Skocz do zawartości

SS Tanker/ Winter Putting on Jacket 1:35 - Figurka za 3 euro


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Figurka pancerniaka za 3 eurasy,bardzo kiepski odlew,musiałem się sporo napracować aby doprowadzić ja do porządku. Tym razem użyłem innego zestawu farb do malowania twarzy co by poniektórych nie raziły tak kontrasty.Nie bylem pewny co do schematu kamuflażu na kurtce ponieważ nigdzie nie znalazłem wyraźnych zdjęć . To chyba tyle,zachęcam do komentowania, jestem początkującym figurkowcem i wszystkie uwagi będą mile widziane .

 

 

DSC03156.JPG

DSC03159.JPG

DSC03162.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrobie podstawke do niego tylko brak mi weny tworczej . Wczoraj zaczalem skladac do kupy cos takiego.

 

15f5a47d02f4.jpg

 

Jednak jest to nie najlepszy odlew i czeka mnie sporo pracy ze szpachlowaniem i usuwaniem nadlewek.Moze w przyszly weekend zaczne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zdjęć tego kamuflażu jest od pyt... np. tu:

http://nordland.com.pl/portal/index.php/mundur

 

Co do twarzy to nie patrz na zestawy farb tylko jak twarze wyglądają w realu. Ten ma buźkę jak by wrócił z okolic Ibizy albo z Egiptu, natomiast kark jest ok.

Podoba mi się cieniowanie jak i brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje figury robią na mnie wrażenie... Czołgista jest super i naprawdę mi sie podoba tylko kwestia kamuflażu. Wyglada jak niedodrukowany "Dąb", brak ewidentnie jednego koloru i częsci wzoru.

 

Zztm7dIW6tKAZ4zItC6YATOpeQeNYY7N7FKquvgM74I=w481-h207-p-no

 

Poza tym jest naprawdę fajny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten ma buźkę jak by wrócił z okolic Ibizy albo z Egiptu,

 

Ja bym powiedział że ma twarz ogorzałą od długotrwałego przebywania na zimnie... Zupełnie naturalna reakcja cery na takie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowalem sie tym kamuflazem,jest troche inny od tego ktory ty pokazales.

 

 

1856c8c8870c.jpg

 

 

A co do twarzy,zdjecia przeklamuja kolory,robilem je w pochmurny dzien pod swiatlo,i mowiac szczerze nie potrafie jeszcze tak ustawic aparatu aby zdjecia oddaly naturalny kolor.Jeszcze do tego dojde .Fajnie ze podoba sie Wam malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bliżej ale wtedy masz za małe plamy, za mało ich i za mało "groszków", choć teraz widzę co chciałeś zrobić. Rozumiem że w tej skali też nie wszystko da sie osiagnąć wiec jak dla mnie spoko. Swietna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kamuflaże SS to temat nie łatwy. Czasem odróżnienie ich jest trudne a do tego istniały miksy. Nawet wspólcześnie do rekonstrukcji jest wiele produktów które dla przecietnego zjadacza wygladają super a znawca nawet do rąk by tego nie wziął bo są niuanse których nawet osoba z jakąś wiedzą nie dostrzeże. Ja dopiero rozgryzam temat... No ale człowiek całe zycie się uczy. Tak czy siak czekam na zdjecia Twoich kolejnych prac, jestem fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , dodaje nowe zdjecia po kilku poprawkach i z podstawka.Co zmienilem:poprawilem kamuflaz,dodalem weathering,poprawilem cienie na kurtce oraz uzylem tym razem ultra matu ktory moim zdaniem swietnie sie sprawdzil.Do zrobienia podstawki uzylem naprawde kiepskiej jakosci odlewy wiec prosze nie wylewac mi pomyj na glowe ja ich nie robilem,oczywiscie mogłyby byc lepsze zdjecia ale jak wiekszosc z was nie potrafie lepszych zrobic

DSC03602.JPG

DSC03591.JPG

DSC03592.JPG

DSC03593.JPG

DSC03594.JPG

DSC03595.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wymyslona podstawka. Dlugo myslalem co by pasowalo do tej figury i nic mi do glowy nie przyszlo a tu takie proste rozwiazanie. Podoba sie. Duze brawo dla ladnego doprecyzowania czasu przez dodanie StG44 i Kar98k w wersji kriegsmodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trafilem wczoraj w necie diorame z ta figura. Twoj figs lepiej wykonany ale diorama powalala rozmachem i pomyslowoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.