Skocz do zawartości

T-14 Armata z Modelcollect


Tromp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

U Martoli znalazłem takie cóś: http://www.martola.com.pl/pl630/produkty59884/russian_t_14_armata_main_battle_tank

Teraz parę pytań:

-co są warte te modele?

-czego należy się spodziewać po zakupie?

-czy warto wydać "dwa Leopardy z Revella i Panterę z Airfixa", czy lepiej poczekać na inny wypust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Armaty nie kleiłem, ale ich T72 tak i mam super pozytywne wrażenie - bardzo ładny detal, super spasowanie, bardzo miłe modele, plastik/polistyren fajny w obróbce, nadlewki żadnej nie znalazłem, gąski gumowe a'la DS - stawiałbym je na równi ze spasowaniem i sklejalnością Dragona... Zdecydowanie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten T-14, jakoś do mnie nie przemawia, ale bardzo chętnie nabędę zapowiadanego ciężkiego T-10 i T-80 UM2 Black eagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tró. I to chyba nie z jednej firmy.

 

Tak się składa że z tej samej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo się znowu źle wyraziłeś, albo ja Cię nie rozumiem.

T-80 i ciężki T-10 w skali 1/72 dostępne są tylko z Modelcollet. Do niedawna T-10 był jeszcze dostępny żywiczny z OKB Grigorov, ale z chwilą ogłoszenia że wychodzi wtryskowy zakończyli produkcję. W skali 1/35 sytuacja niewiele lepsza jeden wtryskowy T-10 ( nie pamiętam wytwórcy). T-80 brak (ostatnio znajomy Rafał Bulanda wykonał piękną replikę tego pojazdu od podstaw, do oblukania na forum .)

Co do T-14 to w 1/72 sytuacja jest analogiczna do powyższych, jest opracowany (nie wiem czy wyszedł) żywiczny z Cromwell models.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo znana ze świetnych modeli samolotów firma FineMolds zapowiedziała wydanie "papierowego czołga" w skali 1/72. Monstrum o wadze 150 t, znane głównie z desek kreślarskich i oczywiście z WoT-a

http://www.finemolds.co.jp/FM/FM44.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Hej!

 

U Martoli znalazłem takie cóś: http://www.martola.com.pl/pl630/produkty59884/russian_t_14_armata_main_battle_tank

Teraz parę pytań:

-co są warte te modele?

-czego należy się spodziewać po zakupie?

-czy warto wydać "dwa Leopardy z Revella i Panterę z Airfixa", czy lepiej poczekać na inny wypust?

 

Właśnie dzisiaj dotarł do mnie T-14

Jest to kolejny model tego producenta (na półce już stoi T-90MS, wczesny T-64, w oczekiwaniu na malowanie T-80B i T-80U, coś tam jeszcze w pudełkach)

pierwsze spostrzeżenia dot. T-14:

- całkiem ładny (na poziomie poprzednich modeli)

- ramki z kołami od T-80

- gąsienice z plastiku (3 ramki)

- wanna kadłuba metalowa

- 2 lufy: z tworzywa sklejana z dwóch połówek oraz toczona metalowa (wierniejsza będzie jednak z tworzywa)

- dużo blachy - np. cała osłona tyłu do sklejenia z blaszek

- duża kalka - zawiera elementy do T-14 oraz no. oznaczenia krajów UW (w tym LWP) - niektórym marzy się reaktywacja układu warszawskiego

zgodności z oryginałem nie sprawdzałem - model będzie sklejony jako typowy pułkownik do kolekcji - żadnych istotnych poprawek z założenia w takich modelach nie robię.

Model generalnie warty polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.