Skocz do zawartości

[In Box] UAZ 469 MAC 1:72


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejszy chyba samochód terenowy naszego Ludowego wojska i Milicji

525235de8759d557.jpg

wprawdzie na pudełku (estetycznym i bardzo zachęcającym) jest wersja Afgańska, ale wnętrze miło nas zaskoczy... Znajdziemy tu bowiem elementy do praktycznie wszystkich wersji oferowanych przez firmę MAC, także tej używanej w Polsce. Napisałem "praktycznie wszystkich" bo w moim pudełku nie było tylko szyb, ale ponieważ były one dołączane w formie przeźroczystego kawałka cienkiej folii nie będzie problemu z ich dorobieniem we własnym zakresie.

Trochę fotek z wnętrza:

2 wypraski standardowe, czyli obejmujące samochód:

77207f5a84ff756f.jpg

becc7c1111cb0052.jpg

A to wypraski z dodatkami wszelakimi, czyli najczęściej dodatkowym uzbrojeniem:

d1802df3a350b0d0.jpg

Model zawiera też małą blaszkę z drobnymi elementami (wycieraczki, haki, stojaki...)

4683725344b957d8.jpg

To jeszcze słówko o kalkomaniach, tu już temat został bardziej ukierunkowany na tematykę z pudełkowego rysunku i chętni do zrobienia np. wersji polskiej będą musieli sobie sami poradzić:

08df1b4b0cdd4312.jpg

Klarowna instrukcja prowadzi nas sprawnie przez trudy montażu, a w dowód jej staranności pokazuję ostatnią stronę ze schematami malowania

2280c935e1e2ec34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Grzesiek, że dużo roboty Ciebie czeka, bo model iście "pancerny" jest...

Wcale taki pancerny nie jest, ale szlifowania trochę jest Mi napewno sprawia wiele radości

Ale ja byłbym wdzięczny i za taki w 1:35.

W 35'ce też jest, ale innej firmy (nie pamiętam jakiej ) Widziałem w tej skali w Bydgoszczy na Wąskiej, ale kiedy byłem ostatnio to go już nie było Pozostaje, albo zamówienie albo poszukiwania

 

Grześ moim zdaniem bardzo dobry zakup, jest ot chyba jedyny model Uaz'a w tej skali na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ moim zdaniem bardzo dobry zakup, jest ot chyba jedyny model Uaz'a w tej skali na naszym rynku

Dzięki, zwłaszcza, że kosztował mnie 20,50zł

UAZ w 1:35 robi firma Military Wheels i to całkiem sporo wersji....

UAZ 469 SFOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Temat stary, odgrzewam ! Jak tam Twoj UAZ? Juz zrobiony? Ja wlasnie sie biore za takiego samego. Szukam info o takich UAZ-ach w naszym wojsku, ale nic nie moge znalesc. Pokaz jak wyszedl Twoj model? Jestem bardzo ciekawy !!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój modelik to wciąż jeszcze w pudle leży, ale ponieważ kończę dwa inne autka terenowe naszej armii (Defendera i Merca-G) to coraz częściej zerkam w stronkę UAZa. Mój będzie klasyczny - zielony z plandeką i starymi blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.