Skocz do zawartości

MiG-31 lub 25 co wybrać?


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że odrobinę was zdziwię ale postanowiłem spróbować nie co mniejszej skali i przeskoczyć z 1:32 na 1:72 ale tylko na chwilę. ;o)

 

Chciałbym wykonać jeden z moich ulubionych samolotów MiG'a-31 i zastanawiam się co wybrać by nie popełnić błędu i by nie okazało się że kupię coś przepakowanego za 70zł co w innym opakowaniu kosztuje 30zł.

 

Moją uwagę zwrócił ten model:

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-31-TOGA.html

 

Wydaje się mieć w miarę przyzwoite linie podziału a co dla mnie istotne kadłub w zasadzie jest cały i nie trzeba będzie szpachlować w miejscach bardzo widocznych.

 

A może jednak lepszym wyborem będzie ICM lub Zvezda jest chyba też MiG-25 z Revella (nie jestem pewny) a 25'ka także wchodzi w grę.

 

Może ktoś popełnił ten model i może coś bliżej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu robiłem MiGa-31 ze Zvezdy z tego co pamiętam sklejało się dobrze, trochę szpachli było potrzeba ale składalność jest dobra. Model wzbogaciłem o blachy Parta pasują dobrze jedna część tylko nie chciała za bardzo pasować.

MiG-25 mam z Condora ale nie wiem jaka jest sklejalność tego zestawu bo go jeszcze ni zacząłem. W ramkach wygląda przyzwoicie. Oba zestawy mają ubogie kokpity.

Z MiGiem-25 z ICM nie miałem do czynienia. W ramkach wygląda dobrze jaka jest składalność nie wiem, bo w przypadku tej firmy to różnie z tym bywa.

Z modelem Togi nigdy się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Condor jest chyba najlepszy jesli idzie o MiG-25 aczkolwiek MiG-31 tez jest super.

odradzam Hasegawe bo to lipa do potęgi ...

w razie czego spoczywa u mnie szkolny MiG-25PU a jako że siedzę juz w pancerce to pewnie go wystawie na aledrogo...w razie czego mam Condora...

 

w moim portfolio mam obydwa gotowe modele wklejone jakbyś chciał zerknac na to co można zrobic z tych zestawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację i wskazania, wybór padł na Zvezdę - głównie za sprawą dodatkowego stojaka który dostrzegłem w zestawie a zamierzałem wykonać Migacza w locie.

 

Jedyne co pozostało to zastanowić się nad kamo - może zrobię wersję z Le Bourget.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli szukasz inspiracji w kwestii malowania tego Miga, to polecam Ci obejrzenie kalek Begemotha, szczególnie jeżeli model Ci się spodoba i postanowisz zrobić ich kilka. Są dosyć drogie (niestety), ale przyzwoite jakościowo (dobra jakość druku, a nasycenie kolorów w niektórych przypadkach aż za mocne) i zawierają dużo opcji razem z całym zestawem napisów eksploatacyjnych. Korzystałem z nich min. przy robieniu różnych wersji Migów-25 z Condora (jak na razie 2 gotowe i 2 kolejne w malowaniu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie dziś skończyłem swojego MiG'a-31 mój pierwszy w życiu model w skali 1:72 ale chętnie obejrzę te kalki ponieważ podjąłem już decyzję, że wykonam sobie całą flotę modeli w locie Zvezdy w skali 1:72 jak na razie naliczyłem że będzie ich 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy plan, szczególnie że nowe modele Zvezdy z ostatnich kilku lat wyglądają bardzo przyzwoicie. Tylko z tym przedstawieniem w locie możesz mieć problem, bo podstawka w zestawie to raczej wyjątek, niż reguła. Mimo wszystko zastanów się jeszcze nad tym Migiem-25 z Condora - byłby fajny duet z 31

 

A tak przy okazji - jakie malowanie ostatecznie wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie samoloty które wybrałem posiadają podstawki w zestawie poza Su-24 na ta chwilę mam już w szafie Su-27, Su-T50, MiG-21, Su-24 i MiG-1.44 ale chcę rozpocząć od Su-47 i liczę, że dam radę namówić syna młodszego by złożył ten model przy moim minimalnym udziale.

 

Co do MiG'a-31 to wygląda tak

 

IMAG3225_zpssozcvafw.jpg

 

To mój pierwszy w życiu model w tej skali i naprawdę trudniej mi kleić te maleństwa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jeszcze nigdy nie kleiłem nic powyżej 1/72, nie licząc jakiegoś czołgu w 1/35 w dzieciństwie. A Mig bardzo ładny, tylko trochę za bardzo "zmęczony", ale to kwestia gustu

Ta podstawa jest z zestawu, czy osobno (na zdjęciach tzw. inboxa wygląda inaczej)?

Z wymienionych przez Ciebie modeli Zvezdy jeszcze Su-27 nie ma w zestawie podstawy - też mam taki w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.