poleci innego producenta (oprócz Humbrola). Jaką chemię do tego dokupić (płyny do kalki, rozpuszczalniki, itp.)

Na początek na warsztat idzie MIG 21 1/72 Zvezdy i tu prośba o podanie nr. farb w Vallejo do tego modelu bo są tylko Model Master tj. 1781 1749 1734 1713 1795

Za wszystkie porady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Humbrola … Planuję przejść na Vallejo. Pytanie do kolegów brzmi czy to dobry pomysł,
Czyli zamierzasz przesiąśc się z farb olejnych na akrylowe. Sam musisz ocenić czy to dobry pomysł. Ja akurat maluję akrylowymi.

Miałem krótką przygodę z olejnymi humbrola i nie miałem do nich zastrzeżeń.

morze ktoś poleci innego producenta …
Revell ma olejne, które mają niezłe recenzje. Jeśli olejne Tamiya mają taką samą jakość jak akrylowe to moge polecić z ręką na sercu. Model Master olejny jest uważany za jedne z najlepszych na świecie.
Jaką chemię do tego dokupić (płyny do kalki' date=' rozpuszczalniki, itp.)[/quote']Wydaje mi się, że na początek najważniejszy jest zmywacz i rozpuszczalnik. Vallejo ma swoje dedykowane.

Ja do zmywania używam izopropanolu (zresztą poszukaj po moich wypowiedziach), a do rozcieńczania Tamiya X20-A, czasami dając odrobinę wody deminaralizowanej.

Do kalek używam MicroScale. Bardzo dużo ludzi poleca Tamia, albo Gunze.

… prośba o podanie nr. farb w Vallejo do tego modelu bo są tylko Model Master …
http://scalemodeldb.com/paintcharts/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się wcześniej nad Tamiyą. Są dosyć drogie ale dostępność bez problemu i dedykowana chemia przemawiają za.

Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.