Skocz do zawartości

Diorama "Dno morskie"- pozostałości po wraku statku


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam mój nowy projekcik który będzie przedstawiał mini dioramkę pod tytułem "Dno morskie"- pozostałości po wraku statku

Wymiary na razie nie określone ale to będzie mikro winieta:)

Pracę nad dioramą rozpocząłem dzisiaj wstawie kilka fotek z tego co zrobiłem przez ok 40minut:)

Dioramę traktuje jak trening przed konkursem

 

Oszlifowałem już pierwszy element imitujący jakieś maszty, złom leżący na dnie morza w kolejce czekają jeszcze trzy elementy:)

8cfbe1dff62b4279med.jpg

 

Wszystkie elementy przedstawiające jakiś złom leżący na dnie morza zostały obrobione teraz tylko zrobić jakieś rury itp. (Zdjęcie przy linijce pokazuje wielkość elementów największy z nich ma 8cm długości co oznacza że winieta nie będzie olbrzymia hehe)

243b9a9c2d4f0fddmed.jpg

 

Elemenciki czekają na podkład:)

fca95626268f5041med.jpg

 

Podkład przesechł więc pora na farbę podstawową (czyli Akrylowa Pactra czarna zmieszana z Pactrą srebrną w proporcji pół na pół) a potem.... a z resztą zobaczycie sami podpowiem że to będą czynności związane z doprowadzeniem części do takiego stanu jakiego są w rzeczywistości po 50 latach spoczynku pod wodą hehe

e3203071c59d21bdmed.jpg

 

Pierwsza warstwa farby jeszcze dwie!

804401709d9139c7med.jpg

 

Złom pomalowany trzema warstwami:)

539878b5bf3689aemed.jpg

 

Przy okazji jak schła farba znalazłem takie coś, jest to element od czołgu KW-2 ale jak na pozostałości po wraku który załóżmy przewoził jakieś samoloty, czołgi, broń, paliwo w beczkach itd. itp. to w sam raz pasuje

Pomaluje to tą samą farba co ten złom powyżej:)

c115dbf9f2a5afe6med.jpg

 

A z tego będę robił różne wodorosty, gąbki, glony, porosty itp. (jakieś roślinki rosnące w morzu)

fcba286bbce2de0bmed.jpg

 

A tu już wszystko pomalowane i czekają na resztę prac związanych z pracami miejącymi na celu postarzaniu złomiku (jednym słowem części mają wyglądać jak przystało na pozostałości po wraku i tyle w temacie hehehe)

c3aeb89f89e2f394med.jpg

 

Już niedługo dalsze relacje z prac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jedziemy dalej!

 

Pora przygotować nowe części czyli jakieś rury (jednym słowem znowu jakiś złom hehe)

Aha, rury zrobione ze słomki od napoju LEON hehe

dc5f64b40eca169fmed.jpg

 

 

Rury czekają na podkład:)

a2ac1473c41574d0med.jpg

 

 

Podkład położony:)

0dfd7d1423ed2cdbmed.jpg

 

 

Będę malował tym samym co wczoraj czyli czarna Pactra zmieszana pół na pół z srebrną Pactrą

76c484a062024d19med.jpg

 

 

Pierwsza warstwa

e37f46d738e58c74med.jpg

 

 

Druga warstwa

ac3524cdfca67e3dmed.jpg

 

 

Trzecia warstwa a zarazem ostatnia teraz kilka godzin schnięcia i elementy gotowe

529b5a01c9a1baecmed.jpg

 

Wszystkie elementy gotowe pora na postarzenie tych części ale to już innym razem na razie wszystko musi przeschnąć (dobrze przeschnąć)

A tu link na czym się wzoruję w tej pracy:

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/6142-jacht-na-dnie-zatoki-gdanskiej.html

http://www.nmm.pl/aktualnosci/porcelanowiec-badania-archeologiczne-wraka-f53-27

http://www.nmm.pl/projekty/projekty-mkidn/badania-na-zatoce-gdanskiej-2

http://www.abcwypoczynku.pl/artykuly/tresc/nr/pokaz/sensacyjne-odkrycie-xviii-wiecznego-wraku-statku-w-poblizu-leby-50/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

NA CZAS KONKURSU "ZIMA 2015" PRACĘ NAD TĄ DIORAMKĄ ZAWIESZONE!!!

DO ODWOŁANIA!!!

...............................................................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.