Skocz do zawartości

T-80 BW - kamuflaż


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję informacji o kamuflażach T-80 BW. Wiadomo - sam początek to oczywiście malowanie jednolite, zielono-oliwkowe. Ale jakoś przy końcu istnienia ZSRR / z początkiem Rosji pojawiły się kamuflaże wielobarwne. I te mnie właśnie interesują. Okazało się że kilka ciekawych schematów zawiera instrukcja od modelu Trumpetera w 1:35. Poniżej zamieszczam interesujące mnie schematy, zaczerpnięte ze strony sklepu Exito

b15d35bb12f47b5a93de2ffe27978cd5.jpg

c87b76fe73327197bccf99142ffe4c62.jpg

41-kę ze schematu po prawej na górze znalazłem w artykule w czasopiśmie "Modelist-konstruktor" z 2009 roku, podpisaną jako czołg z 81 Gwardyjskiego pułku zmechanizowanego, Czeczenia 1995

703-ka ze schematu po lewej na dole występuje w instrukcji od modelu Revella w 1:72, podpisana jako czołg z 6 Berlińskiej Gwardyjskiej Brygady Zmechanizowanej, Berlin-Karlshorst 1994.

Wozu z rysunku po prawej na dole nie udało mi się zidentyfikować.

Niestety schematy na stronie sklepu są w kiepskiej rozdzielczości i numerów farb z nich nie odczytam. Czy ktoś z Kolegów dysponuje ową instrukcją i może oznaczenia farb podać? Lub też

posiada wiedzę pozwalającą określić przynależność czołgu z rysunku na dole po prawej do jednostki?

Oczywiście inne schematy malowania T-80 BW z chęcią przygarnę.

 

Po co mi to? Ano dorwałem na Allegro T-80 BW od Revella w 1:72 i zaczynam zbieranie materiałów...Niestety w tym zakresie instrukcja Revella jest dość słaba, dla 703-ki podaje farby:

zielony - 65

jasno brązowy - 37 (odpowiednikiem z Pactry był by A103 Rotbraun)

niebieskawo - szary mieszanka 57, 5 i 56

Bardzo by mi się przydały odpowiedniki z Pactry lub akrylowego Model Mastera...

 

Administracja - jeżeli wątek pasuje bardziej do warsztatu niż do 1:1 to bardzo proszę przenieść, nie mam nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojehobby skany instrukcji T-80 BW od Trumpetera są w tej samej rozdzielczości co na Exito. Ale przy okazji znalazłem instrukcję do modelu Zvezdy w 1:35, jest w niej rozrysowana 703-ka z kolorami farb ModelMastera:

zielony - 1713 Medium Green

brązowy - 1701 Military Brown (co odpowiada Pactrze A22 Earth Red, czyli nie zgadza się z instrukcją od modelu Revella, który kolor będzie lepszy?)

szaro niebieski 1721 Medium Grey

To w miarę sensowne kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.