Skocz do zawartości

VK 45.01 (P) Ferdinand Tiger-TP Model-1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Oto in box mojego najświeższego nabytku. W internecie znalazłem bardzo słabe zdjęcia zestawu więc trochę mam nadzieję nadrobić dla potomnych.

 

Model to nie najświeższy już żywiczny produkt TP Model.

W zestawie dostajemy kompletny ,gotowy kadłub,wieżę,działo.

Reszta z tego co znam z doświadczenia to klony modeli Italeri.

Tak więc z Italerki mamy koła i gąsienice od Ferdinanda/Elefanta,doklejany zespół wahaczy to również Ferdi. Skrzynka narzędziowa na tyle wieży to klon z Pz.Kpfw.IV Ausf. H.

Reszta czyli osprzęt jak gaśnice narzędzia to osobny odlew.

same odlewy jak na żywice wyglądają nieźle choc sporo jest wypływek,głównie obróbka kół zajmie długo czasu.Chyba,że zastąpi się je złomem/modelem Ferdinanda.

Instrukcja wydaje się średnia pod względem przejrzystości.Ale w zasadzie zwykle takie widziałem w zestawach żywicznych w tej skali. Jedynym odstępstwem jakie dotychczas widziałem to model Pz.Inż.222 od naszego kolegi z forum.Ale in box dopiero za jakiś czas...

zaś model prezentuje się tak:

 

VK45.01P_zpsrrjyde8c.jpg

VK45.01%201_zpslweaehi7.jpg

VK45.01%202_zpscysahvkm.jpg

VK45.01%203_zpsvunsoh4d.jpg

VK45.01%204_zpscjv2z1en.jpg

VK45.01%205_zpsiyzpwfvx.jpg

VK45.01%206_zpsfc01bpwf.jpg

VK45.01%207_zpspla44bup.jpg

VK45.01%208_zpsdyshwluz.jpgVK45.01%209_zpscxiwhthp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko święta, a do zestawu dostałeś opakowanie relanium? czeka Cię niezłe rzeźbienie w mydle. Modele z TP model, powinny z urzędu być pozbawione nazwy "model redukcyjny" miałem i mam kilka ich produktów, normalnie koszmar. Schowaj go gdzieś głęboko i poszukaj modelu z Dragona i na jego podstawie wykonaj konwersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem ,że dałem się poznać jako modelarz od beznadziejnych zestawów

 

Jednak podejmę się tego trudnego zadania. Może po zakończeniu prac z Kw-3/-220.

Nie jestem modelarzem ,którego prace muszą być dokładne do ostatniej śrubki.Jednakże mam nadzieję, że gdy zacznę będzie można liczyć na wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No cóż, poziom wzorca pomijam bo też jest daleki od doskonałości no ale odlewy... masakra jakaś, w sumie to potraktuj to "coś" jako wzorzec weź arkusz plastiku i zrób od podstaw, w sumie będzie i szybciej i ładniej niż wyprowadzać tą "masakrę"... a już myslaem że nie ma takich gniotów na rynku a tym bardziej chętnych na to "coś" a tu proszę "nowość"... szkoda kasy - moje zdanie.

Ale powodzenia...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wątku to nowości i in boxy więc siłą rzeczy nie musi być nowiutki model.

 

Dziękuję za zainteresowanie i słowa przestrogi ale chyba się jednak podejmę tego zadania.

O ile bryłę zapewne dałbym radę zrobić od podstaw to i tak poległbym na podwoziu.

I tak bym musiał zakupić jakieś podwozie np żywiczną konwersję od Atak do Elefanta lub złom Dragona lub Trumpetera.

 

Model i tak traktuję raczej instruktażowo.Ot kolejna fascynacja czołgiem z WOT'a

 

Swoją drogą im bardziej mnie zniechęcacie koledzy ( i pewnie słusznie) tym bardziej mam ochotę już rozgrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To się nazywa "masochizm modelarski" i da się leczyć ;) z wiekiem mija chęć męczenia gniotów, przynajmniej ja tak mam i pozbyłem sie prawie wszystkich żywic... a w między czasie to czego się pozbyłem wyszło w plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.