Skocz do zawartości

'58 Ford Thunderbird LOWRIDER 1:24 Revell


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze

Po kilkumiesięcznej przerwie od modelowania pragnę Wam przedstawić autko, które po wielu przygodach w końcu zjechało wczoraj z warsztatu na garażową półkę.

Tak! Mam lowridera. A konkretnie fordowskiego T-birda, który początkowo miał być dostojną limuzyną a skończył na glebie.

 

Co do samego modelu to części są dobrej jakości, trochę nadlewek było ale łatwo szło je usunąć. Gorzej ze spasowaniem części, tu mała masakra, najgorzej było z drzwiami i zderzakami.

 

Zacząłem ten model już w maju ale jakoś się dłużyło, siadać do niego niezbyt chciało, ale w końcu doszedłem prawie do końca, zostały tylko detale.

I wtedy.. BUM! Jeden moment nieuwagi i model skończył na podłodze. Bałem się spojrzeć co z niego zostało, ale w końcu pozbierałem ten złom i z bólem zaniosłem na warsztat.

Pomyślałem: "Cudownie, taki misterny plan i wszystko w p** wzięło moją cudowną limuzynę."

 

I właśnie wtedy gdy prawie gotowa buda sobie tak leżała oddzielona od reszty, przed oczami staną mi lowrider. To jest to! Jak szaleć to szaleć! No i zaczęła się zabawa..

 

Model niestety oberwał i rozpadł się na części prawie, że pierwsze więc na stan idealny bez szans, drzwi kierowcy są wklejone na stałe bo poszły zawiasy, tył obity itp. Ale i z tego wybrnąłem, stwierdziłem, że nie musi być pierwszej świeżości tylko może być weteranem szos na glebie więc wszelka rdza, wgniecenia i przybrudzenia będą jak najbardziej ok.

Model jest na maxa przyciśnięty do ziemi, z przodu koła dotykają maski także niżej się już nie dało. Oj była ogromna frajda przy tym i ścieżka dźwiękowa z Fast 7 w tle

No i to uczucie gdy leci "Get low" a tu T-bird coraz bardziej lowriderowy. Takie modelarstwo, dające frajdę, pozwalające się wyżyć i wykorzystać pomysły krążące po głowie to to co kocham.

 

Czas na foty! Miłego oglądania.

 

 

PdCpOYdYVvCR0WHvi01U4pKTfHazE3-QZaY29hlc_7w=w1200-h800-no

 

 

5m19lqSOe3Lx8QkYv9svwXxSMs0458SgKVnwK8kSL98=w1200-h800-no

 

 

Fqc83sGAapxnPI55waTvmb1hgGNHtFGSlBzHMYPntIE=w1200-h800-no

 

 

ga51qYAww4S7hVmbJ8Vl9T4lr2yn9Dw2un0zYSehHSI=w1200-h800-no

 

 

gKRO0wXfatc8oIcRe5XbtnlGJQBibadIgX7P29jx-xw=w1200-h800-no

 

 

SBO-DPQ3fkj_EvUMRY1o-uK06w4VyqYvFLAtSNgoxMQ=w1200-h800-no

 

 

y4LdtA9bAkFMGOVI7e5xIqDLXosU3FhwmSwByneeoRU=w1200-h800-no

 

 

rJgw9L9PwO2rxOPPnCOreyh_ClBmpglYR4wm966OYZ4=w1200-h800-no

 

 

CCzhSn2mdbSt8BjBuAndyYsgLs4FeTiDJ0DoEn_F1BA=w1200-h800-no

 

 

To tyle, mam nadzieję, że mój niekonwencjonalny model się spodoba. Komentujcie i oceniajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Zdaje się zacząłeś od VW, później była mafijna bryczka i teraz ten... Napiszę to, co myślę po obejrzeniu tych trzech modeli. W mojej ocenie ten model jest najgorszy. Zupełnie nie rozumiem koncepcji spadającego na podłogę modelu, który następnie paćka się farbą (do tego ławkowcem) i leci z nim do galerii z nieprzyklejonym zderzakiem, anteną grubą jak ołówek, lusterkiem zalanym srebrem, szybami przez które nic nie widać, itp. etc. Sorry, ale ja tego nie kupuje...

 

Pozdrawiam i bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Zdaje się zacząłeś od VW, później była mafijna bryczka i teraz ten... Napiszę to, co myślę po obejrzeniu tych trzech modeli. W mojej ocenie ten model jest najgorszy. Zupełnie nie rozumiem koncepcji spadającego na podłogę modelu, który następnie paćka się farbą (do tego ławkowcem) i leci z nim do galerii z nieprzyklejonym zderzakiem, anteną grubą jak ołówek, lusterkiem zalanym srebrem, szybami przez które nic nie widać, itp. etc. Sorry, ale ja tego nie kupuje...

 

Pozdrawiam i bez urazy

Niestety ale zgadzam się , moje auta mają daleko do ideału ale błedy , które tutaj są rażą w oczy, szczególnie malowanie pędzlem, antena, zderzak i te brązowe plamy. Jak nie masz aerografu lepiej kastę pomalować "sprajem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Bardzo ładnie Ci wyszedł. Delikatne postarzenia i brudzing. Widać że ten model żyje. Zastanawiam się jak to mogło jeżdzić w realu z tak nisko ustawioną karoserią .

 

 

Ma AIR panie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.