Jump to content

F/A-22 Raptor Italieri 1:48


Recommended Posts

Czasu na urlopie mam sporo, więc skończyłem swojego Raptora tym samym dogoniłem galeriami wykonane modele i teraz jestem już na czysto.

Więc moje ostatni galerie to nie kwestia niezwykłej płodności modelarskiej i szybkości a sprawa zaległości w prezentacji.

 

Tym razem na stół trafił F/A-22 Italieri skala 1:48, model bez większych wpadek więc nie wymagał większego szpachlowania - natomiast kamuflaż wymaga już nie co więcej pracy - szczególnie z ramką która biegnie od wlotów przez cały kadłub na jego obrzeżu.

W pierwszej wersji myślałem o wykonaniu jej na samym wstępie i oklejeniu jednak nie chciałem by gdziekolwiek przy rozklejaniu zarwał mi się lakier więc ramki wykonałem po pierwszym lakierze bezbarwnym a oklejenie modelu zajęło mi bez mała cały dzień.

 

Raptor to mój czwarty model w życiu i pierwszy z tak małą ilością brudzenia i śladów eksploatacji - po obejrzeniu wielu fotek nie znalazłem na Raptorach dużej ilości śladów eksploatacji, więc model jest dość czysty i stwierdzam, że takie modele podobają mi się bardziej.

 

Na koniec 22'ka w całej krasie:

 

IMAG1439_zpsh3xnys4e.jpgIMAG1425_zpsdampvbkg.jpgIMAG1430_zpsnmvuqxrj.jpgIMAG1435_zpsdgtzyht9.jpgIMAG1421_zps4w9mtvom.jpgIMAG1440_zpsucrmupmw.jpgIMAG1442_zpsvphycel4.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny model bardzo fajnego samolotu, choć wydaje mi się także, że bardzo trudnego w malowaniu.

Ale wyszło naprawdę fajnie.

Miałbym tylko zastrzeżenia do brudzenia: na górze przydałoby się choć odrobinę go poprzycierać, jakieś zacieki, czy ślady eksploatacji, naprawdę trudno mi uwierzyć że w rzeczywistości te maszyny są tak dziewiczo czyste.

Ale samo model bardzo ładny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.