Skocz do zawartości

1913 Ford Model T 1:24 ICM


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jak wiadomo zima potrafi być ciężkim czasem dla modelarzy. Po prostu niektórzy nie mają warunków do malowania swoich modeli, świetna sprawa gdy ktoś ma choćby prowizoryczną "lakiernię", miejsce gdzie może swobodnie malować i zapełnić chemicznymi oparami. Ja tego nie mam, jestem zależny od pogody. Forda zacząłem pod koniec grudnia, ale co oczywiste prace stanęły w momencie gdy potrzebowałem użyć sprayów. Jednak pewnego styczniowego dnia temperatura była na tyle wysoka i na dodatek świeciło słońce, więc taka okazja nie mogła się zmarnować!

 

Wymalowałem forda i mogłem kontynuować prace. Model skleja się bardzo przyjemnie, części ładnie odlane, spasowanie dobre. Na minus chromy, niedokładnie wymalowane i z których schodzi powłoka. Poza tym jestem bardzo zadowolony, świetnie się pracuje z tym modelem, przyjemność ze sklejania takiego ponad 100 letniego zabytku, tak zasłużonego dla motoryzacji jest ogromna.

 

Oczywiście w swoim stylu chciałem, żeby ten model nie był przeciętny. Zdecydowałem się na 2 kolorowe malowanie, czarny z granatowym metalic. Bo kto mówi, że nie mógł ktoś kupić sobie takiego zabytku z amerykańskiej stodoły i przy renowacji nie psiknąć go lakierem do współczesnych wozów? Wszystko jest możliwe.

 

Chciałem nawet zrobić z niego hot roda, ale stwierdziłem że to mu nie pasuje i kontynuowałem sklejanie zgodnie z instrukcją.

Do końca prac jeszcze sporo roboty także wrzucam na warsztat. Na foto maska i dach na sucho, dalej nie wiem czy przyklejać jedno i drugie czy nie.

 

Foty:

 

FORD1.JPG

 

 

FORD2.JPG

 

 

FORD3.JPG

 

 

FORD4.JPG

 

 

FORD5.JPG

 

 

FORD6.JPG

 

 

FORD7.JPG

 

 

Zachęcam was do komentowania, chętnie przeczytam wasze opinie i wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
...Fajny kolor wybrales...

Za dużego wyboru to nie miał.

Pan Ford powiedział: "Nasi klienci mogą wybrać każdy kolor. Pod warunkiem, że będzie to kolor czarny".

A model bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w swoim stylu chciałem, żeby ten model nie był przeciętny. Zdecydowałem się na 2 kolorowe malowanie, czarny z granatowym metalic. Bo kto mówi, że nie mógł ktoś kupić sobie takiego zabytku z amerykańskiej stodoły i przy renowacji nie psiknąć go lakierem do współczesnych wozów? Wszystko jest możliwe.

 

Z tego co widze to model nie jest pomalowany na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam

 

Fajny kolor wybrales. Tylko szkoda ze troche skorke pomaranczy widac. Moze jakas polerka?

Ta , czemu nie na wysoki połysk. Wg mnie jest ok, samochody w tamtych czasach tak były malowane z pędzla - więc dobrze jest. A pomarańcza się zdarza ja bym w styczniu na zewnątrz nawet przy plusie nie odważył się malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.