Skocz do zawartości

[warsztat]Hurricane mk IIc Revell 1:72


Jendrek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że do maskowania używałeś ręczników (chusteczek). Napisz coś więcej o tym. Chyba chodzi o nakładanie mokrych kawałków, ale kiedy malujesz? Jak całkiem wyschną? Nie ma problemów z podsiąkaniem farby pod chusteczki (z fotek po pomalowaniu widać, że chyba nie ma)? Kiedy je odrywasz, jak długo po malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maskowania użyłem takiej odtłuszczonej plasteliny:

100_6526.jpg

Koszt około 7-8 zł. Wałkuje się ją na cienkie wałki i nakłada się to na model. Przestrzenie między plasteliną wypełniełem ręcznikiem. Daje to fajne, miękkie przejścia kolorów. Technika ta opisana jest w najnowszym Super Modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi, , ale "to białe" na skrzydle i kawałku kadłuba to obdrapania! Może na zdjęciach niezbyt to widać, ale to jest srebrna farba. Może będzie to lepiej widać na dalszych fotkach, bo te są trochę przyciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, biały pas (góra prawego skrzydła) wydaje się troche krzywy. Czy maskowałeś go 1 szerokim paskiem taśmy??Obdrapania troche dziwnie wyglądają, może lepsze fotki to zmienią. Reszta mi się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, model jeszcze nieskończony, chociaż już bardzo blisko do tego by stanął na półce. Model będzie stał na podstawce, jakiś piasek czy ziemia, parę skrzynek lub beczek no i prawe skrzydło będzie przykryte plandeką. Na tym białym pasie już nie pamiętam jak, ale jakoś uszkodziłem farbę. Nie chciało mi się go zwymać, więc wpadłem na taki właśnie pomysł. Przy okazji poćwiczę trochę nowe dla mnie rzeczy - mam też zamiar wrzucić tam pilota albo mechanika. Ale to się jeszcze zobaczy

100_6576.jpg

100_6580.jpg

100_6581.jpg

100_6584.jpg

Muszę jeszcze zrobic okopcenia - 1szy raz aero. Trochę się boję . Aha, no i model to z założenia kawał brudasa, bo lekko nie miały te samoloty. Trafiały tam (tak przynajmniej słyszałem) prosto z Afriki, więc były już mocno zeksploatowane. Te obdrapania nawet mi się podobają, ale to jeszcze nie wyglądają tak jak powinny. Mimo to krok w przód w porównaniu do poprzednich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem go kiedyś w wersji "sea" i widze że też stoji u ciebie w tle. Jedyne do czego ja sie czepiałem w tym modelu to osłony reflektorów i widze że ty też zrobiłeś je od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o spód, bo skoro dobrudziłeś samolot z wierzchu, to myślałem, że dołożyłeś dodatkowe ślady eksploatacji i na spodzie, na przykład za karabinami. Skoro nie dodałeś, to może masz zamiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.