Skocz do zawartości

FW 190D-9 DORA 1:48 Eduard - Profipac


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam model samolotu wykonany w skali 1:48 z zestawu firmy Eduard - Profipac. Samolot miał z założenia być wykonany w malowaniu pilota mjr Gerhada Barkhorna dowódcy JG6 ale ponieważ kalki które z niemałym trudem udało mi się zdobyć zawierały dosyć istotne błędy muszę stwierdzić, że jest to maszyna zbliżona do oryginału. Zapraszam do oglądania i dzielenia się swoimi opiniami

 

b113c6b1.jpg

 

3aefcc7b.jpg

 

0fd60a61.jpg

 

24989291.jpg

 

7e9285c3.jpg

 

81dbf253.jpg

 

6670a6e3.jpg

 

15274e3c.jpg

 

bc7c80b4.jpg

 

831aa1ee.jpg

 

edcc2c04.jpg

 

d1809d54.jpg

 

4c5f95b0.jpg

 

2cf995ca.jpg

 

6c1c7f42.jpg

 

482ac5ea.jpg

 

30f0e4d9.jpg

 

f2294fc6.jpg

 

a8d8c210.jpg

 

099347a6.jpg

 

92180056.jpg

 

48078361.jpg

 

f8f66dad.jpg

 

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnych galeriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ripper, w końcu pokonałeś tę Dorę. Pewnie sam lepiej nie dam rady, ale skoro już mam napisać to postanowiłem szczerze:

- trochę razi mnie niestaranność w kilku miejscach, np granica kolorów na krawędzi natarcia.

- brudzenie jest takie dość ostre, brutalne - nie wiem czy to nie efekt jakiegoś przekontrastowania zdjęć.

- troszkę chyba za mocne linie podziału, zbyt ostre

- jakoś niezbyt fajnie wyszło brudzenie kół. Są jakby pomalowane jaśniejszą farbą na bieżniku

 

Na plus zdecydowanie to że

- ponitowałeś model (ja nie miałem jeszcze odwagi),

- fajnie z dalsza wyglądają te nici na lotkach,

- powycinałeś stery i wychyliłeś

- podobają mi sie obicia na skrzydle przy ich nasadzie, te są OK

- spirala na kołpaku smigła chyba malowana z maski (to na plus bo zawsze to lepsze niż kalkomania)

- podobają mi sie centki na bokach kadłuba - ja sie musze tego jeszcze pouczyć.

 

I to tyle. Gratuluje jeszcze raz udanej miniatury Dorki. Czy będziesz gdzieś z nią żeby pooglądac na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ripper, w końcu pokonałeś tę Dorę. Pewnie sam lepiej nie dam rady, ale skoro już mam napisać to postanowiłem szczerze:

- trochę razi mnie niestaranność w kilku miejscach, np granica kolorów na krawędzi natarcia.

- brudzenie jest takie dość ostre, brutalne - nie wiem czy to nie efekt jakiegoś przekontrastowania zdjęć.

- troszkę chyba za mocne linie podziału, zbyt ostre

- jakoś niezbyt fajnie wyszło brudzenie kół. Są jakby pomalowane jaśniejszą farbą na bieżniku

 

Dzieki za uwagi:

1. granica kolorów na krawędzi może wyglądać na niestaranność w malowaniu ale są to przetarcia dosyć łagodne nie jak wcześniej aż do srebrnego podkładu co zarzucono mi jako błąd,

2. brudzenie, faktycznie jest to dość intensywne ( ostatecznie był to myśliwiec frontowy ) ale też jest to wina przekontrastowania zdjęć

3. hm zastanawiam się co mam na to odpowiedzieć bo jak pisałem w warsztacie model jest malowany "z ręki" a jedyna maska była zastosowana do malowania białego pasa w okolicach statecznika

4. to niestety wina zdjęcia i naświetlenia, nie jest to jasna farba tylko mieszanka dark i light mud ze szminek Tamiya

 

Na swoją obronę chcę tylko powiedzieć, że na szczęście w naturze wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach

 

Na plus zdecydowanie to że

- ponitowałeś model (ja nie miałem jeszcze odwagi),

- fajnie z dalsza wyglądają te nici na lotkach,

- powycinałeś stery i wychyliłeś

- podobają mi sie obicia na skrzydle przy ich nasadzie, te są OK

- spirala na kołpaku smigła chyba malowana z maski (to na plus bo zawsze to lepsze niż kalkomania)

- podobają mi sie centki na bokach kadłuba - ja sie musze tego jeszcze pouczyć.

 

1. nic straconego i nie trzeba do tego wiele odwagi po prostu narzędzia

http://www.radubstore.com/index.php?main_page=index&cPath=77_110

http://hgwmodels.cz/en/32-148-scale

 

5. spirala malowana z maski a maska zrobiona z kalki

6. centki to tylko dobre aero z dyszą o,15 ono też pozwoliło mi malować model bez masek

 

I to tyle. Gratuluje jeszcze raz udanej miniatury Dorki. Czy będziesz gdzieś z nią żeby pooglądac na żywo?

\

Dzięki wielkie za szczere uwagi i za doping przy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wielkie za szczere uwagi i za doping przy pracy

 

Nie ma sprawy . Też dałeś mi kopa do przodu w moim warsztacie kilka razy. Ponawiam pytanie czy będzie można pooglądac na żywo twoją Dorę na jakiejś wystawie itp? Ja może wyrobię się na Bytom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wracam jeszcze raz do prezentowanego wyżej modelu. Wykonałem kilka poprawek ( zgodnie z uwagami kolegów ) a także wykonałem zdjęcia w innym oświetleniu ( niestety światło słoneczne się nie sprawdziło ) przez co mam nadzieję, że uda mi się zademonstrować mój model w formie bardziej zbliżonej do rzeczywistego wyglądu

 

1a1c185e.jpg

 

97dfe080.jpg

 

kilka ujęć z czasu prac nad modelem prezentujących wnętrze kabiny

 

5466fec5.jpg

 

5a23806e.jpg

 

45330dfe.jpg

 

i dalej:

 

abf7fd19.jpg

 

ace1218f.jpg

 

5cf26929.jpg

 

2b901bb4.jpg

 

4869a2ab.jpg

 

4b4aa8fb.jpg

 

f51fa146.jpg

 

d8d03c78.jpg

 

9d3e5ad6.jpg

 

fdaed12b.jpg

 

261cfe23.jpg

 

7687086e.jpg

 

jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi które starałem sie w miarę możliwości wykorzystać przy dokonywaniu poprawek a pozostałe napewno wykorzystam w przyszłych produkcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.