Skocz do zawartości

SUBARU IMPREZA - 2009 ALMC Stages Rally


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszla pora na przedstawienie kolejnego, jeszcze cieplego, modelu w moim wykonaniu. Tym razem padlo na (chyba) A grupowe Subaru, ktore swego czasu podrozowalo po irlandzkich oesach.

Tradycyjnie juz u mnie model wykonany jest w skali 1/24. Do jego budowy uzylem zestawu tamiyowskiej Imprezy WRC z 2005 (podwozie i wnetrze), karoserii z cywilnej Imprezy z Fujimi. Dodatkowo kola pochodza z tamiyowskiej Imprezy 2001 a kalkomanie wykonalo Mf-zone na specjalne zamowienie, za co serdecznie dziekuje. Uzylem rowniez blaszek do wykonania pasow i zapinek.

We wnetrzu 90% modelu to Tamiya, jedynie deska rozdzielcza pochodzi z cywilnego Subaru. Fotele zostaly zmienione na takie, ktore bardziej odpowiadaly oryginalowi i zostaly odpowiednio umiejscowione i zamontowane. Tylne tarcze hamulcowe zostaly zamontowanie odwrotnie w stosunku do auta WRC, rowniez koncowka rury wydechowej powedrowala na druga strone tylu samochodu. Set up zawieszenia zostal zmodyfikowany i nadwozie zostalo odrobine podniesione.

 

Niestety nie obylo sie bez przygod. Podczas lakierowania kasty bezbarwnym lakierem stojaczek, na ktorym byla ona osadzona, rozpadl sie na dwie czesci i nadwozie upadlo na dno kabiny, uszkadzajac niebieska kalke na tylnym, lewym blotniku (cale szczescie, ze karoseria nie poleciala na ten bok, ktory juz byl lakierem pokryty..). Wykonalem szybki retusz niebieska farba i dokonczylem malowanie. Ostatecznie sa slady poprawek, ale nie jest to jakos specjalnie widoczne.

 

Osobiscie jestem zadowolony z efektu koncowego i moim zdaniem Subaru prezentuje sie w miare dobrze.

 

Pozdrawiam.

 

cullen%2010_zpsawomnxwa.jpg

 

cullen%209_zpsfkqpn6al.jpg

 

cullen%208_zpskpapimis.jpg

 

cullen%207_zpsomckklm3.jpg

 

cullen%206_zps9bifawf8.jpg

 

cullen%201_zpskrluupdh.jpg

cullen%204_zpsge3tm8cn.jpg

 

cullen%205_zpsnzujnbe2.jpg

 

cullen%203_zpsjphkhw4w.jpg

 

cullen%202_zpsqg4nphht.jpg

 

cullen%201_zpskrluupdh.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, łza się w oku kręci, jakie to piękne były kiedyś rajdy.

Modelik super.

Jedna uwaga. Jak dla mnie napisy są zbyt grubo polakierowane. W oryginale to przecież folia, która tak się nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model subaroman. Podoba mi się Twoje wykonanie modelu, który należy do rarytasów fanów "wurców" ....

 

Marak ... znawcą tematu nie jestem, ale po galeriach subaromana widać, iż Kolega robi modele wystawowe / prezentacyjne, a takowe raczej błyszczą ...

 

Co by nie być gołosłowny ...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Geneva_MotorShow_2013_-_Citroen_DS3_WRC.jpg

 

Pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Marak ... znawcą tematu nie jestem, ale po galeriach subaromana widać, iż Kolega robi modele wystawowe / prezentacyjne, a takowe raczej błyszczą ...Pozdro ...

W tym wypadku, trudno się nie zgodzić, bo w muzeach i na wystawach rzeczywiście się błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie autko fajne i do tego z mojej dziedziny.

Ale jak, ze odechcialo mi sie klakierowac to od razy przechodze do 'ale':

 

Nie zaznaczone linie podzialu przy klapce wlewu paliwa.

Same linie podzialu jakies takie rwane.

Z przodu maski linie rozmazane.

Emblemat z przodu wydaje sie nie wycentrowany.

 

 

I to chyba tyle marudzenia.Wiem, ze to takie pierdy, ale troche psuja odbior.

 

A co do polysku to rozumiem, ze samochod wystawowy, ale przyznam ze od jakiegos czasu jakos nie pasuja mi kalki zalane lakierem. Sam zaczalem klasc kalki juz na gotowy lakier.

Jak wreszcie cos wydlubie to postaram sie pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wlew paliwa nie jest zaznaczony, poniewaz oryginal mial go zaklejony niebieska folia, ktora jest na nadwoziu. Linie podzialu moga wydawac sie nierowne, bo model jest w bardzo duzym powiekszeniu. Ogladalem Subare w szafeczce i nie widac tam zadnych uchybien (mozliwe, ze refleksy swiatla delikatnie psuja efekt wykonania ww linii podzialu). Emblemat na grilu jest wycentrowany jak trzeba. Wykonany jest z blaszek i to powoduje, ze wyglada dziwnie. Tutaj najlepsza bylaby zwykla kalka, lepiej widoczna i efekt bylby lepszy.

 

Tylna lampa odstaje, bo chwile potem odpadla, klej dobrze nie chwycil i podczas woskowania lampa zaczela odstawac. Tez widac to dopiero w mega powiekszeniu. Wczesniej tego nie zauwazylem.

 

Co do polysku, to co kto lubi. Ja lubie blyszczace modele, lubie ten refleks. Najwazniejsza funkcja lakieru bezbarwnego jest jednak zabezpieczenie kalek przed wysychaniem i kruszeniem sie. Po 20 latach model nadal wyglada dobrze, nic sie nie uszkadza mimo woskowania lub czyszczenia.

 

Dzieki za komentarze i przegladane galerii.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.